Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egy fénykép alapján színkód? Na az bátor dolog. Fogadok veled, hogy 10 képből 10 eltérő színkód fog kijönni.
Ja igen és a Colorite az aláfújó festéket( mert sajnos van neki ) + a színt kb 400 jó amerikai dollárért adná, plusz a szállítás + vám....
Köszönöm szépen a sok segítséget. Jó arcok vagytok. Képet nem tudok feltenni mivel ezen a gépen nincs, a motor meg nem itthon van:)
Alap fz6-s szürke alapozós fejidommal.
Eléggé minősíthetetlen a yamaha hozzáállása a témához, mivel a legtöbb gyártó megadja a színkódot.
Ha nem sikerül kikevertetni akkor lehet hogy Ducati piros lesz. Az pl első keresésre megvolt.
De a gyári szín, ahogy Ti is biztos láttátok nagyon különleges.
Ez valahogy nem megy sajna. Ha már jártam volna az oldalon visszatalálnék, de így nem találom.
Kigoogle-zod kérlek azt a shop-ot UK-ben, aki jelképes összegért (kb 40 GBP) kikever 2dl-t gyári színkód alapján? Mert én sajnos nem találom...
Sajna csak BMW-k vannak:

http://www.bmbikes.co.uk/paint...
Azért még ne rohanj el holnap.

Zacky, linkeld be légyszi azt a festékkódos oldalt, nem találom. Feltéve, hogy ott nem csak BMW színkódok vannak, de úgy emlékszem nem.
Ha lesz rá időd. Mert még mindig hanyagságot észlelünk!
Ha ezzel betoppanok egy festkékboltba ki tudják majd keverni? Illetve mivel nem értek a témához, ebből tudják majd mindkét réteg festéket?
Aztak....va. Köszönöm szépen, nekilátok megcsinálom. Nagyon nagy köszönet.
1. lépés: készíts egy képet a motorrol
2. lépés: töltsd fel az adatlapodhoz, és ha már ott jársz töltsd is ki minden részét
3. lépés: megnyitod a paint-ben a képet, és most figyel mert egy összetett lesz. Ráviszed az egeret a color picker tool-ra, ennek a megtalálása komoly gondokat okozhat de ha már megvan akkor sínen vagy. Ezután az egérrel rákattintasz a motoron a megfelelő piros részre. Ekkor az Edit color menüre kattintasz és ott jobb oldalon lent írja az rgb kódját a színnek.
Meg is van a színkód. Nincsmit
Remek.
Fisherx neked reszeltek..........
Mindjárt jön a kommandó.
Üdv. mindenkinek, új vagyok a fórumon.
Segítséget szeretnék kérni, mivel újra kell festeni a 2006-os piros színű fz6-om. ( nem estem, eldőlt a motor, és 1 - 2 idom már a vásárláskor más árnyalatban volt festve)
A színkódot nem adja ki a yamaha, mondván csak kész elemet szállítanak. Csak a Colorite nevű amcsi cégnek van ilyen festéke ( 0918 deep red metallic a neve náluk) ami 400 dollár lenne plusz szállítás.
A fényező azt mondta, hogy mivel többrétegű festék, bonyolult festék ezért csak hasonlót tud kereseni, a színkód nélkül nem tud mit kezdeni. A helyi festék kereskedések sem tudtak segíteni.
Ha valaki tud valami okosságot mondani azt nagyon megköszönném! Mindenképp szeretném megtartani a gyári színt.
Max a közteres... aki hívja a közterület fenntartókat vigyék el az utcaképet rontó "roncsot"
Az ilyet ott lehet hagyni az utcán, nincs az az elmebeteg, aki hozzányúlna... :D
RAT-tourer (ha van ilyen fogalom..) nagyon komoly
Amikor először megláttam a képet, majdnem azt hittem, hogy én vagyok. De hát a sisak...

FZS 600 gyűjtemény
Új sisakot vettél?
http://www.ripca.hu/estatic/pu...

Érdekes téli olvasmány.
Havas-jeges aszfalton engem se érdekel, de ha csak egyszerűen hideg lesz...