Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

iigen, a képeket várom
Üdv.

Sajnos felborúltam a Dt-vel aminek következményeként kettétört a váltótengelyem, meg sikerült lebontani a motor bal oldalát is. A váltó hármasban volt, amikor az eset történt. Azóta kicseréltem a törött váltótengelyt, de fellépett egy új probléma.
Ha hármasba kapcsolok és gyorsítok, akkor olyan, mintha meg megcsúszna a kuplung és emiatt rángat is a motor. (de nem csak párszor, hanem folyamatosan) Ez főleg hármasban jelentkezik és hát így nem is nagyon lehet használni a mocit. Néha jelentkezik kettesben is, meg négyesban, de ötödikben eddig még nem. Ez most valami kuplung gond lehet, vagy a váltó résznél történt valami? A kuplungot beállítottam, illetve a bowdenen is állítottam, hogy ne emeljen ki túl hamar, de semmit nem segített.

Lehet, hogy az összeszerelésnél szúrhattam el valamit?

G?
Aktuális lesz még a kuplung dolog?
Nincs itt nagy tragédia, fogytám van a 2t olajad, de nem kell pánikba esni, még rengeteget elmegy miután kigyulladt a lámpa.
Javaslom, h netről rendelj olajat spájzolj be mindig egy 4-5 darabot, így nem kell mindig szaladgáni a boltba, ha fogytám az olaj.
http://www.formula3000.hu/shop...
Én ezt az oldalt, illetve olajat ajánlom, teljessen szintetikus és nagyon kedvező árú, felesleges megvenni az 5 ezres olajat, vagy a másik véglet, az túl olcsó szar ásványit.
Ezzel az elf-el én 12 ezer km-et csavarta a kis dt-mbe, most van benne 23, és semmit baja, bontatlan.
Az olajtartály! 2004töl.
nem müködik a powerem ,nem reagál semmire ,epdigh kapott aksit ,az power motor hiba vagy elektronika?
Szerintem az az olajtartály. Különben miért lenne rajta a szintmérő jeladó?

G.
Mi a picsáért van az oda rakva? :))
Vazzee most nezem :))
En nem sűrűn láttam ilyet h a hatsó kerék mellet van az olaj tartály, elől v az üllés alatt szokott lenni,
Jól látom, hogy te a hűtőfolyadék kiegyenlítőbe raktad az olajat? Valaki erősítse meg a nézőpontomat, mert kár lenne ezért a DT-ért
Jelenleg nyaralok csütörtökön tudok képet adni komplett kuplung 7000 +posta
2 lamellás, képet és árat tudsz küldeni?
Van kuplung,Hàny lamellás? Pénteken tudnám postára adni.
Csütörtökön. Tudnám kivenni
Sziasztok!
Yamaha DT 50 MXhez keresek belső tárcsát! Nem a kinyomólapot, és nem is a lamellakosarat, hanem ami a 2 között van. Ha van komplett kuplung az is érdekelhet! Kép a tipusról!
nekem sürgősen kellene
Nekem van csak kost nyaralok 13 000ft
sziasztok Yamaha tdr 125 mocimhoz vennék jó állapotú főtengelyt sürgős lenne
előre is köszönöm
Mint olvastad irta hogy megsem felig volt azert jelzett!
Most akkor kinek volt igaza?

G.
halihó
8000 nél megáll a fordulat az miért van 5500 nél érzem h megindul 7500 ig megy , pedig uj dugó gyürü stb, aksi nélkül is müködik a power menetközbe vagy nem? vagy mi lehet a baja h megáll 8000 nél a fordulat?
Köszönöm a válaszaitokat, elszaladok most olajért mert valóban kevés van benne, legutóbb mikor utántöltöttem több volt (ez lesz a második utántöltésem, mert még új nálam a motor). Félrenéztem, és mégsem félig van hanem jóval kevesebb.
Azt írta h félig van, nekem 2dt is volt akkor jelzett menet közben is ha kb 3dc olaj van benne
Szerintem elsiklottunk azon lehetőség mellett, hogy az olaj "jelzőlámpa" esetleg rendesen működik és azt mutatja, amit neki kell, vagyis, hogy fogytán van a motorolaj. Mert ugye nem akkor kell jeleznie, ha már kifogyott, hanem jóval elötte.
(motorolaj alatt azt értem, amit az olajszivattyú a benzinhez kever)

Szerintem tölts rá némi olajat és nézd meg, mi történik.

G.
Hello,
A hajtómű olajhoz semmi köze a visszajelzőhöz.
A hajtóműolajat ugy ahogy van lecseréled frissre.
A motorolaj visszajelző pedig vagy,csati lelazult v kivan akadva, huzd le a csatikat majd vissza.
én személy szerint rühellem s különolajzót mindig kikötöm.
2x is megjártam már, 1x eldugult az adagolo cső nem kapott olajat megragadtam, 2jára a bowden leeset a különolajzó szivatyújáról és megint csak annyi