Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én GS500-al kezdtem 27 évesen. Nem kellett erősebb. Felesleges. Imádtam vezetni és megtanulni az alapokat. Most a fazert is meg kell tanulnom kezelni, kiismerni. . Mindent csak lépésről lépésre
Az érettség az csak az egyik fele a történetnek a másik felét meg már leírtam egy másik topicban. Én éppen ezért senkinek sem javaslom hogy egy cb 500-nál erősebb/gyorsabb motorral kezdjen
Na látod, kimondtad a kulcsot, az érettség nem életkorhoz köthető. Van, aki 16 évesen már felelősebb, mint más 40 évesen. Engem is cikiztek, először a rutinon, hogy te még nem ültél előtte motoron? Nem, és akkor? Aztán a haverok, amikor már megvolt a motor, de még hibádzott a forgalmi vizsga, hogy benzinnel megy, mért nem hajtom. Én megvártam azt is, hogy kipostázzák, addig csak a parkolóba mentem ki, egyszer. Én ilyen vagyok. Autót se vezettem azelőtt, hogy jogsit kezdtem.
akkor már valószínű volt egy kis csöpp eszed, ezért nem történt semmi gond
nekem is van olyan barátom, aki 25éves korában babettárol ült át fazerre, majd bő év után hayabusára és semmi gond nem volt

ez csak azon múlik, hogy ki mennyire "érett",felelősségteljes bla bla bla,,, ez pedig szerintem életkorhoz köthető
nah de hány évesen ültél át
Én Simson robogóról ültem át 600-asra, nem volt semmi gond.
Aki értelmes volt az eddig is betartotta a fokozatosságot, még ha nem is járta végig jogsiban a szamárlétrát, motorral igen. De ez sem elég mindig. 2 pld. van a közvetlen környezetemben, akik 125-ös CBR-ről ültek át 600-asra. Két szöges ellentét, pedig csaj mind a kettő. Azt mondják a nők megfontoltabbak. Ezzel max pár gixxeres donort korlátoznak. Vagy pár olyan embert, aki tényleg megvárta a korát és nem ült motorra. De mint tudjuk a motor benzinnel megy nem jogsival.

Én inkább azon derültem, hogy az új A2-es, 35kW-os kategóriánál benne van, hogy maximum kétszeres erőről visszafolytva Tehát a 35kW-os Hayabusát nem vezetheted már azzal a jogsival.
Mi lesz így velem? A jövőm! A családom!
áhhh inkább leszarom

Egyébként valamennyire jó dolog, hogy felemelték a korhatárt, de ez nem tart vissza mindenkit. Azért ez már nem dodzsem, akarom mondani autó, ehhez fel kell nőni, és kell önmegtartóztatás is. Ahhoz meg kell a kor.
Látod, látod. Mennyi embernek okoztál álmatlan éjszakát?
jah igen mert ha példát hozok fel akkor általában E1-ben írok. Ha úgy írom, hogy ha valakinek a1-e van... akkor nincs félreértés
nem én csak 17 vagyok , najó igazából nem
Csak nem tudtam, hogy hogyan volt régen ezért érdekelt
Én egyből az ultimate-re mentem. Sok helyen mondták nekem nyáron, hogy 2013tól már 24évesen lehet úgyhogy siessek vele. Bár a kresz tanfolyam alatt betöltöttem a 24et és egy idő után már nem is zavart, hogy nem tudják kiszámolni a koromat :)

csajozni így szoktam:
http://youtu.be/_PRpHuPVYLE
Hali!
A Bódis így szól szűkítő nélkül, szűkítővel olyan mit a gyári:
http://www.sportmotor.hu/motor...
Annyi, hogy ehhez a modellhez gyártott dobjainak nincs TÜV engedélyük, de ez egy gravírozással pótolható.
jaja 25. Én is ezt néztem. Bár lehet, h kamu az a 25....lehet, h így próbálja a 24 éves csajokat felcsípni
Ak-val vezeted a Fazert?
Amúgy elmúltál már 24, nem? Akkor meg tök mindegy
Eddig úgy volt, hogy A1-ről ill. Ak-ról pár órával és 2 vizsgával lehetett váltani A-ra. Ha hamar kezdted az ipart akkor el kellett telnie 2 évnek, vagy be kellett, hogy töltsd a 21-et és akkor mindegy. Ezt tavaly úgy módosították, hogy ha egy évnél régebbi a jogsid, akkor kezdheted az egészet elölről, KRESZ-estül, vizsgástul tanfolyamdíjastul, amolyan elfelejtetted már te azt mondással. Az idei módosításokat nem tudom pontosan, de megemelték a korhatárt és új kategóriákat hoztak létre. Legutóbb azt olvastam, hogy 2 éves A2 kell majd minima az A-hoz (ez váltja fel az Ak-t és 35 kW lesz nem 25) de arról nem olvastam, hogy csak kiegészítéssel vagy 0-ról kell majd. És azt se, hogy akinek A1 vagy Ak-ja van annak előbb A2 kell-e majd és utána az A. Kicsit bonyi, de remélem érthető
2. parancsolat: Isten nevét hiába ne vedd!
nah még1szer. Ha van egy a1-em akkor 1 éven belül meg kell csinálnom a következőt? Nem teljesen értem ezt. Vagy valami mókolás nem lehetséges?

Mi lesz így velem? A jövőm! neeeeeee
Én a gyárit szeretném megőrizni. Egy olyan dobra lenne szükségem aminek sportos (de nem üvöltő/őrjítő ) hangja van. Emellett fontos lenne, h hangtompítót lehessen belehelyezni + TÜV engedéllyel is bírjon ("E" jelzés) . Azért lenne fontos, h ha külföldre megyek, akkor ne b*szogassanak a rend rendíthetetlen őrei a dob hangereje miatt.
Kíváncsi lennék annak a véleményére, akinek BÓDIS dob van felszerelve a masinájára.
A PRC-t Én is néztem itt a képesmotor.hu-n. Gondolkozom rajta...
van egy kép itt a fórumon, amikor nyitva lehet látni a kipufogót, de nem találtam..
Prc kipufogó elég sok fazeresnek van/volt:Oli, Bubi, Jézusom,Ákos,Jim-x...
Apróban is találsz egyet.
Elég olcson megcsinálják az átalakítást, és olyanra amilyenre te akarod
Gondolom felnyitják a gyári dobot, és kiszedik belőle a
levegőterelőt amit kifúrnánk. Műszakin nem gáz? Van ilyen PRC által alakított dobja valakinek?
Véletlen akadtam rá.

http://motorszerelo.com/2010/1...
Tegnapelőtt lettem 24