Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lehet hogy úgy kibírná, ahogy te mondod. Nem tudom.
Az ingadozást arra írtam, hogy a fordulatszámmal egyenesen arányosan változik a feszültség is. Emiatt van hogy halványabb ill., fényesebb a fényszóró. Ezért nemjó a világítótekercs izzójának LEDesítése. Ugyanis a fehér LED kb 3volton érzi jól magát. Vegyünk alapul egy 4 ledből álló kapcsolást, sorba kötve (3+3+3+3=12 -- 12 volt kell ahhoz h szépen világítson mind a négy) de mivel ingadozik a feszültség és néha kevesebb mint 12 volt ilyenkor el is aludhat a led, ha meg több mint 12 volt akkor ellenállást kéne beiktatni sorba ami "lejjebb viszi" a feszültséget hogy meglegyen a szükséges 12 volt. Építeni kéne egy olyan ketyerét, ami a feszültséget tudná stabilizálni, csak 12 v alatt nemjó. Na mindegy ez egy hosszú történet, én gondolkozok ledesben, keresni 12voltot a motoron és úgy hogy égjen az égő és oda kötni a ledet, vagy az akksira rá az egész világítás rendszer. Mindenesetre féklámpának erős ledekkel kitűnő
szia. egy kis segítségre lenne szükségem. egyik haverom RS 50-ére ma tettük fel az új 19es karbiját 80as fúvókával. Van hozzá egy Gianneli rendszer+sportlégszűrő. Levegő benzin aránnyal nemigazán tudok mit kezdeni. Amikor a csavar be volt tekerve akkor nehezen pörgött föl inkább csak hörgött. Tekertem tekertem utána meg magasabb fordulaton dadogott be. valahol a 2 állás között lenne a helyes beállítás vagy esetleg a fúvóka nagy bele?

előre is köszönöm
A világító tekercset nem javasolnám töltésre használni.Azért mondom ,hogy a hátsót lámpákat aksiról ( féklámpa úgy is arról megy) és csak az elsőkre vezetni a világító tekercset.A vezetékek keresztmetszete pedig biztos elbírná a tekercs teljes teljesítményét (ugyan is gyárilag így van mindegyik méretezve) bár lehet az 55/60w az sok lehet neki bár nem biztos.Mert mint mondtam előzőleg a tekercs teljes terhelése kb 49W na most gyárilag mindig min 25% de inkább többel túlméretezik a kábeleket na már most 49-nek a 25% 12,25 .Na most 49+12=61. Na persze nem kell a határokat feszegetni ,de 55W ig nyugodtan lehet használni az más kérdés ,hogy a foncsor bírja-e. A ledhez nem értek annyira az már inkább finom elektronika és még nem mélyültem el benne úgy-hogy abban biztos igazad van ,de ha a hátsó világításhoz olyan izzót használnának és a hátsó világítás az aksiról megy akkor nem lenne leterhelve és viszonylag stabil lenne.Aszem
Sziaszotk! Én elekrtonikát/elektrotechnikát tanulok és a LED-es izzókkal az az egy baj van, hogy stabil 12 voltról működnek amiket árulnak. Nos az RS izzói első/hátsó gyárilag töltőtekercsről működik. Még nem mértem meg, de biztos az, hogy a fordulatszám változásával nem stabil 12 volt lesz hanem ingadozik. Ez esetben alacsony fordulaton halványan ég esetleg nem is ég, nagy fordulaton meg tönkremehet. Én is gondolkozok jobb izzón, ledesen főleg, de ezt csak úgy lehet megoldani, ha nem töltőtekercsről, hanem akksiról menne a világítás-mivel az közel stabil 12V. Még azt meglehetne próbálni -hogy bírja az akksi- hogy azt a töltőtekercset, ami az izzókat üzemeltette, rákötni az akksira, hogy töltse azt. 60 és 55 wattos izzókat nem hiszem hogy elbírja a gyári rendszer a 7,5 amperes biztosítékkal. De ha el is bírja vagy nagyobbal működne lehet túlmelegedne a vezeték, foncsor tönkremehet illetve ki is gyulladhat a motor. Ezeket vegyétek számításba ha az izzócserén gondolkoztok! Én egy Ba20D-s, 45/40 wattos izzóban gondolkodom, ezt még simán ki kell bírnia. http://motorwebaruhaz.hu/catal...
Sok sikert mindenkinek a barkácsoláshoz!
És a Castrolra szavazok azon belűl Power 1 Racing 2T
Itt érdeklődj:
tel.: 06-30-388-94-91
e-mail: 06303889491@citromail.hu
Shox Mondial M-es, tökéletes állapotban!
Ára FIX 30.000 Ft, postával 32.000 Ft.
Meg van egy Sidi Vertebra csizma 42-es, 20.000 Ft-ért, a képen látható sérüléssel, abszolút nem vészes, a talpa nagyon minimálisan van megkopva (ahogy a képen is látszik).
Ha mind a kettőt elviszed, akkor 45.000 FT!
Sürgős lenne!
Szerintetek melyik olaj a jobb? Castrol 2T, vagy a Repsol 2T?
Vagy egy ilyen led izzóval csökkenteni ha hátsó lámpa ellenállását így több cucc jut az első izzóknak,esetleg!
Igen igazad van a xenon fényű H4-es izzóval kevertem. H4 izzó .Mivel nem vagyok konkrét villamosság szerelő ez által nem ismerek minden trükköt ,de nem vagyok benne biztos ,hogy lehet venni olyan kütyüt amit ha beiktatsz a tekercs és a lámpa közé akkor erősebb lesz a fényed.Mondjuk azt esetleg meglehet próbálni ,hogy csak az első világítás megy a tekercsről ha hátsó pedig az aksiról.Nem tudom működik-e nem próbáltam ,de elméletileg igen.Ha kiszámoljuk a terhelését a tekercsnek akkor ez 35W + 4 vagy 5W a féklámpára már nem emlékszem de talán 10 vagy 15W ?Javítsatok ki ha tévedek!Na szóval ez adott terhelésen 49W vagy is ha jól sejtem a tekercsnek minden valószínűség szerint 55W el kéne bírnia.Szóval ha ezt csak egy lámpára vetítjük ki a másikat pedig átveszi az aksi és a töltő tekercs elméletileg működik.Persze azt nem tudom megmondani ,hogy az aksi és a töltés bírja-e lehet indexszelésnél halványabb lesz a hátsó esetleg villog ,de nem hiszem,mert egy jó töltő tekercsnek legalább 13,5-13,8 de inkább 14 V tudnia kell tölteni.Szerintem érdemes valakinek kipróbálni mert pénzbe nem kerül csak egy kis barkácsolás és persze jó aksi.Ha esetleg hülyeséget írtam bocsi!
Szia!

Mértnem érlek el msn-en?

Üdv!
Heló minden tisztelet a tiéd mester de most tévedsz. A xenon-ak nincs hője vagyis csak minimális a gyári izzódnak naggyobb a hője mint a xenonnak. Énis aztfogok bele rakni ha sikerül Vilszert elérnem hogy hogyan alakította átt az ő mociján a tőltést nagyobbra
Köszönöm!Most trabanté van benne,de nem jó halvány.Beleteszem szerintem a gyári 12v 35/35-öst,megpróbálom.
Hello! nem tudsz nekem eladni valami kuplung bowden előfeszítőt?
ÜDV! nincs valakinek kuplung bowden előfeszítő biz-basza ami a blokknál van.AM5re kéne:D
Nem nyitja meg az oldalt amit belinkeltél így nem tudom ,hogy jó lenne-e.Az a baj ,hogy az RS-eknek gyárilag elvan baszva a világítás.Xenont ne tegyél bele mert a foncsorod tönkre megy a hőtől.A megoldás talán ha találnál 35W erősebb ugyan olyan izzót mint ami benne van (esetleg trabant izzó 55/60W a jól emlékszem az belemegy de nem biztos.Sőt lehet a rendszer sem bírja el a magas Watt miatt és halvány lesz.Vagy a másik bár költséges megoldás a ledesé alakítás.
igen érdekel, a márka is meg képet is meg köszönném!
Van újban is 15 000ft a márkáját hirtelen nem tudom de majd megnézem ha érdekell
Szia! Ha március/áprilisig aktuális lenne egy ugyan ilyen, jó állapotú gumi kéne nekem is. Cserébe lenne esetleg Heidenau K72 110/70 R16. 90%-os a két széle(1,5-2 cm) még szőrös. Köszi szépen!
újj nincs?
nincs valakinek rs 50 hez gázbowdene?
tud vki gyújtáskapcsolót?
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy rs 50-embe 2002-es, előre szeretnék valami jó,szép izzót amivel látok sötétbe normálisan pl: http://auto-motor.vatera.hu/al... Ez jólenne egyik a tompítottba a másik a távolságiba mert a dölésszögük másabb a távolságinak szóval ha ugyanolyan égőt teszek bele akkor is messzebbre világít a távolsági?Vagy milyet ajánlottok nem aarok bele gyárit visszatenni elég sokat fogok nyáron városon kívül menni,és azért jólenne ha látnék normálisan.Köszi a választ!
Urak!
Akinek xenon van az rs-be, hol vette? BA20D xenon-t seholsem találok.

Üdv!