Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igen, ezért írtam előtte ide a fórumra, hogy van-e valakinek ilyen tapasztalata. Egyik kolléga írta, hogy ő is kicserélte 55w-osra és szépen világít neki. Igaz azt nem kérdeztem, hogy mióta... :D
Remélem nem megy szarrá a generátor, de éjszaka egyszerűen életveszélyes a gyári világítással közlekedni... Így kb van egy jó tompítottnak megfelelő erősségű távolságim... Nem sűrűn megyek vele éjszaka, szóval nem terhelem agyon a generátort. Remélem nem lesz baja ennyi használattól :S
De.
Nem akarok vészmadárkodni, de még ennyit se... Még jó, hogy a szervizkönyvbe 12V - 35W van nekik előírva tompítottra és reflektorra is. Gondolom nem azért, hogy ne lássál semmit hanem hogy ne legyen semmi baja a tekercsnek.. röviden; ha nagyobb terhelést teszel egy tekercsre, mint amennyit elbírhat akkor azt a tekercs bánhatja. Szerintem előbb fog a generátor szarrá menni, mint az az 55W -os izzó, de persze reméljük nem így lesz.
De ha nagyobb wattszámú izzót teszek be, az nem károsíthatja a generátort?
Tulajdonképpen az üvegrészekre történő kicsapódás teszi tönkre hosszabb távon, mert a halogén izzóknál valamely körforgás indul be gözzé válik az izzószál egy része a hidegebb felületen kicsapódik majd újra elpárolog és vissza kerül az izzó szálra!?! Valami ilyesmit tanultam igen régen.
Hülyeségeket beszélek a nagyobb wattszámú izzó izzószála vékonyabb, tehát az bír jobban felizzani adott energia mennyiség hatására.
Hát ha ezek kiégnek, akkor kisebbet rakok a helyükre. Annyi kínlódással jár beleoperálni abba a foglalatba, hogy az embertelen... :D
Az izzóknak van ideális működési hőmérséklete főleg a halogéneknek. Talán érdemes lenne egy kisebbel megpróbálkozni, hátha jobban világít. Az élettartama biztosan kisebb lesz a túl nagy wattszámú izzónak.
Szia!Esetleg tzr-ed vagy új rs-ed nem lesz mostanába?Engem az érdekelne.
Nekem nem ilyen foglalat van benne, szerintem ezt nem tudom belerakni csak úgy simán. Egyelőre nem olvadt szét a búra :D Mondjuk hiába cseréltem le 55w-osra, kb most egy tompítottnak felel meg a távolságim. Szerintem ennyit bír a generátor..
Mondjuk nem biztos, hogy jo otlet... nekem szetegette 3 nap alatt a foglalatom :(
Csak ovatosan...
http://www.egumotors.hu/133-iz...
és így nem kell mókolni csak kiveszed beteszed ("hasitasi nem kér kódot") :D:D:D
A Képen látható néhány apróság eladó! Af1,RS,AM6 alkatrészek.
csababoy0@t-online.hu
Nekem is így van, hogy a tompított, egy helyezetjelző fényének felel meg, én is távolságival jövök, de még az sincs, olyan mint egy tompított, de még ez se tökéletes :D nagyon sasolni kell éjszaka , ha megyek :)
Mire gondolsz pontosan? Amit kivettem belőle az egy sima 15w-os izzó volt, a Simsonomba nagyobb volt.... :D
aprilia rx,mx,af1,rs ,tuareg 50ccm-hez gyujtás eladó:lendkerék,alaplap,cdi+trafó
szacsomotor@freemail.hu
Mondjuk én elöbb kipróbálnám ugyanebbe a BA20d foglalatosba a halogénizzót mielőtt nekiállnék mókolni :D
Nekem Rieju RS2-em van, azért írtam ide, mert ugyan ilyen AM6-os blokkos. Az enyémen 2 állású kapcsoló van, de a tompítottam az egy helyzetjelző fényének felel meg. Gondolom túl alacsony feszkót kapcsol, de a távolságim az már világít szépen, kénytelen vagyok azt használni mindig éjszaka, de sebaj mert beállítom majd úgy a lámpát, hogy ne villogjanak rám :) Nem lehet, hogy neked is ilyesmi gondod van? Csak mert akkor egy izzócsere rajtad is segítene.
Van aki eladni akarja és van aki árulni..
Hát sztem ez is többet ér!
http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_rs-5056480
Én ezen lehet elgondolkodnék :)
http://www.hasznaltauto.hu/motor/aprilia/aprilia_rs_extrema-5097878
Az enyémen sajnos most csak tompított van.
& sajnos csak két szál megy le a lámpához is.
Az lehetséges hogy nincs is távolsági?
Mivel a kapcsolón is csak egy alap távolsági & egy felvillantható
távolsági állás van (mind a két kis jel a kapcsolón tompított)
nekem van egy gyönyörü szalon állapotu gép.Osztrákból jött nagyon megkimélt állapotban nagyon jó motorral minden működik rajta.265 e ft. irányárban!
Úgy látom, a világítás most a téma :D
Hát nekem se az igazi :) az egyszer biztos, ugye sötétbe nekem se látni:S Viszont ilyen "szívalakú" a lámpám , azt se tudom, hogy hol kellene megbontani hogy izzót cseréljek...mindenesetre, tetszik az ötletetek!
Hát ezzel már remélem is hogy látok valamit Beállítva még nincs, hát remélem nem a holdat keresem majd vele :D