Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

valaki nem tudja, hogy mostanság kb mennyibe lehetne lefújatni a tankot, meg az összes idomot kékre?(yamaha kékre)
mert voltam 1 fényezőnél aki cirka 120at mondott aztán megkérdeztem, hogy annyiért le is gyártatja nekem az idomokat?
de volt ismerős aki azt mondta, hogy Ő is meg én is körbe kérdezősködünk és kihozunk 1 közös árat
röhögni fogsz!az enyém is zörög amióta szét volt szedve alapjáraton kussba van meg ha már bemelegedett, de ha hidegen pörgetem vagy hideg és úgy megyek zörög. már 2 szerelő kollégával is halgattuk de mondták, hogy nyugodjak meg nem a dugattyú zörög!
De akkor mi?kérdem én!nincs az az Isten, hogy még 1x szétszedjem e miatt...
majd ha szinterezve lesz a váz akkor maximum...
én most ellenörizgetem a dolgokat, meg mondom a zörgést kellene megtalálni, nem örülnék ha beállna, majd kicsit visszábveszek lehet mert télleg hallja minenki ha közlekedem :D meg aztán kelene az uj lánc is...
Nekem is jobban melegszik mint régebben melegedett.. az új dugó miatt...
régen ha már bele ért a zöldbe akkor meleg volt és 1 hajszálnyit ment csak feljebb
most amióta új dugó van benne azóta ha bemelegszik a zöld 1/5 részénél taqrt. most vittem havert terepen és feléig felment pedig nem pörgettem mert még csak 300egynéhány km van a dugóban...
de ha aszfalton megyek és felrakom 6.ba 6ezerig pörgetem csak és 90nel megyek akkor kb 1/4éig megy csak fel.
már ilyedeztem, hogy csak az enyém csinálja, de ezzel megnyugtattatok
hála égnek nekem még nem volt ilyen...
ezt az autószerelésből tanultak alapján mondom meg kis logika
mert nyaranta ha nem látok a melóhelyen 30hengerfejes autót 1et sem...
jaja és jellegzetesen benzinszagu is marad a hütöd ha hengerfejes votl a moci, kurvára nehéz kimosni belöle
vagy ha beindítod hagyad melegedni bemelegedett hűtöről lekapod a kupakot és kicsit túráztatod(ésszel, nem 12ezerig...) és ha bugyog a víz olajos, benzines szaga van vagy olaj foltokat vélsz benne látni akkor lehet...
az a baj, hogy ezek a lemez hengerfej tömítések 1 kalap szart nem érnek. inkább csináltassatok...
igaz az 1500ft, de rendesen be van vonva azzal a gumis valamivel amilyennel az autó hengerfej tömítések is!
Csak a gyakoriabbakat: nehezebben indul, ereszti a hűtővizet a hengerfej alól(épphogy csepeghet)...
Az enyém nem forralja a vizet hál istennek! t Amióta megvettem nem kellett utántölteni! Kivéve amikor télen feltöltöttem fagyállóval és leengedtem a vizetb elöle!
enyém ma a motorozás végén néha csörgös hangokat hallatott, majd megnézem, mi a helyzet, csaknem a csapszeg vagy ilyesmi, multkor is valami buzi csavar ugy zörgött én meg tiszta ideg voltamXD
pl milyen jelei?
az enyémbe rendes H4 halogén izzó van(egy átalakító gyűrűt vettem hozzá párszáz FTér, az izzó pedig 800volt!de nagyon pirít
Na figyeljetek! A hűtési körforgással van a gond a DT-nél, mert a víz nem tud visszajutni a hűtőtartályba- xy okok miatt. Egyik lehetséges dolog ha hengerfejesre vágod, a másik ha a hűtősapkában lévő szelep nem engedi bele a vizet vissza a hűtőtartályba,(már akié ilyen) hanem a víz a túlfolyóba megy, mert nem tud máshová. A hengerfejes szitunak más jelei is vannak...
előtte nem forralta viszont lehet h az lehet a baja h az a csavaros csatlakozo(üreges csavar) amin átvezeti a karbira és ami onnan jön vissza a hengerfejre!mert lehet h már kicsit meg van "szakítva" és tovább kell csavarni h rászoruljon!és lehet h nincs akkora a tetszete annak a csavarban lévő lyuknak h nem megy át rajta a víz olyan könnyen mint ezelőtt!én erre tippelnék(viszont yamaha szalonban igaz nem szedte szét a szerelő, de azt mondta h semmi köze nem lehet hozzá)
passz na mind1...legalább a power úgy nyit h majdnem leesek a motorról
hát motor felujitás elött nem foralta?
csak ha a tágulási tartájban a vizszint a min alá csökken
lehet hengerfejes
vagy má nem tudom mindenkié forralja vizet meg kinnyomja lehet fertözö
az enyém most is forralja...de hát most kapott ugye új dugót és tömítéseket is szóval lehet h hengerfejes?és az milyen?nem értek annyira ehez a hengerfejes cuccoshoz...kikellene cserélni vagy mi?
de akkor mindig utána kell töltenem vizet
a tiéd is forralta a vizet?
azért is csöpöghet mert az 1 tulfojo és a fölös kicsöpög ,de tulsok azé nem csöpöghet
de lehet hengerfejes azé nomja ki és ha a gumi kupakot kiszurod akkor oitt jönn akkor má in kább a tulfolyon nem?
én km be nézegetem bő 10 liter kb 100 km en
most akkor mi lehet a baja?mer most is mentem vele(nem alapjáraton ) és csöpögött ki a túlfolyóján basszus a víz....és ha átszúrnám egy tűvel azt a gumikupakot a kiegyenlítőtartályon?
jah amúgy megcsináltam a powert!alig bírtam megtartani magam úgy megy
Jah értem oks megprobálom úgy de nem sok remény fűzök a dologhoz...
Nekem amugy nagyon sokat zabál a gép mondjuk eléggé megy is 2-3 ezer forintnyi benzin olyan 1,5 óra én már csak így mérem
200 as yz nincs
szerintem
szerintem is hengerfejes
de azt irták elöttem (vagy akarták irni )hogy a tágulási tartáj kupakját vedle és ne a hütöét
én terepen 9 ezerig huzom a nyári melegbe és még sose melegedett tul
a gyertyám már meglilult