Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én arra írtam, hogy 4 napos túránál összesen 5-8ezer forinttal ad ki többet, ha nem minden második nap száll meg, hanem minden nap.
Nem 2 hetes utakra gondoltam. Én olyanban még nem gondolkozok.
A sófényes aszfaltot speciel a párás köddel, fagyott kezemmel és a sisak sarkában kilátással fűszerezve én nem erőltetném.
Speciel neked szabadidődből van több a többieknek meg pénzből.
Lehet hogy valaki inkább megy 350 Km-el kevesebbet mivel úgysem tudná belezsúfolni de legalább nem patakban fürdik és nem kell sziklákat a dereka alól eltávolítani.
Hidd el fog ez még változni.
Bár ukrajnában kell is a Km hogy feledtesse a földutat.
ez a 39. ok.
Ennél jobban szeretem azt hogyha mondjuk hetente egy kultúr szálláshely van, akár pihenőnappal is kombinálva. Az éjszakai továbbutazást meg azóta nem szeretem, mióta rájöttem hogy a sötétben mennyi érdekes dolog mellett megy el az ember, úgy hogy észre se veszi. Korai fekvés nappal együtt kelés.. most ezt érzem igazán tutinak.
Ha neked ennyire mindegy a pénz akkor bátran megszállhatsz 5-8 rongyért. Amíg itthon nem pénzzel fogok tapétázni biztos meggondolom hogy kifizessek-e 8 ezret szállásra, vagy inkább abból a 8ezerből menjek még 350 kilométert. Ha pedig felszorzod ezeket az 5-8 ezreket elég hamar "tetemes" összeg fog kijönni.

Én mindig úgy okoskodok (mivel a pénzem véges) hogy vagy megyek 2-3 ezer kilométert úgy mint a többség és panziózom, vagy ugyan ennyi pénzből dupla ennyit.. nem kényeskedve, sátrazva valahol. Mivel én motorozni szeretek, nem idegen ágyakban hemperegni, így általában az utóbbira szavazom.

A krími túra így is 140k huf + felkészülésbe került.. ha még szállásra is kellett volna költeni két héten keresztül szerintem lazán meglett volna az összes költség akár 280k huf is.. azért ez nem mindegy (nekem)
nézegetsz?
Na megvolt a járatás 1-2 fokban. Kinszenvedés,rendesen izgultam baj ne legyen. Újra rá kellett jönnöm,hogy nem kell erőltetni ezt a motorozást 12-15 fok alatt!

A sok göncben úgy mozogsz mint sztripió, az ujjaim 10 perc után "égtek".A gumi a tapadás ellen sztrájkol,első kerék, fékpróba 10 perc után lámpánál 10cm csúszás.

Nem beszélve a sótol kifehéredett "fényes" aszfaltról,nekem olyan félelmetes,látom lelki szemeimmel ahogy nőnek a gumin a jégcsapok!
kényelmes motorok a fazer-ek, de azért aludni rajtuk

Igaz én még újonc vagyok és nem túrázgattam, de ha az ember elmegy egy ilyen túrára, ami 30-40-50 ezerbe kerül (ugye km meg nap függő), akkor már ne sajnálja azt a 5-8ezret szállásra. Én szeretek meleg vízzel fürödni, ráadásul naponta. Főleg, hogy nyugodtan fekszik le az ember, mert a gép zárt udvarban van.
Egy jó módszer, hogy minden második éjszaka száll meg csak az ember( pl campingben) közte meg este tovább szórakozik továbbutazik és ha már nagyon fáradt alszik az ut mellett. (Mi Ladával így utaztuk be Olaszo-t a 80-as években)
akkor jó
én most max endurokat nézegetek,fazerrel nincs semmi gond, még pár évig tuti megmarad
tényleg Csaba! egy kis beszámolót írj már, hogy vagy megelégedve a fazerrel.
Hogy áll most a paripa miket módosítottál rajta
én se
most már végképp nem értem miről beszélgettek
Petié ! nem az enyém... ott busák meg nagyzizi van és egy különleges naked
De te öreg vagy a vadkempingezéshez.
Nem mondanám annyira fürdés hiányosnak, inkább meleg víz hiányos.
Akár inni is lehet a fürdővízből!
Lötybölni se kell, mert folyik rendesen magától, csak a Pisztrángok pusztulnak ki az alsóbb szakaszokon....

http://sm-ft-2.jspcdn.com/1208...
még mindig egy remek motornak tartom,
de ebben az esetben csak egy kollégának szerettem volna segíteni, aki vásárolni szeretne
Azok a Te hatosaid! Nekem Accentek, meg autók is vannak, meg ezredesek :)
Hatósággal még nem volt gondom, de a helyi emberekkel sem. Mivel nekem egy-két szúnyogos szálláshely kivételével csak pozitív tapasztalataim vannak így mindenkit bátorítok a vadkempingezésre, mert eltekintve a mosdási nehézségektől (nem a fejed fölül folyik a víz, hanem te lögybölöd magadra) csak szép oldalai vannak.

Ha az összes utazásom egybevetem szerintem már bőven több mint egy hónapot szálltam meg ilyen formában különböző országokban..
Európa nyugati felén engedett a vadkemping, ha az nem zavar másokat, és nem hagy koszt. A Horvátok üldözik, mert pénzkiesés, de ott is megoldható. Romániában a medvék ellenzik XD. Amúgy meg a megszokásaink.
mi ez a sok 6-os a parkolódban...
visszavágysz
Pont kérdezni akartam. Volt már attrocitásod hatósággal vadkempingezés miatt?
Pedig a vadkemping a világ egyik legjobb dolga... és nem azért mert nem kerül pénzbe. Sokkal több ennél is jobb tulajdonsága van. Semmilyen más szállásforma nem ad ekkora szabadságot.

Szerencsére remek fórumok vannak vadkemping témában a neten, így a "goromba" országoktól se kell megijedni..
Tudod mit? Igazad van!
De, de az ne az én testemen menjen végbe