Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Értem akkor holnap leellenőrzöm és tájékoztatlak a történtekről.
Addig is jóestét!
NEM RÁD irányítottam a vízforralós sztorit, a légtelenségre gondoltam...előzményként A vízpumpa ellenőrzése roppant egyszerű feladat: vízpumpa legalsó részén van egy csavar, kicsit megnyitod, 1/2 - 1 fordulattal kifelé(vagy kicsit több), és ha forog a vízpumpa - akkor a csavarnál spriccel a víz. Ha nem spriccel, nincs vízpumpa működés - ekkor csepeg. A buli folyt. köv.
Hy! Egy kérdés, a Derbi senda balos kipufogót lehet rögzíteni egy 94-es Yamaha dt 80-ra? Mert a gyári kipufogó nagyon fojtja a motoromat....
Amikor leveszem a hűtő fedelét akkor gázfröccsre emelkedik a vízszint... Gondolom akkor jó
De az lehetséges-e hogy jó a vízpumpa csak nem eléggé?
Ha leveszed a hűtősapkát, és kering a víz, fordulaton esetleg ki is nyomja a hűtőből, akkor nem hiszem.
Esetleg benzin-levegő keverék nem lehet megfelelő. (erről viszont csak hallottam)
Szia tudom hogy a vízforralás nem a levegőtől függ csak te kérdezted hogy hidegen és melegen elindulva is megvan-e a reggel elindulással a hideget akartam érzékeltetni Szóval a vízpumpát hogyan tudom ellenőrizni?
Ha villamos mérnök nézte meg, akkor kuka.
BONTÓ:
Szatyina Géza
06 20 427 1314
06 34 372 828
Hívd fel őt, hátha van neki. Ha nincs, akkor szívás.
Esélyt látok arra, h utánépíthető, megfelelő tudással, és egy mikroprocesszorral (avr/pic).
Csak az tudom ajánlani, h hagyd nyitott állásba a powert. 5000-ig gyenge lesz mint a harmat, 5000től viszin kitör, mint az állat. Esetleg félállásba, h ne legyen annyira erőtlen alacsony fordulaton.
Vagy gányolással megcsinálod manuálisra: a gázbowdenre kell rákötni vhogy.
Sok sikert!
biztos igazad van nekem már rég mondta haver hogy miért csinálta meg nemis nagyon figyeltem oda....
Sakoo! Müszerfalat postán meg tudod oldani utánvéttel?XD Ha minden jó rajta akkor érdekelne!
A hiba oka: a víz hűtése nem elégséges, nem tud üzemi hőfokon maradni, illetve a víz körforgással van a baj: hűtőtartály - vízpumpa - motorblokk - hűtőtartály útvonalon nem megy végig. Nem akarom elkiabálni, de a vízforralás nem a levegőtől függ, hanem a hőtől ami melegíti Valószínűsíthető, h a leggyengébb láncszem a vízpumpa a buliban. Nézd majd meg, működik-e a dolog...
hát énse tudom lehet hülyeséget is mondok de vmi ilyesmi volt:S
mindjárt megkérdem
Uhh ezt hogy érted hogy légteleníteni Tudtommal ez nem Diesel
Havernak is forralta a TDR és szerelő szerint nem lett légtelenítve a porlasztó miután összerakták.... úgy kb. ennyi
Szia!
Ha reggel elindulok csak úgy mocizni akkor is "pik-pak"(kb20perc) felforrja magát. A tágulási tartálynál meg elég jól jön belőle a víz sajna Ezért minden indulás előtt töltenem kell bele vizet...
80asra ven de álítólag ua. a kettő
Szia öreg sas :) A véleményedet szeretném kikérni a DT vízforralással kapcsolatban Dari esetében...
Szia. Tehát ez a vízforralás hidegen elindulva is, és melegen is megvan? A folyadéktágulásnál a víz mindig a könnyebb utat választja, ha meleg a víz - a tágulási tartályba megy - ez az alaphelyzet. Ha a víz körforgási útja vmi miatt megszakad a hűtőrendszerben, mondjuk mert eltömődés v vízpumpa hiba van, a víz a legelső helyen megy ki - mondjuk - a rossz tömítésnél. Ha emeled a ford. számot a víz gyorsabban melegszik, mivel nincs meg a megfelelő hűtési feltétel, tágul és megy a tartály felé. Ez még mindig a jobb eset, mintha spriccelne a hengerfej alól, de van úgy, hogy csak szivárog...
sziasztok ! szükségem lenne egy dt 80 lc2-es benzincsapra ! tud valaki olyan helyet ahol szerezhetnék vagy van valamelyikötöknek egy eladó mert az enyém csöpög akármit is csinálok vele , kikopott ! választ előre is köszönöm
Értem köszönöm az információt
Hali

Igen azt néztem elsők közt, hogy nem buborékol-e hálistennek nem a porolást megprobálom a vízpumba nem lehet rossz?

10.000 forogja 6.ban is akkor a power az jó...
persze
kösz, ma odanéznék, ha lehetséges?
202622246 kópháza ady 17, de csak este 8 után mert bécsben dolgozom.
sziasztok ! szükségem lenne egy dt 80 lc2-es benzincsapra ! tud valaki olyan helyet ahol szerezhetnék vagy van valamelyikötöknek egy eladó mert az enyém csöpög akármit is csinálok vele , kikopott ! választ előre is köszönöm
tomaschik neked 125-ös dt-hez, vagy a 80-ashoz van a gyujtásvezérlőd? Ha 80-ashoz van, akkor dobd piacra