Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A mértékétől föggően olaj vagy csapágy csere. Tipus hibának mondható a kuplung kosár zörgése még jó állapotában is.
Sziasztok! Tanácsotokat szeretném kérni. Az a problémám van, hogy amikor a kuplungot kiengedem zörgő hangot hallok a motorba. Amikor behúzom pedig szépen jár a motor. Mi lehet a baja? Ja és ha megyek vele egyhuzamban 30 km-ert akkor ez a hang felerősödik. Olyasmi mintha két fém alaktrész sűrölödna. Köszi a válaszokat előre is :)
helló! valaki nemtud RS50 váltókart? fontos lenne!
köszi
Sziasztokkkk valaki polgárdi? :/ Mindenki kifarsült nemjön senki velem :////////////
Hát az nem jóó :S
De benyomhacc egy jó halászlevet..:)
Váltótengelyszimeringet hogy tudom legegyszerübben kicserélni? Mina AM6.
Holnap megkerüljük a Balcsit szóval felejtős :D Az sztem én szoktam lenni aki Veszprémbe rohangál nagyon más 50es gyorsaságit nem is láttam itt :)
Szia! Majd írj bővebben mi történt.
Hát gyere ki polgárdiba mocis talira! És van RS nekem is az volt és haveromnak is az van :D Balatonfűzfő - kenese... Régen nekem is ez volt a bajom! De én aszem már láttalak veszprémbe ... :D Vagyis szoktam egyet látni rohangálni
Hát most nem tudom menniyt megyek vele mert nem jó a kmóra elromlott a mérő műszer a keréknél. Hát eléggé füstöl megnézheted a videómat direkt felvettem hogy mennyi az anniy mert itt veszprém környékén nincs rs nem tudok viszonyítani :D És a pumpán hol lehet állítani?
Lerobbantam Baján :-( Hoztam szerszámokat ,szetkaptam, gyanítom,hogy az also tugorgo szetment. Most varom a segitseget...
Ha ennyire zavar akkor állíts a pumpán, és annyi! De 2T motornál egy pici füst még üzemmelegen se baj! Hangsúlyozom hogy kicsi füst! De amúgy meg 1000 km re bőven jó egy liter olaj!
Na így érti mindenki!

Ez attól függ ha havonta el mész vele 800-1000 km-t akkor az jó kb aszem egy teli tartály annyira volt elég.

De azért ennek vannak árulkodó jelei! Pl ha füstöl melegen is akkor sok az olaj. De olyankor köpheti a gyertyát is. Ha ilyen gondod nincs akkor túlsokat motorozol :D Vagy valahol csöpög az olaj...
DDD:)
:D én nem a váltóra gondolok...hanem akkor úgy mondom. Nekem havonta megeszik egy liter olajat. nah és ezt sokallom szerintem enniyt nem kéne ennie..
Havonta nem kell valóban, d idényenként azért illik.
Én annyit javasolnék hogy ha sokáig meg akarod tartani egy Polini hengert neki és azzal ki motorozod azt az időt míg rá jössz hogy nagyobbra kell ülni!

Bár a fúrás valóban olcsóbb!

Az általam mutatott RS-en most lett cserélve DR henger 35k volt komplett. Bár még nem volt hajtva mert bejáratós!
Én csak annyit mondtam az 1000év hogy ezeknél a gépeknél nincsa akkora igénybevétel hogy havonta cserélj!

De nem áll módomba senkivel vitázni... Úgy bocs ha valakinek sértő lettem volna!
"ezek a furt dolgok elég rövid élettartamúak (Állítólag) Ebben a fúrás témában nem vagyok jártas mert soha nem csináltattam meg így a motort..."

VAlóban állítólag.

Teljesen korrekt módon , a gyárival azonos minőségűre meg lehet honolni bevonatos hengereket,fúrni is lehet rendesen hüvelyest.
Az már más kérdés, hogy normális szakemberhez kell vinni, nem a sarki pistabácsihoz.
Az igen! Bár a nagyba most én is bele raktam 6000et 2,5 hónap alatt... Csak nekem 15k egy olaj csere na mindegy!

Havonta biztos nem kell cserélni... Na de nem mondok semmit majd az intelligens kolléga meg mondja!
JAvasolom fussad át mégegyszer a szöveget.
NEM írtam sehol, hogy TE lennél gyökér, felesleges magadra venni.
Légyszi ne gyökerezzél mert normálisan beszélek veled...
Te vagy az... hogy kulturált ember lévén nem tudsz normálisan beszélni...
De bocs nem is zavarom a túl intelligens formádat!
Nem nyert, évente megvan a 8-12 e kilométer kismotorral.
Köszi a segítséget :)
Széles Utat
Hát ez így nehéz kérdés! Ha nem volt fúrva túlméret van 2is
Olyan 12k körül van az új dugó gyűrűvel csapszeg de a tűgörgős csapágy nincs benne az plusz 2-3e FT
+ még az a költség amiért fel fúrják... Abban nem vagyok otthon én inkább cseréltem mert ezek a furt dolgok elég rövid élettartamúak (Állítólag) Ebben a fúrás témában nem vagyok jártas mert soha nem csináltattam meg így a motort...