Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tönkrement a mocimon a power, bemérettem villamosmérnökkel, és mondta h az ic a hibás. De csak egy bajom van, hogy nincs rajta semmilyen szám, se jelzés, ezért vok. meglőve...bár gondolom h javíthatatlan.
az nem baj ha nagyon pörög sőttt de csak ha nem akkora fordulaton használod hoszu ideig
Az én Dt 80asom az 12.000rpm fölé pörög! Az egésséges?
DARKNOX
Porold ki a hűtődet, kapásból ezt ajánlom. Ha még mindig forralja a vizet, vedd le a hűtősapkát, és nézd meg, h buborékol-e a víz. Ha forgatod, és egyre jobban buborékol, akkor hengerfejes a motorod (olajos, zavaros, habos a víz). Ilyenkor van síkköszörülés, új hfej tömítés.

Ha pörög a géped 9-10.000-et, akkor nincs fordítva bekötve a powered. Ha 7.000nél megáll, akkor esetleg.
Hali kézvédőd megvan még?
mennyiért adod?
szasztok! Supermotot szertnék csinálni a 125-ös dtémböl a kerék cserén kivvül mit kell még tennem? Az meg tudja mondani valaki menyi lovat lehet kipreselni a mocibol? Elöre is köszönöm a válasokat!
egyszer egy rigán kisérleteztem a benzin levegő arányállítással, és mivel ott abból a 2 lóerőből érezhető, ha elmegy, vagy jön hozzá, az a tapasztalatom, hogy szegényebb keverékkel pörgősebb lesz, de veszt az erejéből, dúsabbal meg jobban húz, és erősebb is. Monjuk egy 24 lovas 125 ös dt nél ha el is megy mondjuk 3 lóerő, de már lentebbi tartománynál elkezd pörögni, az pl emelkedőn felfele előnyös..
Már Skodi lecsapott az egész motorra,el is vitte, de megkérdezheted, mert neki a sok apróság kell.
Szia!

Az lenne a nagy gondom hogy nagyon melegszik a motor. Pontosan nemtom hogy mennyi az üzemi hőmérséklete ezeknek a mociknak (Yamaha Dt 125R) én olyan 90C fok körülire saccolom.
A tünet a következő: Ütemesebb tempónál(7ezer alá nem nagyon asik a fordulat) olyan 10-20 perc motorozás után úgy felforrja magát a motor hogy a hőmérséklet skálán bőven a piros vége fele jár a mutató
Talán egy fontos info. a kiegyenlító/tágulási tartály kupakja nem gyári ott jön a víz melegedésnél...

A másik csak egy kérdés hallottam olyanról hogy a powert forditva rakják bele higy lefolytsák ez mennyire igaz? Holtalálhatók benne folytások?

Jaj még 1 Karburátorral kapcsolatosan fuvokázásnál azt mondták nekem "A 2T motoroknál, lehet hogy hülyén hangzik de minél benzinszegényebb keveréket kap(persze bizonyos ésszerű határokon belül), annál jobban megy. Erről mit tudsz?

Köszönettel:

Grétsy Gusztáv
mert ha nem kell akkor veszek műgyantát és meghirdetem 6ba....
tomcsie akkor kell majd a gyujtáselektronika?
Elég érdekesen nézne ki 16-os kerekekkel :)

Akkor inkább vegyél másféle motort :)
Sziasztok! boldog tulaja lettem egy 125 dtnek. ket problemam van: a hatso dob csont ures belul, olyan hangja van mint a repedt fazek. ki szeretnem cserelni. hol tudok jo aron venni? Szeretnem ha szepen csendessen jarna. a masik hogy hatul 18 colos elol 21 colos kerek van rajta, igy nekem nagyon magas a moci. szivessen kicserelnem elol hatul 16 colosra. erdemes lenne atkuloztetni az en agyaimat, vagy csereljem el valakivel esetleg? ja elol hatul tarcsafekes. (minden tanacsot szivessen veszek.)

udv:horika
Szia! Mennyit kérsz az első kerék agyért? Vagy komplett első kerékért?
jaja dobfékes! odaadnád? nem adsz vmi elérhetőséget?
Helo dtracing.
Engem érdekelne a motorod.Ha még meg van írjél létszi a h.david44@citromail.hu email címre.
Szeva. BP környéki motorszerelő vagyok. Mi a gondod?
lámpája
Aholy! Ha sakoo-nak nincsmár meg az elsö lámpálya ! Akkor én eladom az én lámpámat csak annyi a baja ,hogy nincs rajta az égö leszoritó drót! de ez orvosolható! Ha érdekel akkor vegyél fel msn-re! ott a cimem az adatlapomon! Jó éjszakát mindenkinek!
Helló Mindenkinek!
Eladó a motorom:
http://www.kepesmotor.hu/yamah...

Tip-top állapotban.
én nem látok sérülést rajta, de ha volt is hátlapja az a motoron maradhatott...
miskolcon lakom. 06205720395
Első lánckerék rögzítő lemezt én csináltam itthon. Kifúrtam egy lemezt, majd befogtam a satuba, tűreszeőt ragadtam, és szépen kireszeltem, h felmenjen a tengelyre. 10 perc volt...
Helló mindenkinek yamaha dt 80-as hoz keresek gyári első dobot és első lánckerék rögzitő lemezt.előreis köszi a sgitséget kérlek hívjazok 06 20 264 01 32-es számon üdv zoli
Ha valakit érdekel a motor eladó 80/50 de táblázva van a henger.91-es
tomcsie
Sztem egyedi, csak ehhez a powerhez gyártott, speciális IC van benne. Boltban nem kapható. Számát nem tudom, most inkább nem szedem szét a motorom azért. Nem írtad, de vagy cserélni akarod, vagy építeni másik vezérlőelektronikát, de kb felejtsd el. Ha megmondod, h mit akarsz, talán tudok segíteni.
Császtok srácok nem tudlyátok véletlenűl az 125 96-os dt a tűgőrgő méretét ha igen írja meg valaki köszi