Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a cdi egy komplex elektronika, sima ellenállásméréssel alegritkább esetben deríthető ki róla bármi.
CDI melyik lenne?
Nos ha úgy , akkor melegedés miatt egy szakadt tekercs is lehet a ludas. Persze ha épp tirisztoros (CDI) akkor is plusz ott még lehet egy félvezető hiba is. Tekercsnél jó a melegítés aztán ha egyik átmegy szakadásba (végtelen nagy ellenállás) akkor az a szar. Félvezető (cdi) is mérhető talán ha olyan.
Trafó, jeledó, gyújtótekercs, cdi, bármylik produkálhatja ezt..

jelemzően iylet inkább az alaplapon produkál valami.

Az ellenőrzés egyszerű:

leszeded a mauálból a mérendő ellenállás értékeket, és a kiszerelt alaplatpot hajszárítóval melegítve folymatosan méred.

Amelyik alkatrész hibás a melegedés hatására el fog tűnni az ellenállása.

Trafóval ugyna ezt el lehet játszani.
igy van hidegen beindul.!
melegen vagy kihagy a gyujtas vagy le is all :/
A Simsonom csinált ilyet. Annak a trafója ment tönkre. A jelenséget csak melegen produkálta.
amikor beinditom es leall akkor nezek szikrat es nincsen ugye beleteszek egy masik gyertyat (uj) es azon sincsen... az meg ugye szaraz!
Árnyalt humort "ezeknek" D:)
Majdnem bepisáltam a röhögéstől... Picsába ,megyek inkább lefekszem
Lehet csak dús a keverék alapjáraton és elázik a gyertya és nem szikrázik vagy nem ott....
Amúgy pipából van szikra szépen ?
én értettem a poánt
Sziasztok!
Van egy Yamaha Dt R 125-ösöm.
Mi lehet a probléma beindul járatom egy fél percig kb és leáll, utána néha néha újraindul rugdosásra de egy idő után már be se indul. Kiveszem a gyertyát nincsen szikra, (gyertya jó) Gyújtás alaplapot kivettem kiméregettem minden oké vele.
Miket nézzek még meg?
azon túl vagyok.
Első körben új gyertya!
Hogy értsem?
Aszongyák a philips Kapitány egészen jó..
Sziaztok!
Van egy Yamaha Dt R 125-ösöm.
Mi lehet a probléma beindul járatom egy fél percig kb és leáll, utána néha néha újraindul rugdosásra de egy idő után már be se indul. Kiveszem a gyertyát nincsen szikra, (gyertya jó) Gyújtás alaplapot kivettem kiméregettem minden oké vele.
Miket nézzek még meg?
Köszi, az volt a bibi....
Üdv ;)
szia nincs már meg
helló a gyújtás elktronika meg van még ?
sziasztok
nem tud valaki yamaha dt 125 lc2 gyújtás elektronikát ? 8 vezetékest
Ez karburálási probléma.
Sziasztok!
Van egy yamaha DT 125r 95ös motorom....
Az a gondom vele h mikor beindítom pörög mint a marha... Gázkar nem akadfel, se a bowdene, suber is visszamegy, karbi ki van tisztítva.. Levettem a power fedelet és látszik h egyből nyitja a motor a szelepet mikor elindítom.. És amennyire csak tud pörög akár tíltásig is..
Mi lehet a probléma? CDI esetleg vagy poserezérlő mehetett tönkre?
Kérem segítsen akinek van tippe, vagy találkozott már hasonló jellegű, vagy teljesen ilyen problémával... Köszöm, üdv mindenkinek!
Ha mst összerakod akkor adjál neki nyálat mert hideg van.