Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha száraz az aszfalt, felöltözöl, beindítod mész vele 30-50 kilométert és nem kell agyalni azon mit csinálsz rosszul. Használni kell.. indítgatni felesleges..az max neked lesz jó.
az a gond, hogy nem tudom eldönteni, hogy mi a tanács és mi nem
Na komolyan ha már üzemmeleg nem mind1 meddig húzod neki?

Szerintem semmi értelme inditgatni ha +fokban áll azért ha -ban pláne. A hideginditás több kárt okoz mint több 100 km autópályán. Páralecsapódásról nem beszélve. Alapjáraton nincs olyan jó a töltés sem. Mondhatják hogy az olajfilm meg ilyesmi akkor a kereskedések kint álló kocsijai mind kifekszenek 1 év múlva?

Én kivezettem a + kábelt 3-4 hetente meritem egy 55w izzóval és töltöm csepptöltővel fél napig. Ez az inditgatás sokára kap el,(mint a friss,lelkes motortulajokat)amikor már jobb az idő és van kedvem mókolni a motor körül.
jajj mi ezzzzzzzzzzzzz
Itt csak laza pipa van.. nem úgy mint a BME-n
Erről időnként hitviták vannak a neten: de kell havonta beindítani a motorod télen ha nem akarsz vele menni - ha rendesen eltetted, nem lesz semmi gondod nem lesz belőle.
Viszont ha beindítod, jobb ha mész is vele, minimum annyit, amíg teljesen üzemmeleg nem lesz.
Nem terhelés nélküli üresjáratra van tervezve egy motorblokk.

Terhelés nélkül jóval lassabban melegszik be a gép, a generátor sem fogja rendesen tölteni az akkumulátort, a kipufogóban kondenzvíz keletkezhet stb.... Egy motorblokk kopásában a hidegindításból származó kopás adja a teljes kopás jó részét, szóval általában sem érdemes az indítás után percekig járatni a motort terhelés nélkül melegítés címen. A
A hidegindításkor is kb 0,5-1 perc alatt felépül egy elégséges olajnyomás és ezután már érdemesebb elindulni (gyakorlatilag ez alatt veszed fel a sisakot, cipzár fel, kesztyű fel, kapu becsuk, stb...).
1-3km-t kell kisebb fordulat tartományban és kis intenzitású gyorsításokkal menni (hőmérséklet függvénye), aztán szépen lehet növelni a terhelést.
A neptun kód az egy életre szól.
Na figyelj: körbetáncolod a motort és énekled hangosan csubakka-csubakka a kutya meg ugatta..... 5x. Majd szigoruan GYUJTÁS nélkül megmozgatsz rajta minden alkatrészt kuplung,gáz, index kapcs mindent, görgesd át a kerekeket finoman nehogy trauma érje a kerékcsapágyakat....majd a tenyeredet tedd a blokk jobb majd bal felére hogy finoman átvegye a kéz melegét olyan 3-5 perc elég.......

Na és jöhet a neheze: 4 percig alapjárat, majd alap és 3-4 e között finoman táncoltasd és ha nyáron szoktál tiltást ráncigálni lányoknak(fiuknak ) a lámpánál igy megszokta akkor jöhet 2 tiltás bár ez nyugdijas szomszéd függő,ha nem szoktál akkor NE! Sok sikert!

Jöhet egy nagyon veszélyes dolog,koncentrálj ,gyujtás és inditózz de KÖZBEN fohászkodj hogy nehogy megragadjon a blokk az első 16 másodpercben,ekkora megterhelést nagyon nehezen bir ki......
amikor elraktam akkor kivettem az akkit, és fel is töltöttem. A garázsban maradt, szal nem volt meleg helyen. Akkor most rendben van vagy töltsem megint?
Akksit kiveszed, beviszed a lakásba, hétvégén egy-két órára rádugod a töltőre oszt' kész... Járatni max annyit érdemes, hogy kiürüljenek a karbik, illetve kicserélődjön bennük a nafta...
1 hónap után hazaértem. A gép el van télre rakva, de hallottam olyanról, hogy ekkor havonta be kell indítani, hogy felmelegedjen a blokk. kb 6-7 hete tettem el, szal esedékes lenne.
Ezt hogyan? Mennyire kell járatni? 3-4000 fordulat elég ugye?
Corvinuson szopatás?

Én mást hallottam, de lehet hogy rossz illetőtől.
Király lett!
Már akkor vagy kevesebb, ha nincs. No.
Nah, lemaradtam a nagy vizsgakészülésben
Nekem van két OKJ-m, mert miután lehúztam fél évet az Ybl-n elrettentő példaként, nem éreztem a kéztetést a diploma felé. Sz**t sem érek ezekkel, szinte. Annak köszönhetem, hogy van melóm, hogy vannak értelmes, gondolkodó emberek is. Nem csak a diploma, Corvinus BMF és egyebek... Szóval most meló mellett nyomom a Gazd. menedzsment BSc-t, SZIE-n. Vicces, hogy a százezer éves neptun kódomat adták újra oda és persze nem állították át az alap jelszót. Még jó, hogy emlékeztem
Ez levelező és fizetős, mert nincs államilag finanszírozott már itt. A Corvinuson lehet, hogy lenne, de én nem szopatást akarok 100 évig, hanem papírt a tudásom mellé, amilyen gyorsan csak lehet. Persze azért nem ZSKF...
Maga a szak meg még akár érdekes is lehetne, mondjuk nappalin, ahol van idő leadni az anyagot.
Én amikor az OKJ-t választottam arra gondoltam, hogy milyen jó, mert kevés a szakember. Na hát nem lett több azóta se, sőt ahogyan azt is megreformálják nem is nagyon lesz. És tényleg sok a diplomás, fölöslegesen. Lassan semmi értéke nincs, csak KELL. Nem vagy tőle több, csak kevesebb... Uff.
Elkészültem az első lámpával. A normál égőket kicseréltem hidegfényű kék égőkre.
Leírás
Mérnök a négyhengeres dízel motorgyártósoron.
Nekem kapott motip mattfeketét.

Majd ha lesz rá pénz egy carbon deklivédő eltakarja a tiplit.
Ha megcsinálják olcsóbban, mint egy bontott fedél ára
tavasszal megy egy megmunkáló központ is
Így van, egyiket nyúzom is.
...haddggyyauk abba....
Szinter?
Szavazhattál volna a kétfarkú kutyapártra.
Így van, kár ragozni, már párszor végigmentünk rajta....és ne feledd, én-mi rájuk szavaztunk és pont ezért nem állom a kettős mércét hanem a tettek másik oldalát is láttatni kell.....én érzem a felelősségem a mostani helyzetben, sajnos tettem érte......