Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A felnik más méretüek.
Tudnál róla pár képet küldeni?
petya14958@citromail.hu
A motoromon az első gumim sokkal szélesebb mint a hátsó, pedig elöl és hátul is 130/ 60. 13- gumi van feltéve. Ez normális?
Úgy lehet hogy nem gyári az a foglalat. Nekem nem fáj hogy 55W -ra cserélted és igazából lefosom mint itt ahogy elnézem jó páran. Akkora hülyeséget írtál hogy nem lehet szó nélkül hagyni mert olyan komolyan írod hogy más fórumozó még el is hiszi hogy lelehet fosni nagy kanyarba hogy mennyivel terheled a generátort. Holott nem így van. És csak azért is állítod hogy neked van igazad.

Jóval lerövidül az élettartama az izzónak ha a feszültség megemelkedik mert nem terheled le annyival amennyivel kell. Kibírnak ezek a 12V -os izzók 24V -ot is igen. Csak nem annyi ideig. Ha meg túlterheled a generátort akkor meg a huzal ég el amivel meg van tekercselve a vasmag. Ha nem ég el a huzal akkor majd azt veszed észre hogy csökken a feszültség és áramerősség mert tönkrementek a tekercsek. Ergó a generátor nem bírja el simán. Akkor meg aztán pláne nem ha elvileg gyárilag 15W kéne bele. (15 -öt szerintem te sem gondoltad komolyan...) És ez az amiről te állítod hogy hülyeség. Ha ezekkel tisztában lennél és felmérted volna aggyal akkor nem írtad volna valamelyik nap hogy hülyeség. Majd ha Sanyi502 nél állsz sorban gyújtás állórészért akkor majd kukkants vissza ezekre a hozzászólásokra.

Ezeket mind egyik haverom haverjának az öregapjának a haverjánál láttam. Azért megsúgom: zxr előtt rsem volt. 97 -es évjárat.
Csak hogy tisztán lásd azt, amiről fingod sincs, csak beleugatsz:
A generátor valóban nem változott, maga az eredeti izzó foglalat volt annyira fos, hogy nem bírt el nagyobb izzót. Ergo a generátor simán elbírja, a teljes terhelésnél sem éri el a generátor határértékét.
A flamelést meg hagyd azokra, akik már láttak ilyen évjáratút közelről, és nem vaktában okoskodnak! Pontosan a hozzád hasonlóknak szólt a postom... Most is!

Akinek nem inge, ne vegye magára.
Akkor hogy lehet az, hogy a 15 es az 55w-os izzokhoz ugyanaz a generator van szerelve? Akkor miert is faj neked hogy a 15-ost 55osre csereltem?
GEnerátonak kurvára számít hogy mi van írva a foglalatba...

4 féle lámpával hiába adták ki ha ugyan az a generátor van rajtuk. a generátor terhelhetősége se változott (90-105Watt). biztosan mindenki hülye és csak te vagy okos ha azt mondod egy gyárilag írt értékre hogy hülyeség
az off rész:
Ühüm.
Van egy eladó Aprilia RS 50! Irányár 190000 ft! Képet infot emailben tudok küldeni! kisungi001@hotmail.com
Mint mondtam, részemről ez a vita lezártnak tekintett.
Kiváló szakirodalmak lelhetők fel a neten az állandómágneses gerjesztésű(forgórészű) terheléses szabályzásu generátorokról.
Akkor a további felesleges vitákat elkerülendően:
Ad 1: a 15W magába a foglalatba van beleírva idézem szó szerint: "MAX 15W". Remélem fordítani nem kell. Ne zavarjon cseppet sem, hogy vagy 4 féle lámpával adták ki, és legalább 3 klf. izzóval szerelve.
Ad 2: Ha a generátor nem bírná el a terheletlen üzemet, akkor üzemszerűen leégetném, mivel a teljes világítást ki lehet kapcsolni!
Ad 3: Az elbírja vagy nem bírja a terhelést feszegetésre már válaszoltam korábban
Ad 4: Felhívnám a megolvadt lámpák professzorának a figyelmét, hogy nem izzót, nem is foglalatot, hanem komplett LÁMPÁT cseréltem, ami AUTÓ lámpából lett elkészítve, FÉMBŐL. Majd szólok, ha sikerült H1-el megolvasztanom. És pontosan ezt is írtam le alább!

OFF
Ha van még kérdés, ne tegyétek fel ez ügyben, mert úgy is mindenki jobban tudja; mert hallotta már, meg látta a haverja haverjánál, egyszer...
/OFF
tudsz róla képet küldeni majd? mert lehet hogy érdekelne.
Amúgy mit jelent az hogy újszerű?
Hengerfejed is van? :D
Köszi.. :D
Vannak hozzá való újszerü henger szettjeim 15 000ft
henger szett mint ahogy írtam 15000ft indexek gyári újak vannak 2500ft/Db..vagy van gyárihoz hasonló új 1500ft/Db
Eladó Apriliák!

Rs 50 Extrema '97 180ezer ft (AM5ös blokkal, Arrow rendszerrel)
RS 50 '03 (Am6 blokkal) 200ezer ft
Touno 50 (Am6 blokkal) 210ezer ft

az árak leszervizelt, full átnézett és kijavított motorokra vonatkoznak!

orozoli2002@yahoo.com

30-435-1769
AM3-5-6 henger+dugó 1500km-et futott 8ezer ft

henger+hengerfej+dugó 10ezer ft

henger csupaszon 3-5ezer ft
hengerfej 2ezer ft

'92-'03-ig

orozoli2002@yahoo.com

30-435-1769
2003 hoz!
helló!
Milyen hangerszettről van szó? 94-es AM5-ös Extrema-ba jó?
A henger milyen álllapotban van?
Elbirni elbirja csk majd megolvad neki a foncsol mivel müanyag a lámpa.Én már láttam ilyet!Onnantól kezdve a lámpa kuka.
Nekem van hozzá hengerszettem új dugattyúval 15 000ft.Indexeim is vannsk újak!Milyen évjárathoz kellenek a cuccok?
Hali!
Van valakinek eladó 50-es henger, dugó, gyűrű?
És még indexek kellenének előre és hátra is :)
Árakat kérek :D
35W van neki előírva.. Hol olvastad a 15W -ot amúgy? Azt leírtam már egyszer nem olyan régen, hogy mi történhet ha nagyobb terhelést teszel egy váltóáramú generátorra, mint amit elbír és azt is hogyha kisebbet. A probléma nem azonnal fog bekövetkezni... de függ pár dologtól.

A másik.. ha 55W -os izzó van benne, attól még nem fog erősebben világítani ha nem bírja el. Az más kérdés, hogyha egy másik fogyasztó (izzó vagy akármi) ugyanezen a generátoron 15-20W -al kisebb teljesítményű, mert akkor elbírja, az oké lenne. De gondolom te nem néztél meg semmit csak tettél bele egy 55W -ost. És nem hiszem, hogy az a heppje a gyárnak, hogy hülyeségeket írogasson egy Users Manual -ba. De ha te azt állítod, hogy bírja, és így fasza akkor biztos úgy van.
eladó AM blokkra egy 70es vashenger hengerfejjel dugóval gyűrűkkel karcmentes hengerfal, dugó nincs fényessé kopva, típusa ismeretlen semmilyen jelzés nincs rajta de nagyon hasonlít a top /dr 70es hengerére.

gyári olasz jó állapotú használható 50es vashengerszettet nagyobb fajta kipufogóleömlőset beszámolok.
Ha a generátorra gondolsz, akkor az eredeti... de nem panaszkodott eddig. Mivel tudtommal ugyanaz a generátor van az újabb vasakon, és azokon mar rendes halogén izzok vannak, bírnia kell.