Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

fúú. ez jo kérdés.. Szétszedtem volt hogy belenézzek, de attol még ment, de kb egy éve volt, és fingom nincs hova tehettem de ha akarod szétnézek...
Eladósorba került a motorom!

http://www.motor.hu/motor_vpage.jsp?id=13886
4
powerszelep! fontos hogy ne usszon az olajban a blokk
nézd meg nem lóg e a hátulja mert a felújítás nem olcsó.
kérdezd meg hányadik dugó van most a hüvelyben esetleg új henger van e rajt mert haver yz 250se igaz az nicasilos 5 dugó egy persely
hajtókar lett e cserélve a dugóval ! de ezt nem igazán lehet eltaláni a tulaj meg azt mond amit akar ! SOK szerencsét !
kössz szépen
csak a motort keel lehuzni az elektronikáról,ami a powert,kipufogószelepet mozgatja.leveszed a fedelét és le ven 1 csavarral rögzitve hogy nyitottan fixen áljon.nekem már régen kivan nyitva de mégsm jó.neked a régi CDI-d nem lenne meg véletlenűl.
elöször is, a te géped mikori?
nehogy valami szarra elcseréld! az hogy mik voltak cserélve csak részben látszanak (lánc ilyesmik) a dugot meg ezeket csak ugy hidd el ha igazolni tudja!
amugy hangja fontos, meg nézd meg h nincs-e eltekeredve-e a váz, meg azokon a hibákon kivül amiket mond mi van még
egy crossal sokat esnek meg minden, azért sem vennék tul régit, de ha már igen, akkor is nézd át mindenhol, hogy ne érjen meglepetés ;)
sziasztok most egy yamaha yz250 es csere előtt állok, nekem egy yamaha dt 125r motorm van. az yz-n ki lett cserélve e-h fogaskerék lánc fékbetétek, arrov sportdob, új dugó, gyűrű, hátsó gumi. kb 93as évj. az első telószimeringet kell cserélni és egy küllő hiányzik hátulról, ezért egy 10est ráfizet. miket mézzek áát rajta amikor megnézem légyszi segítsetek ... h miket kell átnéázni mikre kérdezzek rá. ja és egy képt tapasztalatot írjatok légyszi fogyasztás alkatrészelláűtás és ár.... előre is köszönöm : dani
köszi az infot Azt megtudnád mondani, hogy miért lett hangosabb a kipufogom? Amikor nagygenerálra szétszedtem a mocit, akkor még szép hangja volt... Csak a dob meg a könyök is feküdt a garázsban 3 hónapig. Ma kiszedtem a régi tömítést a dobbol(mert hallani hogy ott a hangos nem a hengernél fúj el a könyök) és ujjat tömtem bele...egy darabig jo volt de ugyanolyan hangos lett. Hozzátartozik hogy a motor most bejáratos és sok olajat kap és nem kinozom. Ha pörgetem majd elmulhat a hang?
én meg rengeteget mert a szerelö nem ilyet tett bele, mikor vettem pöccintésre ment minden sebesség igy meg volt már h ugy rugtam be egyesbe
de amugy igy sem gáz mostanában, mikor rosszabb napom van néha egyszer kétszer szarul megy kettesbe de már amugy megszoktam h kemény lett töle
csizmánál kifejezetten jo lehet, jobban érezném abban a sebességeket
hát vazze sok különbség én nem érzek a dt-n pedig sima wr "fáradtolajat kapott legutóbb is!
erröl a fejidomrol annyit tudok hogy kurva ronda
amugy nézz körül szokott lenni WR fejidom az jol néz ki és jo is
és ezt rosszul teszik, mert ez a váltoolaj felel meg a gyári elöriásnak, a válton érezni is
Ha nem buborékol, csak a vizet nyomja ki, akkor előfordulhat, h tényleg a sapka hibájáról van szó. Próbáld meg vmi mással bedugni (esetleg hidegen kézzel befogni), és ha nem keletkezik nagyobb nyomás, akk nem fúj bele a vízbe. Más ötletem nincs.
motorolajat azt nem cserélni szokták a 125r be hanem utántölteni (a kis tartály a tank jobb oldalán). Váltóolaj helyett szoktak a váltóba 4t motorolajat önteni !
Csak váltó olaj? hmm ezt nem tudtam...... nah mind1
amúgy ezzel az olajjal nincs semmi gond?Miért van szükség motorolajra a váltóhoz?
Én a helyedben raknék motorolajat is a DT-be ha csak nem keverékkel jársz
dt-be csak vátó olaj kell.itt vettem kb.2600-ft
nem az a bugyogos jelenség mint amikor hengerfejes egy motor v a hengerfejtömítés nem jo...mert már jártam ugy egy mocival az rendesen bugyborékolt. Itt a vizet rendesen kavarja. A henger most lett fúrva uj dugo van benne. Egyébként az a jelenség amit mondasz 6-ban 50nél teli, meg akkor sulyos amikor izombol pörgetem. És az lehet h a hengerfejtömítés bóvli? Még utánna is húztam a csavaroknak a hengerfejen.
Nem írtad le pontosan a hibajelenséget. Ha jól értem, lezárt hűtőn a sapkán keresztül nyomja ki a vizet? És mit jelent az, h nyomaték leadásakor? pl mész 50nel 6-ban, és húzol egy teligázt? Amugy ha beledolgozik a vízbe, akkor az ugy derül ki, h leveszed a sapkát, és nézed, h jönnek-e buborékok a vízből. Ha vmi gebasz van, akk picit szutykos felszine is lesz a víznek. Ha jobban megpörgeted, akk több buborék jön...
És ha volt síkköszörülésen a henger és a hfej is, valamint új tömítéssel van összerakva, akk másra nem tudok gondolni.
Eladósorba került a motorom!

http://www.motor.hu/motor_vpage.jsp?id=138864
pocsolya az volt....de remélem nem a henger hajszálrepedésére gondolsz ugye?
hellósztok!nem tud valaki yamaha dt 80-ra hátsó körmös gumikat?
Sziasztok!
Valaki nem tudja véletlenül h egy 2005ös 125 Dt- be hol lehetne kapni első lámpa búrát?
Vagy esetleg tudna valamien információt erről a fejidomról? Menyire világít ez jól?
az enyem 89-es, és Székelyudvarhely mellett egy faluban lakom. Meg azt hogy hol lehet oldalidomot kapni nem tudom. Nekem is kellene egy, amelyik az olajtartályt takarja. Ha találsz szóljál nekem is légyszi...
Üdv.
Olajat szeretnék cserélni a motorba.Motorolajat és válto olajat.
Ha esetleg tudna valaki ajánlani olajakat azt meg köszönném és hogy honnan tdom megrendelni,kösszi előre is
Üdv:
Van valakinek hátsó féknyerge az enyém megszorult vagy ha nincs akkor bontókat tudtok ajánlani én már vagy 20-at felhívtam de hátha tudtok egyet.
Előre is kösz mindenkink