Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Vagyis ha beüt a gebasz lejön a fotelmáz rólunk és rémült majomként abba kapaszkodunk ami a kezünkügyében van?
Nem mert a motor nem engedi megállni, az igaz, hogy kicsit csúszik, de forog és megmarad az irányíthatóság...
Hogy funkcionál blokkolásgátlóként?
Egy visszaváltásnál még könnyebben is blokkol.
Na, erre voltam kíváncsi. Köszönöm.

Én megértem, mikor azt mondod, hogy nem tudod minden körülmények között megtartani magad törzsből. Én sem. Viszont óriási különbség van a között, hogy teljes erőből tartod magad, és valamennyit ráterhelsz a kormányra, vagy mereven kitámasztva támaszkodsz a kormányon.
Egyébként jó eséllyel korántsincs akkora különbség a fékezéseink között a gyakorlatban, mint így elméletben.
Csak kekeckedem.

A V2-esekhez képest viszont tényleg harmatos egy sor4 motorféke...
miért is
Befostam elsőre mikor riszálta magát.
fazer topicban ismeretlen fogalom lehet a motorfék...
Na igen, a V2-nél a nagy motorfék nemcsak hatásos hanem egyfajta blokkolásgátlóként is funkcionált....jó az...
Igyekszem elkerülni az igazán necces dolgokat.
Tudom nem lehet de azé igyekszem.
Bár a hátsót csak mostanában kapisgálom.
V2-nél nem nagyon kellett.
Mikor már végét járja a hátsó gumi, lehet farolgatva csak hátsófékkel jaszkarizni vagy megállni. Egyébként ha biciklivel farolgat hátsó fékkel az ember azokat a tapasztalatokat is át lehet vinni a motorozásra.

Legalábbis én így álltam hozzá anno a témához.
Ezt gokartnál úgy érik el, hogy levegősen hagyják kicsit a féket és így könnyebben kontrollálható...igaz ott a kis kerekek miatt hamar csúszik..
De lehet, hogy én értettem félre.
A beszélgetés megtalálható a motorozz.hu bukta topicjában a 12950-es hozzászólástól.
Elvileg az benne a logika, hogy nem nagyon van olyan ember, (vagy csak iszonyat sok gyakorlás után), aki vészhelyzetben csúszáshatáron tudja tartani a hátsó kereket.
Viszont miközben a hátsó kerék határon tartására figyelsz, esetleg nem figyelsz annyira az elsőre és nem fékezel olyan erősen, mint lehetne. Pedig az sokkal fontosabb lenne. Ezért inkább blokkoljon a hátsó kerék végig, és összpontosíts az elsőre, hogy maximális lassulást tudj elérni.
Viszont ahoz, hogy blokkoló hátsóval ne ess el, elég sokat kell gyakorolni...
Nem szedjük szét... csak a hibákat próbáljuk kiszűrni. Azt is csak jó szándékból
Nincs sértődés csak szétszeditek amit ír az ember. Szerintem vészfékezéskor egyszerűen nem tud olyan laza maradni a kéz mint sima haladáskor, mert ha akarod ha nem megy rá a tested súlyából. Még ha tartod a comboddal, és a törzseddel akkor is.
Válaszom a kérdésedre: a tréningen nem javasolták a csúszóra fékezést a hátsó kerékkel. Ha már csúszik vissza érdemes venni a fékerőből. De a legegyszerűbb ha elmész a tréningükre és megbeszéled velük. Vagy kipróbálod a parkolóban így is és úgy is. Persze teljesen laza kézzel. De szerintem ezt itt zárjuk le. A lényeg, hogy senkit sem kívántam se félrevezetni, se megbántani ezzel.
Kötve hiszem ezek után
Összepippantja magát és leugrik a bugyi.
Egészen addig amíg csak a járdáról nézik és nem a hátsó ülésről
Vészféknél max a kezdésnél van a hátsó féknek blokkolásig értelme mert ha ráadod az elsőt elemeli és szart sem ér utána.
Legalábbis ha nem olyan hosszú csopperod van mint a vonatfütty.
Legalábbis logika szerint.
Basszus, úgy állítja ezt, hogy nála volt BMW tréningen.
Valami nem stimmel.
De a csajok csípik.

Már az első válaszodnál is az volt az érzésem, hogy a fékezéssel kapcsolatos kérdésemet te a tréningekkel szembeni támadásnak érzed. Pedig semmi ilyen nem volt benne és továbbra sincs.
Mackóval volt egy vitánk a motorozz.hu-n a vészfékezésről. Ott ő állította, hogy végig blokkoló hátsókerékkel kell vészfékezni, mert az a tuti. Voltam már tréningen, tudtommal sehol máshol nem így tanítják. Végül azzal zárult a beszélgetés, hogy menjek el egy tréningjükre és majd megvilágosodok. Ezért csillant fel a szemem mikor mondtad, hogy te voltál. Gondoltam majd most megtudom, hogy ott mit mondanak erről.
Elolvastam a bloggod semmi infó erről. Többször konkrétan megkérdeztem, de nem tudsz válaszolni. Most meg még sértődj meg.

Merev kézzel fékezni viszont akkor is baromság.
Azt hiszem a biztonságos motorozás volt napirenden. Nem hiszem hogy a stoppie növeli a biztonságunkat az úton
ha stopizni akar akkor jó a merev kéz nem akkor még is van kivétel