Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ez nem profiság kérdése,hanem hogy mire,és legfőképpen hogyan!
No meg az XX kicsit nehezebb vas is!
Én úgy gondolom,sőt most már tudom,hogy megérte a beruházást!
Én csak ámulok-bámulok... Nekem nyáron volt telóban olajcsere, gyári előírás szerinti olajjal, gyári rugók maradtak. Hátsó teló rugója keményre húzva (én 120kg vagyok, párom 57kg). Csapom neki egyedül is de két személlyel három dobozzal is rendszeresen, nekem sosem volt vele problémám. Sőt, legutóbb volt egy érdekes helyzet is, 180-ról előzésből enyhe balosban 60-ra lassítottam térben és időben indokolatlan rövidség alatt. Probléma nélkül Persze én nem vagyok ilyen profi...
Jah jah így van. A hátsó tagot sem nagy melő kiszedni és berakni egy másikat. Van szerelőm aki megcsinálja amúgy szóval a szakértelem sem lesz gond. Szerintem a Télen nekikezdek egy teleszkóp olaj cserének aztán majd meglátjuk mi lesz belőle. Az állogatással is így vagyok. Mert azt ha nem jön be nem lesz nehéz visszaállítani. Takarítást meg röstellem de lusta vagyok ilyenkor elkezdeni. Mondjuk az alap is durva volt ahogy kaptam. Tipikus kereskedős takarítás volt csak meg rajta. Belseje olyan amilyen kívülről meg szépen áttörölgetve de pl a hátsó lánckeréken elég sok az olaj sár. Sajnos nincs garázsom így kénytelen szegényem az extra magas belmagasságú épületben aludni (Udvaron) és ott meg ha jó az idő akkor mindig csak rápattanok azt go. Ha meg szar az idő akkor ahhoz is szar hogy lemossam kicsit.
Egyébként ahogy nézem,a tiedbe elől álom cserélni,szerelni a telót!
Simán hozzá lehet férni mindenhez!
Nem nagy dolog!
Ha rendszeresen letakarítod,nem gyülemlik rajta fel,nem szárad rá,elég kis munkával,rövid idő alatt tisztítható!
No meg a finom homokszemek nem mennek be bizonyos helyekre ahova nem kéne bemenniük,így azok a bizonyos szimeringek,gumi alkatrészek,perselyek,hosszabb életűek!
Első úgy kuka ahogy van!
Hátsót lehet valamelyest tekergetni,de ha nem értesz hozzá,ne állj neki!
Nagyon el lehet kúrni,oszt fekvés a vége!
Sokat segít a progresszív rugó!
Nekem a Wilbers féle van bent,elől hátul!
Teljesen mást motort kaptam,egy napon nem lehet említeni a gyári rugókkal!
igaz a hátsó nem egy olcsó mulatság,mivel azt kompletten lehet cserélni,az elsőbe meg csak a rugót!
Sokat segít a bajon egy olajcsere,meg kitakarítás!
De ezt is csak akkor csináld,ha van szakértelmed!
Szintén nagyon el lehet kúrni!
Ő basszus egyre inkább szégyellem magam hogy az enyém meg tiszta kosz. Mindenki aki meg feltölt képeket a motorjáról csak úgy csillog villog rajta a masina mindig.
Úgy szét szedem a télen a motorom és letakarítom tavaszra hogy én magam sem fogok rá ismerni ezt garantálom. kicsicsázom mint az állat. Kicserélem a rozsdásodó apróbb csavarokat nagyon menő lesz. Eldöntöttem :-)
Sziasztok. Van némi kérdésem.

Inkább egyszerű fizikai mint a motorral kapcsolatos. Most hogy elkezdtem érezni a motort tehát kissé merészebb vagyok vele mert kezdünk összeszokni fel tűnt egy két apróság. Együtt lehet élni a dologgal de ha könnyen és főleg olcsón lehet javítani a dolgon akkor megcsinálnám a télen.
Futómű lesz a téma.
Azt sok helyen olvastam hogy az első futómű nem állítható, mármint az XX-en. Ugyan azokat a teleszkópokat kaptam meg az X11-es is? Tehát ezeket sem lehet állítani? továbbá a hátsó teló is érdekel. Ott látom hogy lehet állítani a rugó előfeszítőjét nekem a leglágyabb állástól nézve a 3. álláson van. Erősebb döntögetéskor főleg ha valami úthiba is van eléggé beül olyankor a teleszkóp. Arra gondoltam feljebb kellene még állítanom csak nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet. Ugyanis az biztos hogy pattogósabb lesz ettől a hátulja hiszen alapból feszesebb lesz tőle a rugó azonban az ilyen úthibákon szerintem ugyan úgy beül majd csak maximum a feszesebb rugó miatt nagyobbat üt majd vissza.

Hogyan lehetne ezektől a jelenségektől megszabadulni szerintetek ?
Csak kíváncsi vagyok szóval nem akarok feltétlenül mindent kicserélni és együtt tudok ezekkel a dolgokkal élni.
gyakorlatilag mindhárom jelenséget megcsináltad... nem lesz vele gond...

én 4 szezont mentem vele ami 30ekm (55000) ,kiégett az egyik hátsó izzó... és láncvezető gumit kellett cseréljek... nyilván fékbetét gumik stb kellett más semmi!
Én már jó ideje Motult!
Régebben 5100-et,de már áttértem a 7100-re!
Fék lehet a fékbetét minősége,illetve hogy meg lett égetve!
Igen azt tettem bele..most olajcsere előtt állok. Gondoltam szintetikus motult rakok bele. Te milyet használsz? Még egy kérdésem lenne. Nekem kicsit gyengébben fog a fékem esőben! Ez természetes vagy fékpofa cserével orvosolható?
Bocsi tévedtem pár hónapot!
Kormánycsapágy csere nem nagy gáz!
Másfél óra!
Remélem már a kúpgörgőset tetted bele!
2000.02 havi. Sajnos a generátor adta meg magát..aztán sorra a többi..:( látod a képen...egész más színe van az újnak..de otthon már cseréltem kormánycsapágyat is..:( az is baró volt...De most már remélem csak a vez.lánc feszítőt kell kicserélni és mehet a sok km. baj nélkül! Direkt ezért vettem ezt a típust, mert sokan írták hogy nagyon megbízható! Erre rögtön az elején így járok...:( De sebaj ...nem vagyok az a feladós típus.
Ha jól látom 2001-es vas!?
Hólapát legyen nálad!
Mikori a vas?
Feszabájzó kinyúlása is típus betegség,de csak 2000-előttieknél!
Azok még kis hűtőbordások voltak,és rossz helyen!
Utána változtatott rajta a Honda,és át tette máshova,nagyobb hűtőbordákkal!
Én Martin dobokat használok már az őskor óta!
Jó minőség,szépek,nem rozsdásodik,nem kell újratömni,évek múlva,és megfizethető!
Igen Németország! Triberg! 2 hét múlva megyek megint vele haza...aztán vissza. De nagyon megszerettem! Imádom az erejét!
Persze szeretnék rá két sportdobot....ha esetleg tud valaki kérem írjon..köszi..!...Igaz...tolni nem jó az tuti..! Nekem kipurcant az első visszajövetelemet követően az autópályán! Nem volt töltés....:( de még volt 650 km. hátra..aztán kolléga jött a busszal és betettük...:( De már megcsináltam. Kicseréltem a rossz..elégett generátort, fesszabályzót és az aksit is amit kinyírt.. Tehát kezdünk összeismerkedni..
Köszönjük!
No még egy kékkel gazdagodtunk!
Honnan fog haza hozni?
A távot nézve ez Németország!
Ő róla van szó....gondoltam megmutatom...:)
Köszönöm!
Rendben....úgy lesz! Ő vele járok haza...1200km..:)
Egy valamire mégis!
Nehogy kifogyjon a benya,iszonyat szar kánikulában tolni!
Egyenlőre teszi a dolgát köszönöm!
Majd meglátjuk mennyit fut el vele,de ez már csak jövőre fog kiderülni!
Most a gumitesztet szeretném lezárni,hogy a valós futásteljesítményről is írhassak a cikkben!