Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Aki meg rossz lessz annak FUSSONKI a hűtővize menet közben
Benzinben gazdag, SÜNben és besülésben szegény új évet kivánok és mindenkinek kivánok legalább 400ccm-el (KTM 525) nagyobb motorra való pénzt ,
akkor gáztolattyú.........
de akkor is így kell állítgatni a 2 csavarosakat
Nem biztos, hogy levegőcsavar, ha a henger felől van, akkor a benzint állítja, ha a légszűrő felől, akkor a levegőt.
A súbler az a tolómérő
B.U.É.K. !
van 2 csavar
egyik a súblert emelgeti a másik az alapjárati levegő (keverék?)
súblereset feltekered hogy kicsit emeltebb legyen a fordulatszám majd a másikat addig tekergeted amíg a legmagasabb lesz a fordulatszám
aztán visszatekered a súblerest és ismét tekergeted a másikat
stb stb
közben huzigálsz párszor gázt
aztán ahol jó az alapjárat, gázhúzásra optimálisan pörög, rendesen esik a fordulat vissza akkor eltaláltad......
ha nem ismét tekergetés ki/be
utánna vagy közben néha leállítod és gázadás nélkül be kell indulnia

télen-nyáron állítgatni lehet ha a tökéletességre törekedsz
szerintem meg pont fordítva , ezzel most gondolom sokat segítettem

és

MINDENKINEK BOLDOG ÚJ ÉVET ,ÉS SOK DT-vel MEGTETT PROBLÉMAMENTES KILÓMÉTERT!
általában úgy szokott leni szint minden karbinál hogy az alapjáratot csak csavarhúzóval lhet álítani a benzin/levegő keveréket pedig csavarhúzóval(lapos) és van rajta kis borda is a szélén hogy kézzel is tud csavarni ha eredeti csavarok vannak bene reélem tudtam segfíteni
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK
Hali buék először is valaki tudna nekem segíteni van egy dt 50ccm és az alapjáraton kéne állítani és a karburátoron van 2 csavar melyiken kell húzni ezek egymás mellet vannak azt tudom hogy az egyikkel a benzint adagolom neki a másik pedig az alapjárat lehet de melyik az előre is köszi ja és sima dt karburátor van rajta nem másé válaszotokat várom
először szétszedni mindent, kitakarítani, bowdeneket olajozni stbstb
figyelni hogy mi a hibás rész
Akkor a szivató mehanikát kéne cserélni?
Ugye elvileg az egy 12 kulcsal kiteker és be egy másik?
Nem vagyok egy szerelő zseni, ezt nézzétek el
szerintem nem zár el a szivató rendesen
bowdeneket is át kell nézni
akkor csak simán be kell állítani a karbit? És remélhetőleg megoldódik?
ha hidegben szivató nélkül indul, akkor sokat kap!
Halihóó!
Egy kis okosítás kéne!
Van egy 80-as DT-m, 1,5 évig állt a masina.
Azt csinálja, hogy hidegen szivató nélkül beindúl, de amikor bemelegszik akkor leáll.
Megvárom míg visszahűl és újra indul.

Miééééééééé?
ertem, nálam is így van, hogy a testet adogatja neki villogáskor. nem nagyon értem ,hogy miért van állandó + alatt minden mivel valami eldörzsölődik és rögtön lesz kis tüzijáték. ha fordítva lenne sokkal értelmesebb lenne az egész szerintem. dehát japán...
baromi jól néz ki, nagyon szép ez a kék szín GRATULÁLOK!
thx a választ fecsu!
Köszönöm mindenkinek
Ohh.. Ez hosszú lesz! Röviden: A DT -m 1990-es A műanyagot felcsiszoltam 600-as 3M-es csiszolószivaccsal, majd szilikon mentesítővel lezsírtalanítottam és mikor megszáradt lefújtam műanyag alapozóval. Aztán 15 percen belül Sprint 2K töltőalapozóval ,amit száradás után becsiszoltam 1000 3M csiszolószivaccsal .Utána már jöhet a szín rá . Nekem a feliratok és a designe is bele van festve (nem matrica). Ezeket maszkolással csináltam ,értelem szerűen ,ehhez szintén 3M-es maszkoló szalag 3-6mm -es kellett A végén meg le lett fújva 2k HS lakkal! Ennyi az egész és nem jön le a cucc ráadásul bír annyit mint a gyári Hozzá teszem sokkba kerül csak a sima 1 k-s műanyag alapozó 16 guriga / liter. De mérnek ki festékboltban 1 dl is! Nekem volt segítségem aki nagyban nyomja és tőle van minden festő tudományom + anyagom !
Ez gyönyörű!
üdv mfecsu mivel festetted ilyen szépre mennyi volt? mert az enyémet is már ujra kéne fujni! am hanyas évjáratú a dt-d? enyém az 98-as es miket használtál (milyen higito festék stb) a csiszolás az hogy zajlott? aztán a csont műanyagra ekll vmit funi miletött fényezed?
üdv:Yézi
ehhhhhh
ha van 3M akkor ennyi erővel lehetett volna 2K is
köszi majd körbenézek
Nem ! 2K = 2 komponensű! A neve Glasurit, ezekben is van kategória a határ a csillagos ég! Google-ben van árlistája ha rákeresel a Glasuritra!