Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Úgy tűnik a marha nem is nézte meg mennyiért árulják a többiek a bukógombákat...azon kívül, hogy paraszt még hülye is !

Gyári LSL gombákat adtam el most, gyári csavarokkal együtt FZ6-ra 7ezerért...és még így sem verekedtek érte ! Ez meg miről beszél ?!?

A spammelést meg kimondottan rühellem...
1.500-ért mehetsz 10-et !
na de 8 kört?
Majd csak megunja.
A spammelésed mennyisége is kiemelkedő
Na jó, ezeket megmutatom nektek fejenként egy ezresét, itt Kispesten az autópiac melletti körforgalomban ! Gyertek minél többen ! x1.000,- Ft
Őőőőőő............................motortolóverseny?
Nem gondolom hogy mindent tudok... sőt. Voltak nagy forduló pontok az életemben amikor úgy éreztem hogy most egy nagyot léptem előre motorkezelés terén. Utólag visszagondolva a kezdetben nagynak tartott lépcső viccesnek is tűnhet néha.

15-35-60 és 70 ezredik lemotorozott kilométeremnél voltak ilyen pontok, amikor úgy éreztem hogy most viszonylag sokat fejlődtem valamiben hirtelen.

Egyébként a tréningekből két dolog érdekel kifejezetten, az egyik az az hogy hogyan lehet teljesen lefektetett motorral a végtelenségig körözni a lehető legkisebb körben, a másik pedig az az hogy hogyan tudom sérv nélkül egyedül felállítani a hatvanpár kilómmal a 3 mázsás motorom.
hogy lesz ebből verseny az idén?
Én még csak pelyhes 35e ret mentem el de mivel ugatom a szakmát így ja kéne tanulni.
úgy vagyok ezzel a motorozással mint Obi van és a Váder gyerek mikor dumáltak.
Obi mondt neki hogy az erőt csak annyira érzi mint a lábas a benne fővő ételt.
Na ennyire tok én menni.
De csóró vagyok motrhitel,felnihitel,egész nyáron csak talikra járok.
Ergo tuti a közerljövőben nem mek ilyenre.
Erre az évre megfogadtam kanyarodni csak úgy fogok hogy kanyar előtt megállok.Elfordítom a gépet és bekanyarodok.
Ő is azé' mongya' me' tartott ilyet és rájött, hogy nem ér semmit
Mert akik ott vótak azok se tanútak semmit állandóan csak üvőtözött velük de ezek a zállatok nem azt csináták amit kellett vóna...este haza is ment nem tart többet

Viccet félretéve: nekem volt ismerősöm aki sokat motorozott és keményen feszegette a határait. Azért mert tele volt pénzel és nem is számított ha odaverte a vasat. Egy idő után már unalmas volt a közút, úgyhogy elkezdett pályázgatni. Sokáig csinálta, küzdött, stb... Aztán egyszer beiratkozott egy ilyen pályatréningre (ez nem a közúti !) és amikor már azt hitte, hogy a füle is leér a kanyarban, belülről ráelőzőtt a tréner, egykézzel fogva a kormányt és mutogatva üvöltözve szólt neki, hogy húzza már azt a kva gázt mert le fog maradni... Akkor jött rá, hogy van még mit tanulni. Szerény véleményem szerint meg egy profi elmondása alapján sokkal rövidebb idő alatt lehet megtanulni sokkal többet mint amit elmotorozol...de ez persze csak az én véleményem. Más szemmel néz mint a csoporttársak, jobban észreveszi a hibákat. ÉS persze lehet "jól" motorozni, de nem mindegy, hogy a gép visz a hátán vagy te irányítod a dolgokat... Ugyan én még csak kb 40-50 ezer kilométert motoroztam de sokszor észreveszem a küzdelmemet a géppel és biztosan lenne mit fejlesztenem, ahhoz, hogy könnyedén motorozzak. Szívesen veszem egy profi tanácsait aki rám figyel nem csak ott van. Persze nem szívesen adnék ki 30 ezret két napért ezért is gondoltam hátha meg tudunk dumálni valakit, aki vállal minket, a saját motorunkkal, mondjuk a feléért...annyit simán rászánnék ! Kevesebb mint három tank benzin és én annyival max 900 km-t megyek el. Ennyi alatt vajmi keveset tudnék tanulni a barátaimtól.... Meg amikor oktatásra megyek, akkor arra figyelek amit csinálok, ha meg motorozok, akkor élvezem a motorozást...

De tényleg nem akarom erőltetni....majd kitalálom hogyan miként oldom meg. Akit meg érdekel, legfeljebb csatlakozik....
Áhh............ő már profibb egy tréningnél.
Szia Dipshit!

Én úgy kezdtem a "nagymotoros" pályafutásom kb. ahogy leírtad. Volt 50-es robogóval kb 6000km, aztán burgman400-al 17000km tapasztalatom, utána lett egy 660-as XT-m és egy nagyon jó és összeszokott társasághoz csapódtam, akik az elején rendszeresen vártak rám Sokat tanultam így, de ettől függetlenül a tudásom (amin még most is sok csiszolnivaló van) akkor javult jelentősebben, amikor elmentem az első ilyen bólyázós tréningre (és utána ezt gyakoroltam is).
Ami még nagyon sokat tud javítani, az a pályázás. Pedig előtte ehhez nagyon szkeptikusan álltam, mert nem láttam értelmét a pályázásnak, pedig nagyon jó dolog :) ) Itt is érdemes a kisebbel kezdeni: elmegy az ember egy gokartpályára, mert ott nem nagy a sebesség, de kanyarodni azt meg lehet tanulni rendesen és relatíve kockázatmentesen.
Szerintem próbálj ki egy ilyen tréninget, utána talán más lesz a véleményed.
Konkrétan a vészfékezés érdekel, nem az egész tréning.
Nem lehet két mondatban leírni egy egész napos tréninget. lehet beszélgetni róla, meg minden oldalról belekötni, de nem érdemes. Én azt vallom, hogy a jópap holtig tanul, és szerintem nincs olyan aki mindent tökéletesen tud, és csinál is. Az egyik srác például több éves gyakorlattal, és több típusú gépet is egyszerre nyúzó tapasztalattal elfektette a gépét az egyik gyakorlat során. Nem egy pici gépet, hanem egy ezres V Strom-ot.
Én a vezetéstechnikai tréning szervezésükre gondoltam. Van aki így túrázik van aki úgy. Ha nekik ez az útvonal tetszik, hát lelkük rajta.
Hát a route82-esekre gondoltam . Az a 10 fő gondolom akik kint vannak a honlapon mint tagok, de leszűkítve inkább a Szeged-Arad túra kiötlőjére. Az útvonal alapján az színtisztán csopperre írt gurulás... vagy esetleg XX-Busa, nézzünk a szürke csíkon fehér csíkot zöld csíkkal szegélyezve típusú örült rohanásnak lehet élvezetes.
melyik srácok?
de amúgy nem csopperesek!
Ezt akartam elkerülni. Azt valahogy nem fogtam, hogy a kolléga leo-ján van-e E betű. Pedig az lenne az igazi, hogyha lenne valami igazolásom. Másnem valami dbkillerrel próbálkozok. A műszakira meg megvan a gyári dob. Még 0 km-es. Majd felavatom
Nem is totál kezdőre gondoltam... csak olyan már talán kapiskálja típusú 1-2 szezont futott motorosra
Hmmm.................szerencse kérdése.
Elsőnek azt se fogja tunni merre van az előre.
Ha esze van nem... fokozatosság. Persze ez azt is feltételezi hogy a csoportnak is van némi intelligenciája és az elején nem hagyja faképnél a "gyengébbet" hogy utána az vaktában rohanhasson a csoport után.

Be kell állni valaki mögé akit utána már csak másolni kell.. (persze nem árt ha van valami elképzelése a tanulónak hogyan kell irányítani tudatosan egy motorkerékpárt)
Vagy kiköt a susnyásban a balfenéken a nagy igyekezetben.
Na látod, pont ezért is kérdés, mert én magamtól pontohogy a Castrolt hittem volna jónak. És Pl haveromnak van egy 650-es Honda Dominator, és az is különbséget tesz olaj és olaj között. Van amelyiket kevésbé szereti. Itt is egy élő példa, a Castrolt el kell felejteni ezek szerint. Máris okosabb vagyok :)