Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bocs,szótagolva kellett volna olvasnom,6os csavart olvastam ha 16os átmérűjű a csavar akkor kb 220-250nem el kell lehúznunk sztem!
Amit leírtam példa jelleggel írtam,illetve az én elgondolásom alapján,ami ebben az esetben nem biztos,hogy jó ezt be is vallom,egy szóval nem állítottam,hogy többet tudok mint,Te! De valljuk be vannak hülyeségeid neked is,mint ahogy ez már ki is derült a korábbiakban,ez így természetes! A jellemes részről meg van avéleményem,azt neked el is mondtam,mások leszűrik maguknak!
Karika: lehet leszűrted a jellemem,legalábbis azt hiszed. Múltkor amikor beszélgettünk nagy valószínűséggel ki merem jelenteni,biztos nem azt szürted le rólam mint most! Úgy viszonyulok máshoz,mint ahogy más hozzám,kiprovokáltad magadnak,lehet nem a legszebbeket írtam ez van. Ha lenne benned gerinc bemásolnád? Akkor legalább meglátnák,mit gondolsz az itt fórumozók többségéről! Leírok egy kis részletet a tegnapi beszélgetésből!
Karika: hány lilóval húzunk meg egy 10es csavart
Ozaki:azt nem kilóba szokták megadni,hanem Nm-ben
Karika:hány nm ben egy 10es csavar
Ozaki: függ az erő karjától (nem mindengy hogy 5cm-es kulcsal húzok meg 50Nm el mongyuk egy 10es csavarta,vagy szintén 50nm el egy 30cm-es kulcsal)
A zárójelez részt nem írtam neki.
Karika: ezt belinkelhetem(kinevetett) erre büszke
Inkább ne,azt írtam neki,ne és ezt azért tettem,mert nincs álltalános meghatározás erre! Sok tényező befojásolhatja az adott helyzetet! Tök mindegy mit írok,úgy is az ő személyes véleménye felelne meg rá, és csak kinevetne! Ugyan úgy mint ahogy vitába bonyolódott emzolival az imbuszcsvarok fejének magasságából felépített meghatározásával....
Most föltett ide egy újabb kérdést amire darknox egyrészt megadta a választ a lehúzásra viszont nem írt nm-ert! Erre én mondanám azt,hogy ha 6os csavar akkor általánosítva meghúzási nyomaték max 12nm-el szabad meghúzni,de ebben nem vagyok biztos....
Amúgy abban biztos vagyok 100%ra,hogy nem szoktad nézni mit mennyi nm-el húzol meg!
De ha neked ez ennyire fontos rendkívül sok motor,autó,gépkönyvében megtalálhatod ezeket az adatokat,az adott motoron mit mekkora erővel húzzál meg!
hello bmetaka.!

nem akarok igazánól beleszólni, de szerintem ha uj motort veszel , akkor a pénzed kb 10-20-30%át mindenképp hagyd meg felújitásra:)

ja és ha nem éretsz motorvásárláshoz , inkább kérj meg egy hozzáértőt h segítsen :D

üdv, cafearcer
hopsz ez lemaradt a csavarok meghúzási sorrendjét tartalmazza a skicc.
Mellékelek egy kis egyszerű skiccet hogy mire gondolok.
Szerintem az a célszerű ha a csavarokat átellenben húzzuk meg először csak érintőre és ha mindegyik megvan húzva akkor elkezdhetjük jobban meghúzni mos így szóban elmagyarázni nehéz hogy mennyire érzéssel meg kell húzni de nem megszakítani!
Szerelő is mondta hogy vigyázzunk a power összerakásnál mert beleverhet a dugattyú a powerszelepbe... Hál Istennek velem még nem fordult elő
"Amúgy beleverhet a dugattyú a power szelepbe!" ezt leírjátok (nem akartam cinikus lenni) és ha valaki később idetéved, biztos nem fog venni DT-t mert azt fogja hinni hogy egy szar....Biztos vagy ebben 100 százalékig? Mert csak akkor írj ilyeneket!
Na egy kis házi feladat....Adott egy x típusú gépjármű legyen az idevágóan egy motorkerékpár. A hengerfejet a hengertalpra (hengerre) 6 darab 12-es átmérőjű csavarral, vagy anyával rögzítjük....A csavarok 6 egyenlő részben vannak 60 fokonként elosztva. Hány kilóval, Nm-rel és milyen sorrendben húzzuk meg őket? A gyár nem adott meg értékeket.... Gondolom ez sokak számára könnyű feladat...Hiszen itt mindenki már temérdek motort rakott össze otthon. Pontos leírásnak örülnék....Pontozom...Csak kíváncsi vagyok ki mekkora penge? Megoldás jön pénteken...Sok sikert
Igaz nem ismerjük azt a beszélgetést, de az a beszólás azért mégis egy picit durva volt szerintem. Másnak miért nem ugranak az emberek ha segítséget ad? Valószínű mert normális stílusban(nem lenézően, kinevetve stb, stb) teszi azt, csodálkozol hogy neked ugranak? Szerintem próbálj meg egy kicsit türelmesebb, toleránsabb lenni(próbáld magad a laikus helyzetébe képzelni ne légy elfogult), elvégre nem mindenki szakmabeli
Sajnos volt Ozakival msn-es beszélgetésünk, amiből annyi derült ki, hogy kawa550 szakács...Pedig nem csak erről beszélgettünk...Ha nem volna bennem gerinc, akkor most bemásolnám a párbeszédet...De nem teszem...Pedig sok ember meghökkenne... Egy hosszabb párbeszédből levághatóbb az ember jelleme, mint egy-két kommentből...Amúgy nem degradáltam senkit...Leírtam ha kérdeztek érthetően tegyétek, hogy ha valaki segíteni akar az tudja miről van egyáltalán szó...Lehet hogy van egy stílusom, ezúton mégegyszer szeretnék elnézést kérni azoktól akiket megbántottam...De kezdem én is úgy érezni, ha valakinek válaszolok vagy tanácsot adok egyből rámugrotok 3-an és lehurrogtok....Mintha ez itt valami sportba kezdene átmenni....
Amúgy beleverhet a dugattyú a power szelepbe!
Egyébként a powert úgy kell beállítani ha gyújtásra raktad és a controllt elvégezte! Különben az idők végezetéig állíthatod amiatt amit te is próbáltál leírni mert a power a motorozás végén ha egyből leállítod a mocit mindíg máshol áll meg ezért van az ha következőleg gyújtást adsz rá akkor nem 2-t hanem 3-at zizeg:
1. zizegés alaphelyzetbe állítja magát
a többi kettő meg végállástól-végállásig forgatja a motor(controll)
Tele tankkal és olaj tartállyal 119Kg
Nem értem most mi a bajod ? Csak nem az hogy másoknak sem tetszik a "segitség" nyújtásod akkor mégsem velem van a baj...?! az illemről meg ennyit ----"Tudod ki a hivatásos? Az aki a világrahozott...Ha tudta volna hogy ilyen hülye leszel inkább lenyelt volna...." hol ott Ozaki9 egyátalán nem hozta szóban a kedves családtagjaidat te meg egyből ilyeneket irogatsz milyen jogon? mert idősebb vagy?!
Az hogy te autószerelő vagy(a motor szereléshez is értesz gondolom...) én meg nem, attól még érthetek én is a motor szereléshez (nem egyet szedtem szét és raktam össze sikeresen) igaz vannak dolgok ahol elakadok, nem szégyellek segítséget kérni. Édesapám is karosszéri lakatos mester végzettsége szerint és mégis szerel(t) autókat, motorokat, fényezett és még sok mindenhez ért sok szakembert megszégyenítő módon.
Ez a másik ami szúrja a szemem "Rohadjon meg mindenki Dt-je....Forduljatok a nagytudású Darknox-hoz,...".
Merem állítani hogy az én DT-m k***ra nem fog megrohadni sőt megkockáztatom azt is hogy tovább fogják használni mint a tiedet.... Amúgy tényleg semmi bajom veled csak a stílusodon kellene változtatni más is érthet a motorokhoz és az ő véleményüket nem kellene porig alázni.
Igen Kawa550 télleg szakács.
Karika veled semmi bajom ne érts félre, nem az a baj hogy megosztod a tapasztalatod hanem mással szemben nagyon lenéző vagy mert nem ért hozzá annyira és nagyon azt hiszed hogy tevagy a világ legokosabb embere.
Bocsi de ezt el kelett mondanom remélem nem esik nehezedre.
sztem 110-120 kb
söt én is tudok egy szomoru példát, egy motogp versenyzö asszem 400as robogoval játkált, azért szomoru mert azzal volt amikor elcsapták, majd meghalt, nem emlékszem ki volt csak egy cikkel olvastam rola már jo régen
egyértelmü és mindenkinek szive joga h olyan motorral menjen, ami neki tetszik, függetlenül attol h nö e vagy férfi, vagy hogy 16 vagy 46 éves...
Üdv! Azt szeretném tudni h egy 92-es vagy annál újabb dt hány kg szárazon?
Válaszokat köszönöm!
Azt felejtetted el hogy már neked is segítettem msn-n....Nézd csak meg az előzményeket! És letámadsz faragatlan módon? Hát mit képzelsz kivel beszélsz mi? Szép mondhatom....oda szarsz ahonnan eszel?
Te nem gödöllői vagy véletlenül?
Hogy mást ne mondjak, Lovas Janibá robogóval versenyez, pedig 40 éve a leg nagyobbakkal ment együt...
Kawa télleg szakács vagy? erre reagálj már :D nah legalább nem csak akkor tudsz majd valami okosat mondani ha a garázsban veszek el, hanem a ha a konyhában akkor is :D:D
ez egy hülyeség amit a korrol irsz... miért ne lehetne neki 125öse 32 évesen? nem értem az összefüggést, neki tetszik, elég neki a teljesitménye is, bár már leirta, h föként a bütyköléssel foglalkozik, mert a régi lepukkant gépeket javitja fel... lehet következönek 600as XT lesz, nem tudhatod
amugy mindenkinek megvan a hobbija, az h gyerekes, vagy h te annak tartod az rendben van, de emiatt senkit ne nevess ki, kerülhetsz ilyen helyzetbe mással te is