Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Köszönöm!
Nem fogjuk!
Akkor megnyugszom, köszi srácok. A Gardához jó utat kívánok Milka! Gardalandot nem kihagyni :)
60-as tempónál a városban ez a hőfok "normálisnak" tűnik, pláne ebben a melegben.
Ha a gyújtást leveszem pl 100C fokon és visszakapcsolom azonnal, nekem sem indul el mindig a venti, pedig jól működik a hűtésem (szerintem)
Köztudott XX alul van hűtve!
Nekem pár éve volt emiatt égési sérülésem a combomon!
Autópályán jöttem,ha 170-alá engedtem ment fel a víz ( 110-fokra)!
Ha 170-felett jöttem akkor tudtam 105-fokon tartani!
Ezt két órán keresztül kapta a combom!
A többit elképzelheted!
Igaz akkor 45-fok körüli kánikula volt!
Olaszba (garda tó) szombaton indulok 10-napra!
Köszi mindenkinek a válaszokat, szerintem a ventinél vmi érintkezési gond lesz, ma kétszer is elindult nyugalmi helyzetből. Ennek ellenére városban 60-as szinte folyamatos tempónál 112 fok :/ 2 rövid piroslámpa volt. Tudom, nem gyengén van hőség, de akkor is... Hó végén indulok olaszba, ahol talán még melegebb lesz, illetve olyan még nem volt hogy ezen a környéken ne fussak dugóba. Na akkor mi lesz...
Nem játszható ki. Nem megy fel karbisra. Lehet akkor 4 centi hiányzik. Nem mértem, nekem csak visszahozták a kipufogót, hogy nem jó a karbisra.
Mivel vagy öt centit csúszik egymásba,szerintem a két centi kijátszható!
Ugyanitt gyári kinézetű, de szebb, mélyebb hangú dob eladó vagy teljesen gyárira cserélhető. Karbis XX-re nem jó.

http://www.kepesmotor.hu/onroa...
Van, a leömlő jobb oldala nem egyforma hosszú, a karbisra rövid az összekötő csöve vagy 2 cm-el. A bal oldala megegyezik. Ez gyári dobnál érdekes, ahol fix a dobnál a felfogatás. Sportdobnál nem érdekes annyira, azt fel tudod fogatni.
Lehet, hogy a nagy buci fejem kitölti a sisakot
Nekem nem ilyen jó a tapasztalatom az exo1000-el!
Előtte Shoei XR1000 et használtam, de mivel koros volt, így lecseréltem.
Amióta van Exo1000, azóta használok füldugót.
Én egy Scorpion Exo 1000-t használok túrasisaknak, az eddigi legcsöndesebb sisakom, még úgy is, hogy midland bt egység van az oldalán (ennek a szélzaját azért erősebben lehet hallani), de 140-nél még gond nélkül telefonálok (felette nem próbáltam).
valójában a komolyabb márkák árát nem ismerem túl jól. Én anno ezt a sisakot vettem meg. Nem nehéz szerintem biztonságos is. Az ára meg kifejezetten jó

http://www.insportline.hu/3701...
Az lehet de legalább kiderül hogy megy-e a venti vagy nem
Ami árat írtál,inkább alsó kategória!
Nagy csodára ne számíts!
De az Arai sisakok már közép,illetve felső kategória,de ott is van a túrás,illetve verseny minőség!
Utóbbi természetesen hangos rendesen,tehát a csendesség nem ár függő!
A másik sokat számít a fej forma is!
Valakinek kényelmes,csendes egy adott sisak,másnak meg nem!
Sok értelme nincs!
Csak a vízhűtőt hűti le,a lényeges dolgot,motorblokk,hengerfej nem !
Szia.
Én szerintem a sisak hangossága mindíg szubjektív dolog. Nekem plexis krossz sisakom van és mindenki hülyének néz de imádom. Biztos hogy hangos is de engem sosem zavart. Mindenesetre ebben az árkategóriában már komoly választék van a komolyabb gyártók portékáiból is. nekem pl egy olcsóbb Worker sisakom van és nagyon szeretem. Esztergomban van üzletük és ennyi pénzért menő dizájnos állba nyílós intercomos sisakot is adnak már. De a Shox-nál is komoly már ebben az árrésben a kapható sisakok választéka.
Én ha tudom hogy meleg a moci (bár én jobban hallom a ventilátort mivel nincs annyi műanyag alatt) Szóval ha ilyen meleg a paripa akkor nem kulccsal állítom le a gépet hanem a vészleállítóval ugyanis olyankor a ventillátor nem áll meg hanem megy tovább. Javaslom próbáld ezt ki és akkor tutira kiderül hogy megy-e vagy sem. nekem mondjuk nincs digitális hőfok visszajelzőm csak analóg mutatós de ilyen időben nekem is a felső 5-ödében tartózkodik általában a mutató.
Sziasztok sisak úgyben zavarlak benneteket 180 cm magas vagyok csendes sisakot keresek közepes áron 50-70 000Ft segitsete ?Gyári a plexi a motoron.
105 fok az xx-nél még nem gond,főleg ilyen melegben! 122-től piros!
Ventilátornak gyújtáson mennie kell!
Nézd meg a ventilátort!
Bele olvastam a kézikönyvbe,de a ventilátor bökdösés nincs benne a használati utasításban!
Nincs!
Üdv mindenkinek!

Volna egy kis bizonytalanság nálam is a rendszerben. 100 fok feletti vízhőfoknál ugye el kellene induljon a ventillátor. Menet közben semmi gond, viszont állóhelyben (lámpa, dugó stb) az a gyanúm hogy nem üzemel. Hazaérek, mire belavírozok a garázsba ebben az időben 105 fok volt ma éppen a vízhőfok. Leállítom, nem hallom a leálló ventiilátort... Ráadtam a gyújtást meg sem moccant. Gyújtást rajtahagyva a mozdulatlan ventit oldalba böktem egy éppen kéznél lévő vezetékkel, egyből elindult. Aggódjak? Gyanús hogy nem így kéne működjön...
Egyforma.
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Karbis és injektoros kipufogó felfogatása között van különbség vagy egyforma?