Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

És milyen típus? Poweres? Mert speciel nálam power takarítás után, az zörgött/zörög a járatában. Könnyen meg tudod állapítani, ha poweres a géped. Fogsz egy vékony köracélt, odaérinted (nem odanyomod) a power szelep fedélhez, és érezni fogod,ahogy rezeg, és beremeg a köracél is. Utána hozzárakod a hengerhez és ott is megnézed. Ez csak tapintásra, külsőleg jó megnézni. Nem feltétlen jelenti azt,hogy nem a hengered zörög. Ez csak egy tipp :D
A csörgő hang sokminden lehet.azt hogy a tűgörgő jo azt hogy állapitottad+?max ha a hengert lehúzod,és nem billeg a dugo,de ha már lent volt a hajtokart meg lehetett volna mozgatni lehet az van ki,vagy a gyűrűd is ciripelhet.kompresszio?hónolás a hengerben? nincs válla?milyen olaj,hányas keverék?stb....?
Sziasztok!

Dt50 lc-hez keresek légszűrőházat egyebeket aki tud valamit írjon.
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a motoromnak van egy kis csörgő hangja, gondoltuk, hogy tűgörgős vagy csapszeges, de ezek mind jók van valakinek valami ötlete mi lehet vagy tapasztalt hasonlót?
Az enyémen szerintem alumíniumból van az az ív. Szerintem még gyári lehet a bowden.
A régi bowdennek ugyanez a része szálkásodott ki?
Bocs hogy belepofázok de a tankod ne citromsavval mosasd.mar csak ha jot akarsz:). a sav!még jobban korrodálja a fémet .mosasd amig nem tisztul utána+1 nap gázolaj.ha telitődik megint a felület olajja már nem fog tovább rozsdásodni
Köszönöm szépen a válaszod ! Hát nem gondoltam ,hogy igy megjárom ez miatt.... Megpróbálom a citrom savas megoldást.....
Hát az nem jó. Akkor lenne jó a te ötleted (addig mosod, míg tiszta benzin nem folyik belőle), ha állandóan a javított rész felett lenne az üzemanyagszint, de szerintem ez lehetetlen. Igaz simsonnál én csavarokkal anyákkal, csapágygolyókkal+brigéciollal az egész tankot belülről fémtisztára pucoltam, és az azóta is jól szuperál.
Vagy van benzinálló spéci festék, azzal kell belülről bevonni. Erre vannak specializálódva embörök :D
igen az iv ugyan olyan meg minden leműtöttem de belevagtam 1 pindurkát a bovdenbe es ugyan ott vagyok ahol a réginél de nem lehet olyat kapni amit nem kell műtögetni? de neked az az ív az műanyag ?
Ja, értem már a problémát.
Nem tudod azt a menetet onnan leműteni? Mert egyébként így képről nézve a fém rész íve jónak tűnik, meg az a kis váll is rajta van, ami beleakad a műanyag házba.
Csak az a menet teljesen felesleges. Én megpróbálnám valahogy leszedni onnan.
mind 1 :D
Sziasztok!

Egy eléggé fontos , de lehetséges ,hogy eléggé primitív kérdéssel fordulok hozzátok! Sajnos a tankom sarkát ki dörzsölte valami oknál fogva az ülés ! Lényeg fater elvitte megcsinálni és most mikor tölteném bele a tankba a benzint próbábol megnéztem és valószínű ahogy ugye kimosták vízzel vagy akar mivel a tankom hegesztés előtt ,rozsdás lett a belseje .... Ilyen rozsdás szerű benzin folyik ki! Mit tanácsoltok? Gondolom benzinnel addig mossam a belsejét míg átlátszó nem lesz ami kifolyik ? Köszönöm szépen a segítséget előre is!
amit linkeltem képet azon látszódik az a menet! Nem tudom miért van rajta nem illik bele a házba a régi vagyis ami eredetileg benne volt ugyan olyan alakú meg hosszú meg minden csak nincs rajta ez a szar menet de a házba ahol beleakaszkodik a bovden, a gázkarba nincs semmi csavarozható dolog nem értem es bele se fér mert akkora nem tudnám vissza csavarozni a tetejét a fedelet ! olyan mintha nem ehez lenne való de mást meg nem találok :D
Tud képet felrakni arról a menetes részről?
Sziasztok! Gázbovdent keresnék DT 125 höz (96) rendeltem netről valami után gyártottat de a gázkarhoz csatlakozó végén valami menet volt (az eredetin ami benne volt nem volt ilyen menet ,hozzámérve az eredetihez csak a menetben különbözött) amit nem tudtam sehogy se csatlakoztatni rögzíteni (a régi cseréje szőrösödés miatt szorult cserére ) valami bontott gazbovdent keresnek vagy megoldást ! valaki tudna küldeni 1 képet h áll a gázkarnál a fedél alatt a téma a bovdenházba ? előre is köszönöm
Hány voltos aksi kell a yamaha dt 125 lc2be?
Látom már kaptál választ. :)

Még egy megjegyzés:
http://olx.hu/hirdetes/yamaha-dt125-fekdugattyu-szett-ID342Fp.html
Sziasztok! véleményetekre lennék kiváncsi 125ös dt-ket nézegetek. ebbe a tipusba melyik a strapabíróbb? ( erő stb)mikori évjáratot érdemes nézegetni?
a dt eleje olyan mint az xt hátulja
nekem szűk 5 ezer volt a felújítókészlet a yamahától
amikor cseréled a gumi részeket fémtisztára kapargasd ki a karmantyú vájatát
Kösz hogy válaszolsz! értelek és hol tudnék beszerezni ilyet fék nyereg javító készletet menyit kóstál ez árban?
Hali valakinek van DT 80cc -hez tűszelepe?
1. Igen, befolyásolhatja az akksi a powert, mert csak jó akkuval működik normálisan.
2. Elméletileg valamivel többet kéne tudnia.
3. A szoruló fékkel megválaszoltad a 2. problémát. Amíg szorul a fék, addig örülj, hogy egyáltalán ennyit megy. :D

Én szétszedném a fékmunkahengert, kipucolnám minden részét szépen, a csúszkákat is lepucolnám, és újrakenném... Illetve egy komplett fékfolyadék csere se árthat meg neki.
Szétszedés után lehet, hogy kelleni fog melle új tömítőkarmantyú...
Sziasztok!
Van egy Yamaha Dt 125 r 2002 kék enduro
Valaki tudna segíteni? Olyan gondom vagy problémám lenne hogy szarakodik az aksim az befolyásolhatja a power működését?
Másik kérdésem gyári áttételem van fent erő van benne de végre csak 100 km/h tud ! vagy ezzel az áttétellel többet kellene tudnia ?
Harmadik szorul a hátsó fékem fújtam rá féktisztítót de semmi levettem a nyerget és a dugattyú nagyon nehezen ment a helyére kézzel nem is ment mit tudnék tenni vele?, előre is kösz
http://www.jofogas.hu/heves/Rendszamos_Yamaha_Dt_125_R_elado_16267170.htm

Szerintem ez 9kw.