Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem tudok benne segíteni!
anno Győrben volt egy bácsika (már nem él) aki értett hozzá.
Egyébként nagyon gáz belenyúlni,a Hondák gyári computerébe!
Azt hallottam,ilyenkor az esetek többségében szeret megbolondulni,és utána csak a csere segít!
Egyébként nem az üzemanyag fogyasztás volt a cél,inkább a nyomaték növelése,optimalizálás!
Így olyat megy két személlyel,mint egy széria egy személlyel!
nekem a hétvégén kényelmes 120tempó néhol 180 így evett a balaton körüli utakon 5,5 litert
nem akarom kibutítani meg semmi egyéb és asszem a tank is kisebb kicsivel mint az XX-en (22,5 liter) a fogyasztásom is inkább 7 liter mint 6. és a kutas szeme is elég korán elkezd kacsingatni a műszerfalon (Nincs ugyanis benzin szint jelző az X11-esen csak a led) szóval inkább korábban tankolok mint hogy tolnom kelljen olyan 250 körül kezd el világítani fény olyankor még úgy 50-80 kilométer lehet a tankban de 30-nál többet ritkán megyek már ilyenkor. a múltkor sikerült kerek 300 kilométerrel beállnom a kútra tankolni. Ekkor sikerült 19,8 litert tankolnom.
Az x11 soha nem fog olyan "keveset" enni, mint egy xx. A matek egyszerű, nincs 6. sebesség. Te nagyon mehetsz vele, mert nekem játékos módban is elmegy 350 km-t közúton és még marad a tankban. 6-6,5 a közúti fogyasztás 2 személlyel, 3 dobozzal is, játszósan is (a tisztán városit inkább nem osztom meg :) ). Ez a motor úgy jó, ahogy van...
Ez a gyári computer átírás dolog izgatja a fantáziám. Ez hogyen működik és mi kell hozzá ?
Vannak szerelő ismerőseim és ha nem kell hozzá űrtechnika akkor lehet a télen megcsinálom, és igaz hogy nem occsó hobbi de egy hosszabb túra alkalmával nem ártana meg, hogyha az erő és nyomaték vesztés ellenére (persze nem akarom nagyon visszabutítani) meg tudnék fogni 100 kilométerenként 1 litert. Már csak azért is hogy ne kelljen szűk 300 kilométerenként kutat keresnem mert az egy lazább 1500 kilométeres túra alatt is minimum 5 tankolást jelent. mert azért óvatosabb közlekedés mellett pár kövérebb gáz húzásával nekem már szokott kacsingatni a kutas olyan 250-300 kilométer futás után és olyankor simán rátankolok 16 és 19 liter között.
http://m.hasznaltauto.hu/motor/honda/honda_cbr_1100_xx-9211313
Itt van a link az eladó motoromról
Semmi gond!
Én meg nem tudok cipőt javítani,vagy egyéb más dolgot!
Na ja én nem műszaki gyerek vagyok..... a fejemben csak power comm van... sorry

bocs
Én egy bötüvel se írtam hogy az enyémbe power-commander van!
Azt írtam: a computer lett átírva! A gyári!
Szerelni én magamnak szerelek,az a biztos,no meg másoknak is!
Hidd el tudom, hogy nem olcsó......sajnos nem igazán gondozta az előző gazdája van mit rendbe tenni rajta.. ja a fogyasztás azért jó tudni egy túra tervezésénél, hogy mennyit eszik kb. a szekér..

Az is lehet, hogy nem csak a powercomm. hiánya miatt eszik többet mint a tied...nem könnyű jó szerelőt találni.....
Azt láttam hogy régi műszerfalas!
Nem az érdekelt volna!
Hanem hogy karbis,vagy injektoros!
De injektoros látom!
A karbis 1-1,5 lityivel eszik többet,mint az injektoros!
Nekem mint írtam,simán kijön 6-lityiből,ha csak nempálya nap van.
Olaszból hazafelé 170-180-as utazó,két nagy oldaldobozzal,se ette meg a hatot százon! 5,6-5,8 at evett!
Igaz nekem át van írva compúter!
De egyébként nem mindegy mennyit eszik?
Senki se állította ez olcsó hobbi!
Elvileg 2001 évjárat de még régi műszerfalas. A kuplungnál a csörgést valamikor érdemes egyáltalán javíttatni vagy bírja a gyűrődést? A fogyasztásnál lehet az is benne van, hogy sokat megyek városban 2 személlyel is.... na meg néha nem bírok magammal.....
Kuplung nálam is olyan nem gond
a fogyasztás sem irreális nekem sem igazán fér bele a gép a 6,5 literbe pedig én nem járok sokat városban.
Kuplunggal ne foglalkozz,lóg a kuplungkosár! Gyerek betegség! Túléli a moccot!
Fogyasztás attól függ milyen évjárat!
Én hatból ki szoktam hozni simán!
Üdv mindenkinek!
Nem túl régen lettem xx tulaj. Kérdésem lenne remélem tudtok segíteni: indítás után erős kuplung zörgés , később a kuplung karon is érezni lassú menetben lüktetést. Mennyire súlyos gond ez?

Illetve fogyasztás: 7 liter átlag / főleg város kevés országút / normális? Kisebbről ültem át.....
Válaszokat előre is köszönöm.
sajnos igen nálunk még esik
Nálunk egy órája kezdte!
Akkor ezek szerint számíthatok hosszan elnyúló esőre?!
nálunk most hagyta abba szóval el is szivárgok haza míg újra neki nem kezd
még mindig esik ez vicc
pedig hivatalosan megtehetném (Elírták a forgalmim így a megengedett összsúlyom 772 kiló )
Egyébként nehogy már megugorjad a több int 700-kilót összsúlyba!
Van felvétel csak olyan témáért vagyok felelős ami hullámszerű munkát ad. Egy viziközmű szolgáltatónál felelek a szennyvíz szivattyúk állapotáért és cserélgetésért. Azonban ugye csak akkor van meló ha baj van. Van az elég sűrűn de most van egy kis nyugi így nekem sincs dolgom. Valójában akkor működik minden jól ha nekem nincs dolgom. Amúgy meg a kedvem sem olyan hogy meg akarnék szakadni a melóba.
Értem!
Nincs ott felvétel?
Jól tudok semmit tenni!
Én is úgy ötleteltem. az én számításom keréken számoltam. kicsit túl szoktam spilázni a dolgokat főleg ha van rá időm. Jól kiszámolok mindent kitalálmo hogy matematikailag hogy a tuti majd amikor eljön az idő úgy sikerül ahogy sikerül és az egész számítások meg kalkulációk mennek a kukába.
Valójában ezt is azért írtam mert dolgozom de nincs mit csinálnom és unatkozom