Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia. csatlakozom ahoz,amit apuci is írt. Tanulópénz az lesz benne bőven. Elmondom én hogyan csináltam,csináltattam.
-Hangolt rezó+végdob 33.000.
-17,5 Dellortó karbi 15.000
-Szívócsonk 5.000
-DR tunning hengerszett/70 ccm/ 50.000
14/51-es áttételü láncszett kb.10.000/ nem emlékszem pontosan/
Úgy nagyvonalakban,hogy tudd mire számithatsz. Ehez,ha gondosan akarod,még hozzájönne egy hajtókar+ föcicsapágy csere,ami círka 20-25.000.Az enyémben mindez megvolt,de megy is,ha kell.Sok sikert. Üdv "D"
De mán rábaxtá, me mán + sértődtem, őrihari, és tiszta depiöngyi lettem D:)
Jóvanna.... megpróbáltam úgy fogalmazni, hogy ne sértődj meg, nem okoskodásnak szántam, csupán elméleti s gyakorlati síkon húztam párhuzamot.
Na béke!
Remélem már nem leszek sokáig, kértem a regem törlését.
Hátha jól dolgoznak az adminok.

Repül a könyvjelőkből is az SM, mer tele a faszom már a sok hülyével.
Elegem van.
Bár én vagyok a hülye, mert ide járok.....
Tiszta szellemi leépülés az oldal.
Na béke mindenkinek!
lehet, hogy elsőre furi, de főleg nem a csúcsteljesítmény fog változni.
(most nyilván nem arra gondolok, hogy ha a 12 helyére 21 kerül D:)

Egy néhány 1 százalékkal nagyobb karbitól inkább a felsőközéptartomány lesz vastagabb.
Jó, hát nyilván nem vagyok akkora betonrépa, hogy tegyen felegy 21-es karbit egy 12-es lukra:)

Éltem a feltételezéssel, hogy nyilván ahhoz A: egy nagyobb flansni kell B: ki kell szedni karbi méretűre.
(meg persze nem árt iutánamenni a légyszűrőházban sem:)

Maga a membrán amúgy éppen egy 21 körüli karbi áteresztését tudja (miylen meglepő D:), de mink ilyeneket 28-cal is szoktunk etetni, még nem ellenkezett egyiksem:)
Szia.
Bocsi a késői válaszért, de melóztam.
Olvastam amit emzoli ajánlott, bár annyit hozzátennék, hogy a torokátmérőt felesleges nagyobbra növelni, mint a membránházon lévő torok átmérője.
Sztem ha felfér egy 17-es karbi, simán kiszolgálja a kis 50-es hengert.
Mivel nagyobb lesz a torokátmérő, így lassabb lesz a levegőáramlás, könnyebb a karburátor behangolása.
Kis állításokra nem reagál olyan érzékenyen.
Hogy nagyobb lesz a fogyasztásod?
Abban biztos lehetsz.
Mivel eddig nem ment, ezután meg fog.
Ugye hiányod van az erő kiszolgálásából, most a többlet benzin ki fogja szolgálni azt.
De nem lesz elég a karbi csere, ezt most borítékolom neked.
Kéne rá egy nyitott végdob, ami perforált csővel van ellátva, s ugyanaz a méret megy tovább, ami a rezó végén lévő átmérő.
A gyapotozással éred el a hangtompítást.
És valszeg valami tuning rezó is elkélne rá, mert a gyárija is eléggé le lehet fojtva.
Egy 2T-t meg kell etetni, mert ha "kinyitod" könnyen szétég a motorja a szegény keverék hatására. Átlukad a dugó, vagy akár meg is akadhat.
Mérlegelj, s döntsd el megéri -e belelapátolni a sok pénzt, illetve munkát, vagy azon a pénzen venni valamilyen nagyobb köbcentis nyomatékosabb paripát.
Ebben te döntesz, lesz tanulópénz bőven arra készülj fel.
üdv! 220 mm ! érdekel írj!
Nekem az 50 es hengeren 17,5-ös karbi volt, a 65-ösön 19-es...

G.
Rendben köszönöm szépen válaszod !
Változni fog valamelyest a teljesítménye ? Nagyobb karbival?
Köszönöm
Ne aggyódjál, nem lenne nagy a 16-os, sőt egészen nagy lelki nyugalommal feltehetnél akár egy 21es dell phbg-t is.
Tudom, most az fog következni, hogy "deazzalsokatfogyasztana" de ez sem van így.

Korábban, amíg ezt az agyonfojtásos elmebaj nem volt, addig az izmosabb kismotorok simán 19-21-es karbival jöttek ki a gyárból.

Megfelelő belíltás mellett ezzel sem fog többet fogyasztani, csak ha rángatod .
Most ahogy írod 14 van elől 48 hátul .Akkor lehet veszek rá 15-öt......Köszönöm !
Annyit szeretnék kérdezni ,hogy esetleg fúvókát cseréljék a karbira illetve 16-os dellortot bírna ? Valaki 19-est irt de szerintem az már túl nagy.... Mi a véleményed erről ?
Amit még szeretnék kérdezni esetleg nem tudsz segíteni hol tudnék szerezni akksi és olaj tartály melletti idomot hozzá? Fújni szeretném de sajnos ez az idom hiányzik!

Köszönöm
Nekem 13 fogas volt elöl, hátul meg 48 fogas. De én inkább a nyomatékosságra hajtottam. Nem tudom, hogy neked mekkora lánckereked van elöl, de próbáld meg először egy foggal nagyobbal és ha bírja, akkor megpróbálhatod mégegyyel nagyobbal is. Egy lánckerék kb 1200-1400Ft körül van, így nem egy nagy kiadás. (Én annakidején egyből kettőt vettem és így tudtam kisérletezni velük.)

G.
Szia

Köszönöm szépen! Hát nagyon sajnálom :)
Mekkorát ajánlanál előre?
Nem szoktam emelkedőkön menni ?Jobb lenne inkább a nagyobb végsebesség :)

Köszönöm
Szia.

Nekem is 50r-em van és az enyém sem megy sokkal többet. Nekem 65ccm-es hengerem volt eddig és azzal is csak 60-at ment.
Ha növelni szeretnéd a végsebességet, akkor a legegyszerűbb, amit tehetsz, hogy nagyobbra cseréled az első lánckereket. Ezzel növeled ugyan a végsebességet, de gyengébb lesz tőle a motor (veszít a nyomatékosságból). Ha sokszor használod hegyen, vagy emelkedőn, akkor nem ajánlott a csere, mert nem lesz olyan erős , mint azelött.

G.
Amióta nálam van nem ment ennél többet !
Előtte ment?
Sziasztok!

Egy olyan kéréssel fordulnék hozzátok:
Egy 1995-ös yamaha dt 50r-ről lenne szó most lett nem olyan rég honolva kapott új dugót a méret 41 mm!A motor pöcre indul hidegen melegen elsőre soha nem hagyott cserbe de ami teljesen megőrit 55-nél nem megy egyszerűen többet!Nincs a kipufogóba semmi folytás.....Akinél csináltattam a motort rendes srác meg minden de egy kicsit fura...ő azt mondta ez ilyen .....de nem hiszem el ,hogy 58ccm3-es motornak így kéne mennie!Mit tudtok tanácsolni a fuvóka nem volt cserélve még benne a gyári van benne elvileg 14 dellorto...

Köszönöm szépen
Hali!
Én a helyedben wössnert vennék
Itt próbáld meg: 20/9383769 Sajtos Szücs János Szeged. Postáz is.

Vettem tőle dugattyút, Prox minőségű trapézgyűrűs dugót gyárt majd féláron.
A volt dt-m már az 5000.-iket tapossa vele hang nélkül.
Sziasztok!

Prox, Vertex, Wössner vagy TKRJ dugót vegyek? Utóbbit az ára miatt favorizálnám, másik három egy árba van, de nem tudom melyik lenne a legjobb választás..
eladó scott endúró kabát l es méretben.. bolti ára 150 euro----eladási ára 14000ft 30 605 6883
Rendben érdekelne a tekercs ha lenne számomra megfelelő!
Az izzók nincsenek kiégve megmértem őket, de szerintem a tekercs miatt nem ég lehet egy áramkörre van kötve :D
be tudom szerezni én is tel:06307316232
szia tekercset bontotan tucc veni elérhető áron tökéleteseket!
meg kel nézni az izokat a müszerfalba nincs e kiégve elsőnek
Szia! Nem már megnézettem! Meg a kúp a főtengelyen is olyan,mint ha ív hegesztővel próbáltak ívet húzni! Még darab is hiányzik belőle! Ami rajta volt gyújtást is szétverte! Tudnál nekem képet küldeni esetleg valami mérettel?köszi!