Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Van valakinek valami jó ötlete, mivel lehet lefesteni a generátor fedelet, hogy hasonlítson a gyárira?
Magyarán ez egy vérszocinak is becsületére válna aki zsigerből gyűlöli bármit mond a fidesz.Ez nem vezet sehova.
A felsőoktatás nem mai gond.
Réges régen meg kellett volna oldani.
Szerintem ez KB a másik véglet.
Gyakorlatilag zsigerből utasít el mindent ami a másik oldalé.Én egyikére sem vagyok kíváncsi de rohadtul nem.Mivel gittrágás és a legrosszabb hogy a végletekig elutasítása egymásnak miatt jutottunk oda ahol vagyunk.
Ez így van....viszont már eljutottam oda, hogy ha egy álláspont előkerül akkor kényszert érzek a másik előkaparására is....ha nincs politika nem politizálok, de ha bárki előszedi akkor állnia kell az ellenvéleményt is....
Nem kéne politizálni ennyit.
Árt az idegeknek.
Ehhez jár ez is: http://magyarinfo.blog.hu/2012...

"Miközben Orbán Viktor egy romkocsma mélyén a PR csapat által összeválogatott, 20 diákkal egyeztet a felsőoktatás jövőjét illetően, addig a Fidesz pártlapja, a Magyar Nemzet a legrosszabb bolsevista hagyományokat követve teljesen törvénytelenül, az adatokhoz ki tudja honnan hozzájutva, listázza az egyetemi HÖK-vezetőket, hogy bebizonyítsa, nem csak Giró-Szász András tud 12 évig a felsőoktatásba járni. Összegezve: ha kussoltok és mellettem vagytok, kelletek, de ha megszólaltok, kicsinálunk titeket!"
...szerinted lehet hinni ennek a pojácának?.....nem beszélve arról, hogy a lényeg a nem a pontszám hanem a mondatának a további része.....tudod, az, hogy aki itthon akar dolgozni(röghöz kötés) és kellően elszánt(ez mit jelent?, eléggé párthű?)....semmi mást nem akarunk csak azt amit ő és az utána következő nemzedék kapott....
Én a világvége előtt nem is veszek fel vizsgát. biztos ami biztos alapon

Ha már offolunk, akkor offoljunk rendesen
pár napja pont arról beszélgettem laktársaimmal, hogy mivan ha mégis lesz valami apokalipszis (elmegy áram, nem lesz internet stb) Ti gondolkoztatok ezen? Halmozzátok a konzerveket?
Bme-n van pár NCT-s gép
meg lehet kérdezni milyen munka körben
A világvége után még 2 vizsgám lesz, szóval nincs akkora szerencsénk.
Én Győrben a négykarikásoknál nyomom 1999-óta. Munka mellett diplomáztam, és nem panaszkodom, bár soha sem szoktam. Mindenem megvan, még több is ami kell. Feleség, két kislány, kocsik, motor, családi ház kerttel, garázs. És a lényeg, hogy egészségesek vagyunk, és szeretjük egymást. A világvégéig csak kihúzzuk...
Igen, a CNC eléggé előtérbe került mostanra, ahhoz sajnos fater csak elvileg ért. Ahol most melózik (történetesen a BME-n...) oda ezt a tudását ritkán kell elővennie. Inkább mar és esztergál. Kontrasztként annyi, hogy most vettek fel mellé egy hasonló korú embert, aki helyett kb ő dolgozik, mert csak az "állásinterjún" értett mindenhez, és ha jól tudom, ő többet keres...
szerszámkészítők pedig ügyes emberek, és elég jól szoktak keresni bár kérdés hogy a cnc gépekhez ért e
Ebben igazad van, bár én többnyire az "ügyvédszakos" diákok elmondásaiból indulok ki. Nekem az a véleményem, hogy egy olyan szakma, amihez semmit nem kell tudni, csak beseggelni tízezer oldalt, ne érjen ennyit. Az más kérdés, hogy köztük is van jobb meg rosszabb, de azért alapvetően túl vannak bérezve.
Mindegy, nem akarok amúgy ezen senkivel összeveszni, én választottam rossz szakmát.
A fizetést miért ne írnám ki? Egyrészt nem szégyen az, másrészt meg kétlem, hogy majd most lenyomoz az Apeh.
Ezt viszont nehéz szó nélkül hagynom, bár lehet, hogy csak én érzek ellentmondást.

'ebben az országban a tudást már nagyon régen nem értékeli senki.'

'az ügyvéd 200ezret kaszált egy fél órás munkával. Mit tett ezért? Bemagolt pár könyvet 3 év alatt. Ennyi.'
Ez egy Bsc-s ügyvéd volt? Vagy a fenmaradó években mit csinált? Hogy lett szakvizsgája? Gondolkodniuk meg soha nem kell! Se egyetemistaként, se ügyvédként, ügyészként, bíróként! Seggelnek 3+-néhány évet és kaszálnak. Mondjuk azt nem értem, hogy akkor az egyik miért játsza ki ügyesebben a törvényt, mint a másik.
Na ebben érezhetsz iróniát.
Csak szépíteni akarta a helyzetet,valóság alapja nincs!
Nem jól érzed. Semmi negatívitás nem volt a hozzászolásomban.
Ha a smiley-ra gondolsz, azt azért tettem oda, mert nem írnék egy nyilvános oldalon hivatalos és nem hivatalos fizetésről.
"Gondoljuk arra is, ha pl. nem lennének parasztok, akkor mit ennénk? Lehet külföldről hozatni, de ez az ország régebben a mezőgazdaságból élt. Én sértőnek tekintem paraszt szót, mint negatív jelzőt. Ez el is terjedt a köztudatban nem is sokan dolgoznak így. Ez a 'szakma' ki fog halni."

persze hogy kihal...
Malac kisüzemben akár otthon:

vásárban 10-15 ezer a választási kismalac....felhizlalod 9 hónap alatt mondjuk 130 kg ra.. és kapsz érte élő súlyban 400ft/kg
Mi meló,takarmány nincs hétvége sem semmi über szopás!
sajnálom is,hogy embereket így tönkretesznek..
Minden tiszteletem a gazdálkodó embereknek!
Én kb már meg sem lepődök, hogy ilyenek előfordulnak, amiket említetek. Én egy olyan példát tudok felhozni, hogy van aki elég sokat tanult és díjalkat nyert (tdk, hrasányi...) tanulmányai során, de sehol nem kap állást. Ez egy részt az ő ügyetlensége is, de amikor megnézzük, hogy milyen helyeken kik dolgoznak, nah az néha felfoghatatlan.

Önkormányzatokban olyan inkompetensek az emberek, hogy az hihetetlen. Az egyik közeli bankban 3 neptun rendszeres utalásból 2szer rontotta el a naptun-kódomat a hülye pi###. És úgy is hogy ki volt nyomtatva nagy betűmérettel. (röviden leírva a probléma, ami meghaladta a képességeit: átmásolni 6 karaktert egy lapról a számítógépes rendszerbe) A mai napig ideges leszek ha ez eszembe jut. A legszebb ebben az, hogy ez a bankos ri#### nem kevés pénzt keres ilyen felelőtlen munkával.

Valamilyen szinten egyetértek azzal, hogy ne menjen mindenki egyetemre, és valamennyire szorítsuk vissza a kamuszakokat. De az első lépés az legyen, hogy a noname főiskolákat szüntessék meg, azokat melyek olyan diplomákat adnak, melyért kár volt a lapra nyomtatni. (mindenki ismer ilyet). Egy másik elvárás, hogy minőségi legyen a többi képzés. És ekkor lehet esetleg pénzt kérni a felsőoktatásért.

Gondoljuk arra is, ha pl. nem lennének parasztok, akkor mit ennénk? Lehet külföldről hozatni, de ez az ország régebben a mezőgazdaságból élt. Én sértőnek tekintem paraszt szót, mint negatív jelzőt. Ez el is terjedt a köztudatban nem is sokan dolgoznak így. Ez a 'szakma' ki fog halni.
Teljesen mindegy ki mit tanul, feltéve ha azt amit tanult az passzol a személyiségéhez és az adott szakmát a legmagasabb színvonalon sajátítja el, mert lesz munkája.. még egy büfészakosnak is. Ismerek egy csajszit, komm-média szakos volt.. ami az általános felfogás szerint nagyon-nagyon büfészak, aztán mit ad isten ma már minden nap egy országos tv csatornán lehet látni a friss diplomájával.

Egyébként meg nem azokkal kéne kifizettetni a tanulmányok költségeit akiket felvettek az egyetemre, hanem azokkal (hallgatók fele) akik nem voltak képesek elvégezni a képzést; és minden meg lenne oldva

ja, és általában azok beszélnek "büfészakokról" akiknek fogalmuk sincs hogy az adott szakmát eszik vagy isszák
Nemhivatalosan kb 150et keres, ha leosztjuk havira. Úgy működik, ha van munka, van pénz, ha nincs munka, akkor nincs pénz, mert a 80on felülé lóvét a fusimunkák hozzák.
Egyébként jól érzem a negativitást a "hangodban"?
Én ebben azt találom viccesnek, hogy ha ő nem lenne ott, akkor kb nem találnának embert, aki azokat a munkákat meg tudná csinálni ennyi pénzért. Amúgy szerintem ugyan ez igaz az ápolókra is pl. ami szintén egy borzalmasan alulfizetett munka.
Mindenki sír, hogy kihalnak a szakik. Hát persze, mivel egész napos gürivel keresnek 80ezret úgy, hogy valós szakértelemmel rendelkeznek. Így egyik fiatal sem fogja ezt választani, mint már említettem az előbb. Nyilván sok ember van, aki ugyan így gondolkodik más szakmáról, ebből kifolyólag tényleg nem lehet eldönteni egyértelműen, hogy melyik munka a fontos és melyik nem.
De csak egy kérdésem van: miért van az, hogy pl a bölcsészek átlagfizetése magasabb, mint az orvosoké vagy a mérnököké, annak ellenére, hogy ők maguk híresztelik magukról, hogy milyen könnyű az egyetemük és a munkájuk? Ezzel szemben egy bölcsész egyetemhez nem kell "ész", csak magolni kell, de próbáljon meg valaki elvégezni egy orvosit vagy egy olyan egyetemet, amihez gondolkodni kell.
Na mindegy, ez meddő vita, ebben az országban a tudást már nagyon régen nem értékeli senki.

Csak egy példa: múlt héten ingatlaneladásnál a az ügyvéd 200ezret kaszált egy fél órás munkával. Mit tett ezért? Bemagolt pár könyvet 3 év alatt. Ennyi. (Tudom, egoista BME-s vagyok)
és mennyit keres nem hivatalosan?