Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ohh igen..Az egyik havernak kellene 95-ös rs50-hez egy pár visszapillantó!Van valaki akinek akadna "elfekvőben" és eladó? :)
Sziasztok!Hatalmas nagy kérdésem lenne és jól jönne egy kis segítség!

Tehát van egy 93-as rs50-em.Nemrégen besült a henger és a dugattyú is belehúzott a hengerfalba és most kapott egy vatta új hengert dugattyúval 49ccm-est.Sajnos az olajpumpám elszállt és ezért történt a baleset.Azóta keverni kell bele a benyát.
Már lassan 300km-ert mentem vele,szépen húz viszont a következő bibi van amire nem tudtam rájönni mitől lehet:

-Váltásnál sík egyenes úton gondol egyet és vissza esik a fordszám.
-Váltás után hiába húzom a gázkart nem reagál,stagnál a fordulatszám,majd egyszer csak gondol egyet és felpörög.

Valamint még egy kérdés!Milyen gyertyát rakjak bele?Ami a 80-as régi blokkhoz volt az jól működött..De amióta az 50-es henger van benne azóta van ez a "bibi".

Köszi a segítséget!
míg gyorsítasz 7-8körülig kiforgathatod csak utolsó fokozatban ne forgasd addig max 7ezerig csak. :) az én rs-emet 7ezerig forgatom 6.ban ott megy 60-65öt.
Akkor érdemes neki húzni, ha úgy érzed hogy már szabad, az kb. 500 - 1000km körül van. Amíg nem vagy benne biztos addig ne húzd 5-6ezer fölé, még akkor se hogyha úgy érzed hogy így egy fos vagy ki akarod próbálni. Jobb esetben nem lesz semmi baj már, rosszabb esetben megáll aztán újra fogod tudni indítani, legszarabb esetben megszorul és tolhatod haza és ismét új dugószett + fúrás (ha nem nicasilos). De 5-6 ezres fordulaton is képes megszorulni, csak az nem annyira valószínű. Meg ilyenkor érdemes egy kevés olajat önteni a tankba amíg bejáratos, biztos ami biztos.
Rezó és a kipu dob között nekem is jön ki olaj mert nincs tömítés, szóval az nem gáz, de azért nem árt oda tömítés.
Sanyi 502!
Írtam neked email-t, nem kaptad meg?
Az apriliamotorok@-ra írtam
Adnál egy email címet amin el tudnálak érni alkatrészekkel
kapcsolatban!
Köszi!
"Az a kb. tenyérnyi nagyságú zajcsökkentő amin 2 kisebb luk van"
Ha szépen megkérlek csinálnál róla egy képet nekem hogy hogy is néz ki ez & pontosan hol található...
elfelejtettem valamit :$
Nekem ez a motor most bejáratós, akkor 1000 kmig csak 5-6 ezer között hajtsam gondolom, vagy nektek más a vélemény? és még azt szeretném tudni, hogy kapok hozzá majd egy másik kipufogó dobot, hátra, a rezonatár marad, akkor azt mikor érdemes felrakatni?
Ja és most nincs tömítés a rezó, meg a tompító között ...és valami fekete olaj szerű dolog jön ki...az gond?
ÓÓÓÓÓÓ köszönöm! :)
akkor máris most rögtön gyertyavétel...:D
Mindenesetre, egy próbát megér, hiába köszörültetem, csak aksi merül, szerintem 12.30nál még indulna kell a motornak! tök jó, hogy ilyen hamar válaszoltál :D
Sziasztok!
Tegnap este sikeres tulajdonosa lettem egy RS50-nek. Haza is jöttem vele szépen érdről majd fehérváron megálltam melóhelynél és 10 perc múlva indítottam és kb 200m után egy visszaváltásnál lefulladt a motor és azóta nem is indul.
Egyesbe nehezen be is veszi majd tolásra pörög a motor de alapjáraton nem áll meg így továbbra is lefullad.
Nincs valami ötletetek, hogy mi történhetett a géppel? :O
Motorja frissen felújított, szépen jár, 7 felömlős Polini Gilardoni Nicasil-os Alu. hengerrel, Új dugattyúval, Koyo japán csapágyakkal, Bosch 5 AH akksi, Castrol hajtóműolaj stb. Giannelli sport kipufogó rendszer, új Heidenau német gumik, elől 100 hátul 130-as.
2 ütemű, vízhűtéses Minarelli AM 5 sebességes önindítós blokk
Hát az bizony nem ebbe való 9 -es hőértékű gyertya kéne bele, mert ez csak 7 -es:) NGK BR9ES -t vegyél bele, bármelyik motoros boltban lehet kapni, szerintem még autósboltban is.
Sziasztok!
Ki van véve a gyertya, akkor mondom, hogy mi van ráírva!
Magneti Marelli 6K, CW7LP...na ennyi van ráírva!
szerintem ez a gyertya, nem ebbe a a motorba való...vélemény?
köszönöm a segítséget előre is :)
Küldtem mailt
Légyszíves! tuji@chello.hu
Gyakorlatilag a motor méreteinek nagy részét. Furat löket kipunyílás magassága szélessége, átömlők magassága szélessége, membrán méretei szívócsonk méretei porlasztó méretei légyszűrő méretei kipufogó méretei. tuji@chello.hu
Nem tudom ismerős mondta hogy rs é de vanak képek ha érdekel !
És úgy nagyjából milyen, mikori motorra jó?
Én nem tudom... :-P Szerény elektronikai tanulmányaim az egyenirányításnál, csak diódákat emlegettek :-D....
Egyenirányítótekercs ? az meg hogyan egyenirányít?
Sziasztok RS 50-hez kéne SOS egy benzincsap
mindesetre egy probat meger a gyertyacsere is, mert nemreg beszeltem a szerelovel es o is arra gyanakodott, de mivel uj akksit is kapott, ami alig van 2 honapos, szerintem birnia kell...
majd meglatjuk mi lesz:-) de koszi a valaszt....
Igen arról beszéltem!Nagyobb fúvóka kell bele mert nekem a gyárival fúladt sok lett a levegó kevés a benzin arány!De ha neked jó és jól megy akkor nem kell bele nagyobb fúvóka.De elbir akár 98.-ast is és megy mint a szél és páratlanúl gyorsúl.Csináltam már jó párat!
Légszűrő házban milyen fojtás van? Az a kb. tenyérnyi nagyságú zajcsökkentő amin 2 kisebb luk van? Mert én azt én kiszedtem, azóta fogyasztás is ok, megy is és nem fulladozik. Gyárilag 68 -as fúvóka van az enyémbe, mekkorára növelnéd? Mondjuk én hagyom így
Hülyeséget beszélsz!Ezeket az új blokkokat nagyon jól és olcsón lehet tuningolni!Nem kell rá nagy henger nagy karbi!A légszürőházban van folytás azt kell kivenni valamint a karbiba kell egy nagyobb fúvóka és megy 120.-at is könnyedén!Ez tapasztalat.