Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én inkább a fő fúvókára tippelnék mert ha szívatóval elketyeg de anélkül azonnal leáll pláne ha gázt húzol neki és kevés benzin jut hirtelen a torokba ,de a levegő mennyiség viszont marad akkor fullad.Vagy esetleg farsot szívhat valahol.Ha a tűszelep kevés benzint enged át akkor igen egy darabig elketyereg majd felpörög magától és leáll ,de amíg a karbidban benzin van addig rendesen működik minden alapjárat is és a gázadásra is normálisan reagál.Végül is ugyan ez játszódik le mikor tartalékra kell tenned,amíg ki nem fogy a karbi rendesen megy.
Az ethanolban nem keveredik megfelelően az olaj és hosszútávon szárítja a szimeringeket + jobban melegszik cucc.
A kuplungdekni tetején van egy ilyen kis műanyag feket csavarszerűség! Azt kitekered és oda kell önteni a váltóolajat!
Ha belenézel látnod kell a lamellákat is!
75w90 et adjál neki
Köszönöm a segítséged nagyon rendes vagy!
Holnap feltétlenül megnézem!
És ha esetleg lent "lóg" az úszó és nemfog jönni a benzin akkor hogyan tudom orvosolni a problémát?
a váltóban az olajat hol lehet utántölteni?meg milyen olajat tegyek bele?
gondolkodtam én is ezen az etanolos dolgon!nekem is azt a tippet ajánlották hogy 50-50%(benzin-etanol)-ban keverjem. kipróbálni még nem mertem, mert várom h valaki előttem kipróbálja és elmondja a tapasztalatait.
Először nézd meg működik-e a tűszelep. Vedd le a karbi aljáról a műanyag kis tartályt nyisd ki a benzincsapot. Ha az úszó lennt van erősen folynia a kell a benzinnek ha kézzel felemeled az úszót ell kell álljon ha leengeded újra folynia kell. Ha leengedve nem folyik vagy csak éppen csepeg akkor baj van vele, lehet az is elég ha kiveszed és megmozgatod.
Helllo. Mi a kocsiba mindig etanolt tankolunk de felesbe szoktuk.Vannak autók ami elmegy tisztán de ami nem kifejezetten etanolos azokba felesbe teszik pl 10liter benzinhez 10liter etanol.Legalábbis erre fele így megy.ÉS jól megy tőle a gép!De szóljatok le ha nem:D
persze! NE TANKOJ SEMI PÉNZÉRT ETANOLT!
én ki probáltam , több levegö nagyob fö fuvoka, jó hogy jobban megy de szét szenvedtem magam mire be löttem! meg ette a gyertyákat
nekem!
Faluban, benzinkúton van Etanol már pár napja, 230 forint körüli áron. Nem mertem tankolni legutóbb, nehogy baj legyen belőle. Van közületek már valaki, aki kipróbálta már?
Nagyjából ismerem a járást, tudom, hogy oktánszáma 105, de valamennyivel többet is eszik belőle. Legalább is én így tudom.

Tehát kíváncsi vagyok tapasztalatokra, véleményekre, minden egyébre ami számomra hasznos lehet. :)

Köszönöm.
Aham! Hát tisztának tutira tiszta minden mert a levegő és a benzin útját mindenhol átsikáltam stb!
Karbi tiszta levegőszőrű tisizta szűrők tiszták csövek szal minden
Mert az csinálja h szivatóval beindítom leveszem a szivatót le is áll, vagy ha gázt húzok akkor fullad és szintén leáll
És ezzel a tűszeleppel mit tudok kezdeni?
Vagy esetleg máshol is lehet dugulásod, de 100% hogy kevés benzin folyik a karbiba valami oknál fogva. Én 90%-ra a tűszelepre tippelek hogy fennakad.
Szia!
Én a a karbiban a tűszelepre tippelnék. Fennakad és csak picit ereszt át. Ezért indul először mert állás közben telítődik a karbi de amint elfogy a karbiból a benzin leáll, mert nem folyik utánna megfelelő mennyiség. A karbiban lévő benzinnel kb pár száz métert elmegy utánnal fullad leáll. Engem ezzel a 125-ös szivatott.
Tegnap már kínomban kimostam a tankot is
Kiszáradt benya vissza bele indítom fasza óóó veszi a lapot ahogy kell nem hörög nem kínlódik!
Hát mondom örömünnep h ennyi baja volt
NA DE! 500 méter múlva toltam haza És kínomban röhögtem magamon!
Felbasz belekezdek karbiállításba
Olyan lehet h beázott volna mosástól valami az elektronikájában és amiatt csinálja?
Karbit nem akarom eltekergetni eddig olyan jó volt
Csak érdeklődés céljábó!l Nem tudtok eladó szép állapotú Rs--t
2002 évjárattól..
Lassan elkell kezdjek nézelődni:D
Szia!
Ha jól látom felborult a motorod, ezek törnek el először én is így jártam. Kuplungkart a www.robogotuning.hu -n vettem nagyon jó és nem túl drága. Váltó kart is lehet itt venni de annak csillagászati ára van. De egy kis kézügyességgel meg lehet csinálni a töröttet is. Ha csak a legvégéről tört le a gumis rész az könnyen javítható.
Köszi Szépen!
75W90 szintetikusat.
Nincs vkinek eladó kuplung és váltókarja?Sürgős lenne... Ha vkinek van kérem jelezze,a többi részletet megbeszéljük msn-en.
Köszi
nekem van;)
majd szólj az érdekébe:)
azt szeretném kérdezni hogy a váltómba milyen olajat tegyek?
váltóolaj nívót a jobb (kuplung) oldali deklin találod. van ott egy csavar ankel(csillag) csavarhúzóval lehet kicsavarni.
egyenes állásban(nem oldalsztenderen) töltsd addig míg a kicsavart csvarnál nem kezd könnyezni.
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy váltóolajat akarok cseerélni, megvettem hozzá az olajatis, azlenne a kérdés hogy mennyi kell bele? vagy hogy vane rajta valami nívócsavar vagy ilyesmi. Meg még hogy a km csigám nemjó azt széttlehet szedni javíthatóe vagy csere. válaszokat előreis köszi heó
Az enyémet itt megtalálod:

Aprilia RS50

Írj ha érdekel!