Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

gyujtás nélkül szivatóval rugsz rá kettőt aztán gyujtással gáz nélkül szivatóval... aztán elvileg már indul is
heló lenne egy igen fontos kérdésem még nem motoroztam és most vettem egy yamaha dt-1993-as egyszerűen segg hülye vagyok hozzáés nem tudom elindítani légyszi segítsetek:) előre is köszi
IQ harcosok klubja vagy mi? Népsporton aludtál az éjjel?
mindjár megmecclek
Ha neked ötlet kell ott megkapod de én tanácsot szoktam adni
Szia lehet hogy én nem tudok olvasni a sorok között de én ezt személyesen magamra vettem amiket írtál. Bár ez nem csak nekem jött így le, mert pár emberrel a fórumról, msn kapcsolatban is vagyok és nekik is megvan a véleményük... Ha esetleg írsz a fórumra, próbáld meg leveledet mindenki számára érthetően megfogalmazni, hogy ezeket a konfliktusokat a későbbiekben elkerüljük! Úgy érzem elég tisztán fogalmazok. Másmint, a fórumon tudatlanok is vannak, hisz erre van a fórum, és ha legalább jó autószerelőnek érzed magad, próbálj meg segíteni a fiatalságon...Te sem az anyatejjel szívtad magadba a tudást! Nekem ez a szakmám, és nem gányolásokra buzdítottam a fiatal motorosokat. Az hogy te miben hibáztál a Kawádat illetően, az senkit sem érdekel. Úgy is te tudod csak az igazságot...És nem az én feladatom eldönteni hogy ki,-miben hibázik. Ugyanez fordítva is igaz. Ha van véleményed írd le. Én elfogadom az építő kritikát, de a mocskolódást utálom. Ha kell valakinek itt az MSN címem: sex-76@hotmail.com
itt sértegeted 50kmes körzet olyan emberét akihez járok ötletér?
szarjá dinnyét...
Sziasztok.
Tudna nekem valaki gyorsan segíteni?
Kellene nekem DT 80 LC-hez tömítés készlet! Hengerfej...stb...stb..
meg kellen e gy tűgörgő is,de sehol nem találok!
Jó lenne valami elérhetőség,hogy honnan tudnék rendelni,mert éppen darabokban hever a vasam.
Köszi mkinek
széles utat :)
Hát, barátom, te itt valamit nagyon félreértettél. Ha nem tünt volna fel, már az első válasznál is egyet értettem veled. A sarki kocsma szakértőknél pedig az időnként itt a fórumon felbukkanó hanyattbaszószpowerszelepes szakértőkre gondoltam, akik sokszor még az alapvető dolgokkal sincsenek tisztába, nem rád.
Ettől függetlenül azért csak mondjad hogy az előző tanácsimban hol hibáztam, jó pap holtig tanul.
És igen. A tiédbe is.
Érdekes dolog ez a hengerfejtömítés.....
Kövezzetek meg, én mindkét 80-asomba a használt tömítést tettem vissza, sziloplaszttal megkenve , és szerencsémre legyen mondva, semminemű probléma nincs velük! Pedig kímélésről nemigen tudnék beszámolni. Meg már elhasznált az olajpumpája is pár doboz olajat, úgyhogy km is ment bele némi. De a vízrendszernek semmi baja.
az fbs miért is nem jó? annak is 100 fok felett van a hőállósága, elvileg nem emelkedik 100 fok felé a henger?vagy tévednék?
Amúgy lassan kész lesz a motor majd összevágok egy kis vidit képekkel hogy mire jutottam a kocsma szakértőinek tapasztalataival.
Ez a sarki kocsma szakértői egy kicsit erős volt.
Amúgy én nem a kocsmába szaladok segítségért hanem próbálom magam megoldani többnyire sikerül (nem gányolás) ha nem megy édesapámat kérem meg(elég sok motort rakott már össze van egy kis tapasztalata mellesleg autószerelő) ha valamiben ő sem biztos akkor jön a motorszerelő (okleveles gépészmérnök, jó pár éve motor szerelő nem gyenge motorokat visznek hozzá, valaha versenyzett is) vagy a yamaha szervízben az ismerős aki eléggé vágja a dolgokat...
Amúgy szoktam innen is tanácsokat kérni bajom nem lesz tőle.
Te mekkora egy PARASZT vagy....Hát erre nincsen sajnos finomabb jelzőm de meg is érdemlik akik tőled kérnek tanácsot...Hajrá fiatalság
Majd igyekszem.
Bár néha nehéz versenybe szállni a sarki kocsma szakértőinek hülyeségeivel.
Az viszont tuti hogy a fiatalok ellátnak témával.
...
Akkó változtass nevet de marhagyorsan Viccet félretéve nem akartam "beleköpni" a levesedbe....Félreállok és a háttérből figyelem a velős szakmai tanácsaidat, melyet fiatal fórumozó barátainknak bölcsen osztogatsz...További sok sikert kívánok...
Egy jó szerelő egyszer.
Egy jó szakács kétszer.
Föleg ha Pesten a Kelmennél csináltatja hozzá a dugókat, (mert olyan öreg a vas hogy már az osztrák képviselet se tud hozzá alkatrészt adni) amik közül aztán az egyik kb 500 km után szó szerint szétmorzsolódott, és magával vitte a 3-as henger hajtókarcsapágyát is, aki nem akart egyedül menni, ezért vitte magával a főtengelyt is.
Azt már csak csendesen mondom hogy a második összerakás után eladtam, úgy 3 éve, és a múltkor eladásra hirdették a neten, szóval még mindig megy az öreg...
Kawa550 köszi a segitséget. Megszámoltam hogy hány szemes de ugy érzem hogy még gyüjtögethetek egy olyan láncra.
Ja! És a loctite igen is olcsóbb mint a gyári tömítések, kb 2000ft egy tubus, azzal kétszer összeraktam a négyhengeres kawámat.
Egy jó szerelő egy motort egyszer rak össze....de azt jól
428-as O gyűrűset. DID vagy RK. Lánckeréknél is válogathasz ott szerintem az olcsóbbak se sokkal rosszabbak.
A hosszához meg számold meg most hány szemes van fenn, és olyant vegyél.
Pl itt:nagyvas
Írtam közben a Vaterára, mind a kettő kell?
Ha kell valami írj a mail címemre, ne licitálj!
Te kérdezted a Vaterán a fesszabályzót?
Ha érdekel ne licitálj, írj a mail címemre!
Üdv:Kálmi