Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

93-94.-es évj. a mocid
Nem tudok róla hogy lenne Pesten boltjuk, mert a főnök is csabai és a cég székhelye is itt van.
Köszönöm a gyors választ, és az infót. Lehet, hogy felhívom őket. Pesten nincs boltjuk? Nekem is venni kell majd minden jót, mert hajtókaros lett a kicsike, és amúgy is itt a felújítási szezon :)
Elvileg az alvázszámról meg lehet mondani, de én ahhoz nem értek :D egy boltot tudok ami alvázszám szerint deríti ki milyen alkatrész kell hozzá. Mivel csabai vagyok ezért régebben sűrűn jártam az italmondo-ba és mostanába is szoktam. Ott kérdezték mindig az alvázszámot és arról elmondták h hanyas évjárat stb..
Na, akkor a megzavaró tények... :D

A blokkon egyértelműen AM3 áll, és a sebességváltót sem volt nehéz megszámolni 5-ig :)
Nem tudom, hogy tudták belerakni, de valahogy benne van. Ha jövő héten nekiállok lebontani a blokkot, ki fog derülni ha esetleg átalakítottak valamit rajta.

Ami fix pontot adhat, hogy trapéz lámpás, és a műszerfalon a visszajelző lámpasoron feliratok vannak, nem az elterjedtebb ábrás kivitelű. Felteszek képeket is, hátha okosabb lesz tőle valaki... :P (sajnos csak erről az oldalról van fotóm, majd szétszedéskor csinálok jobbat)

Esetleg a vázba ütött számsorból nem lehet megfejteni az eredeti évjáratot, színt, stb. ?
A blokkos dolgot jól tudod. AM3-as az 3 sebességes éz AM5 5 az AM6 pedig 6. AM3-as blokkod biztos nincs ha 5 sebességes. És olyat se lehet -tudomásom szerint- hogy egy 5ös váltót belepaszíroznak egy AM3-as blokkba mivel nem férne el. A blokkok között méretbeli különbségek vannak. Nem túl nagy de van.
Kasznik: amiket mondtál Replika ez általába a festésre vonatkozik. A Futura pedig az Aprilia AF1-nek egy változata mert van belőle Sport Pro is. Ezt most nem kezdem el mondani mert RS-ről van szó :D Nos...93-ig én úgy tudom, hogy AM3-as RS-eket adtak ki elöl trapéz lámpával, oldalt a jól felismerhető "rácsos" kaszni és és hátul ugyan olyan lámpával mint a Yamaha Aerox. 93-94 től 97-98-ig jöttek az AM5 ill. AM6-os blokkosok. Ezeknél már játszott a szív/vese lámpás változat is. Nekem volt egy 50/80as RS-em 98-as szív lámpás 6 sebességes. Másik havernak 98-as 5 sebességes és külsőre is ugyan az, egyedül a blokk volt kicsit kisebb. Egy másik havernak viszont ami 97-es volt 6 sebességes és trapéz lámpás RS-e volt :D 98- kb 03-04 ig jöttek gömb/darázs végű RS-ek ezeket gondolom nem kell bemutatni és ezek után jöttek az újabbak amiből már adták ki a Talma Replicákat. (Bocsi ha kihagytam valamit vagy rosszul írtam :D én így tudom :D)
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy honnan lehet felismerni a külömböző típusú és évjáratú RS-eket? Van valami egyedi ismertetőjele a blokknak, kaszninak?

Adott pl. az Én RS50-em, amiről annyit tudok hogy 1994-esnek állítják. A váltó 5 sebességes, de AM3 blokk van rajta. Az AM3-as blokkhoz 3 sebes váltó tartozik gyárilag, nem? Vagy eredetileg volt az AM5-ös blokkja, és a váltót cserélték?
A kasznikban mi az eltérés? Ott is láttam jópár típust azonos évjárattal, pl. a Replica, Futura vagy mi, stb.

Szeretném végre megfejteni, hogy akkor most mim is van tulajdonképpen, és mi az, amit már cseréltek benne. (Azok alapján, amit az eladó állított... hát még az évjáratában sem vagyok már biztos ;) )
Össze tudnátok gyűjteni olyan egyedi típusjegyeket, ami alapján be lehet azonosítani a vasakat?

Köszönöm előre is.
Amennyiben jó állapotban van és sok mindent felújítottak rajta. Tudod erős motor gyorsan kopó alkatrészekkel. Inkább szakemberrel nézesd meg mert rommá kopottan is 8le és semmi hangja, csak nem forog 11K-t.
Sziasztok!Olyan kérdésem van felétek h mi a véleményetek a 2005-ös szériával kapcsolatban megéri egy ilyen gépet venni?
Sziasztok !
Sportlégszűrőről mi a véleményetek ?
Sokan mondják hogy nem jó mert nem használ a motornak, de rendesen magyarázatot hogy miért még nem kaptam.
Szerintetek érdemes beszerezni egyet ?
Köszönöm mindegyikőtök válaszát. Akkor bepróbálkozok egy 14-essel. Mondjuk nagyon nem fogok vele kapkodni, amilyen időt mond a jövőhéttől
Köszi testvér :) Rendelem isss :)
Cseréld, 13 vagy 14 -re. Szerintem nyugodtan bepróbálhatod a 14 -et.
75w90
Heloo.. Már egyszer kérdeztem tőletek milyen hatóműolaj kell az rs-be 2000 évj felett 75w90 kell bele ugye?
Sziasztok!

Ha valaki látja segítsen. Lopott robogó.

Lopott Aprilia robogó
Én a minap próbáltam ki egy 1999-2005 közötti rs-t.
A srác elmondása szerint 50cc henger van rajta,de
az ahogy húzott gyerekek,csak pislogtam
A légellenállás köbösen növekszik. Ha biciklivel hosszű áttétellel kívánsz haladni akkor teljes erőbedobással kell tekerned. Ezekből az következik, hogy talán kicsit nagyobb lesz a végsebesség (hosszab áttétellel), de a motor úgy fog kopni mint a fene az biztos.
50-es motorokat általában 10000-et forog 90-et megy áttétellel látják el. Amelyik 9000-en 100-at megy az már hetvenes áttételen van.
95-100 a végsebessége általában a 1999-2005 közötti kiadásnak, vannak gyorsabbak is de nem jellemző.
Nekem 100-on már sztem közel 11.000-et pörög, pontosan nem tudom. Átlagban 75-80-al szoktam vele menni, akkor pörög 8500-9000-et. Akkor az első fogaskereket cseréljem?
Egyébként ti honnan szoktatok venni alkatrészt(blokk)tuning vagy gyári alkatrészeket?
Nekem is hátúl 47-es van,elől nemtudom.Nekem 100-on 6.-ba 9200-at forog
100 az a végsebesség? ha igen akkor 100 -on 6. -ban mennyit forog?
hátulra tegyél kisebbet és gyorsabb lesz a motorod :) vagy előre nagyobbat :)
Én nem tudom mi számít nagynak, csak azt tudom hogy 47-es. Az már túl nagy és azért veszíthet a teljesítményből a motor?