Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Minden nézőpont kérdése. Jó eséllyel többet is fogsz keresni, mint sok más diplomás, arról nem beszélve, hogy a képzés költsége is jóval magasabb. Szóval ha te lelépsz külföldre miután az állam kitanítattott kicsit több fog hiányozni a kasszából, mintha a haszontalan ruhatervező.

Egyébként nekem semmi bajom a 'haszontalan' szakmákkal mindaddig, amíg életképesek és megélhetést biztosítanak valakinek. Mondjuk szerinted a vezetéstechnikai tréning is haszontalan.

Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy nincsenek/voltak felesleges/életképtelen szakok, vagy hogy egyetértek a felsőoktatás jelenlegi átalakításával. Nem is vagyok képben, tandíjakat sem ismerem. Csak felidézet egy korábbi beszélgetést arról, hogy kinek fontosabb a munkája, a mérnöknek, a marketingesnek....
Ehhez röviden én is hozzátenném, hogy a kétkezi munkát inkább a bérezés növelésével és a körülmények javításával kéne kívánatosabbá tenni. Vicc, hogy apám a 35 éves forgácsolástechnikusi és szerszámkészítői és stb szakmai tapasztalatával hivatalosan 80ezret keres... Jelen körülmények között nyilván senki sem fogja ezt az életformát választani, amikor a diplomás állások álomfizetést ígérnek (aztán persze jön a kopp).
Egyetértek, hogy a haszontalan büfészakokat kéne megtizedelni, csak jön a kérdés, hogy mi alapján döntjük el, hogy mi hasznos és mi nem? Amúgy szerintem ezt nagyrészt az élet dönti el, mert úgysem kapnak munkát a diplomás ... (itt jönne a rendkívül fontos diplomás szakmák felsorolása, de a lista végtelen).

Másfelől, én is ismerek nem egy olyan embert, aki abszolút egyetemre való, mert kb zseni, de ha fizetnie kéne, esélye sem lenne egyetemre járni.
Egyszerűen szigorítani kéne a bejutás feltételeit, de érdekes módon az egyértelműsége ellenére ez senkinek nem jut eszébe, mert így nem tudnának folyni a pénzek a zsebekbe.

Végül: NE POLITIZÁLJUNK!
Télen mindig politikába torkollnak a motoros fórumok.
Na megyek vissza belgyógyászatot meg általános sebészetet tanulni, hiszen ez a tudás is elengedhetetlen lesz a fogorvosi szék mellett...
Valóban soknak büdös a kétkezi munka, de akinek nem, és szerez egy szakmát (az oktatás színvonaláról ne beszéljünk), az ebben az IKEA-s világban ugyanúgy kitörölheti a papírjával, mint a diplomások nagy része. Az ács is elköltözik nyugatra...

Személy szerint helyeslem azokat a lépéseket a felsőoktatásban, ahol csökkentik a keretszámot a haszontalan szakokon. Innen talán nem sértek meg személy szerint senkit, de azokat se akarnám, akik pl. "ruhatervező" szakra járnak. Szíve joga, de mivel hagyományos értelemben (vagy inkább szerintem) haszontalan szakma, fizessen is érte.

Az, hogy a hasznosabb szakokon is inkább fizetős helyek lesznek, már nagyobb igazságtalanság. Miért is? Eddig nagyrészt azon múlott valaki felvétele hogyan muzsikál a felvételin/érettségin. A végén pedig aki hülye/szerencsétlen, de van pénze, az is bekerülhet. Ha viszont többnyire fizetős helyek lesznek, akkor ki tud majd bejutni? A néhány nagyon okos a finanszírozott helyekre, meg a gazdagok a fizetősökre. Hiába vagy okos és rátermett, ha van nálad 10 okosabb, de nincs pénzed, akkor szopó van.

A röghöz kötés nem lenne egy hülye elgondolás, ha itthon is megteremtenék a munka- és bérfeltételeket. Ezt nem kell magyarázni, de úgy látszik a törvényhozásban ez nem evidens...

Az én esetem, hogy az utolsó félévemért fizetni kell, más tészta, hiszen "bukás" miatt kell (persze, ezt is tudnám ragozni...). Az viszont szerintem nonszensz, hogy egy olyan szakmában a legmagasabb az tandíj, ami sok adót fizet majd (már ha itthon marad), egészségügyi ellátást végez, sok féléves a képzés stbstb...
Nem értem mi a gond a fizetős sulival..
Ma mindenki a diplomára hajt akár többre is,aztán siránkozik,hogy nem talál munkát és vagy kevés a zsé.. Majd pattan és itt hagyja az országot.... közben itthon a szakmunkások rétege teljesen eltűnik.
Ácsok ,asztalosok,köművesek stb. hiányszakmává alakultak. a kétkezű munka az már büdös.
Én is a BME-re jártam, de 2009-ben be is fejeztem a közlekkaron az autógépészt. Szerencsére akkor még nem volt ilyen hülyeség, hogy Bsc meg Msc. Annak idején én is állandóan csorgattam a nyálamat, amikor a motorok mellett elmentem
Én azért tanultam, hogy minél hamarabb legyen melóm, és vehessek egy nagyobb motort a P10-es mellé.
Az a tied?
Már kb 1-1,5 éve néztük azt, hogy milyen jól néz ki
A fogorvosi piszok drága.., mondjuk nem láttam még szegény fogorvost sem :D
Pontosan.

Igazából csak attól parázom hogy lesz e hely(em).. 4 év röghözkötést meg lazán elviselek. ha ez az ára annak hogy nem kell másfél millát kifizetni
Ezen kívül még egy év a fogorvosin. Az utolsó félévemet fizetnem kell. Abból a pénzből kijönne háromszor a motorom...
Dipshit gondolom keresztféléves MSc-re megy februárban, így sajna lehet rá már fog vonatkozni... Szerintem nekünk nem kell annyira aggódni, mint annak, aki most, vagy a későbbiekben akar felvételizni. Ilyen szempontból szívás az osztott képzés, mert ugye a mösöcö az egy teljesen új felvételi eljárás, hiába maradsz a saját sulidban.

Akkor gondolom találkoztál már a sárga veszedelmemmel a Goldmannál, a "sarokban". :P
Hííííí de szar neketek.20 éve nem vizsgáztam semmiből.

Csak motorjogsiból.
A védés után annyit mondott a tanszékvezető hogy még fogalmuk sincs lesz e keretszám vagy sem. Úgyhogy attól tartok, érint
Gratulálok!
Ha még most elmész msc-re akkor rád fog vonatkozni a keretszám módosítás? Sajna még nem néztem utána ennek az egész cirkusznak, hála az istennek a 13. héten hirdették ki, így semmiről se tudok.
A mai ZH-ról nem mondok semmit.
Én is BME-s vagyok, csak én a mérnők infón, nekem is 1 évem (mai zh miatt lehet, hogy 1,5) van hátra MSc-n.
És még mincs vége a szorgalmi időszaknak, mert egy önlab beszámolót meg kell írnom.
Jobbnak jobb.. csak nagyon kellene az MSc, mert az ad majd önálló tervezési jogoultságot. Hivatalos megnevezés szerint Tájépítész mérnök vagyok, amit tájvédelem és tájrehabilitáció szakirányon végeztem.
Na, látom sokan járunk hasonló cipőben. Nekem még egy év van hátra MSc-ből (BME gépész), de ez a tandíj dolog még egy ok arra, hogy küzdjek, és minél előbb befejezzem az egyetemet.
Grat a BSc-s úrnak, azért így már jobb, hogy van egy diploma, nem?
Akkor már megkérdezem, bár kicsit Off, de érdekelne, hogy ki hová jár és mit tanul?
(ha nagyon off, ne is reagáljatok )
Amúgy tényleg az a legrosszabb, hogy az ünnepek alatt mindig vizsgázni kell.
Csak hogy motoros téma is legyen: jók a dobozok, asszem én is alkotok valamit télen.
Volt egy alapos átnézés/szervíz. Dugó, teló, fékbetétek...

300-as nagyon állat lehet. Hajrá!
Én is hasonlóképpen oldottam meg, ilyen csatlakozóval:
A csatlakozó négy eres, és nálunk kapható (SOMATECH KFT). Fröccsenő víznek ellenáll, és holandis rögzítésű! 2400.- az ára.
Akkor kitartást a vizsgázóknak
Én megyeke aludni, hátha a tegnapihoz hasonlót álmodom, hogy március van és motoroztam
Igen egyetértek, ha nem meló mellett kellene a fizetős verziót nyomni. Így annyira nem vicces
Nekem holnap lesz "vége" a szorgalmi időszaknak. Birkózok rendesen én is. A holnapin múlik (jelenleg), hogy még egy félévig "élvezhetem-e" az egyetemet.

Vizsgákat nem is veszek fel a világvége előtt.
Ez a csavaros pipa csatlakozó két eres? Egy középen és egy a csavarós test? Akkor lámpa nincs rajta, "csak" féklámpa? Létezik ez többeresben is?
Összeszedtem a bal oldali első lámpa életre keltésével kapcsolatos három leírást, amit itt a forumozók megosztottak egymással.
Fazer első lámpa bekötése
Jómagam is bekötöttem a relés megoldással, de még nem tudtam lefotózni.