Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!
84-es DT80 motorblokk alkatrészem maradt jó néhány, mivel már, csak a helyet foglalja szívesen megszabadulnék tőle olcsón.
Ha valakinek szüksége van rá, írjon!
üdv
Malamut
Mint előzőleg is írtam, (csak sokan elsiklottak mellette ) biztosat csak akkor lehet mondani, ha megnézed a hengerfal álapotát. Nem azt mondtam, hogy besűlt és azonnal fúratni kell. Csak azt, hogy én először ezt nézném meg egy frissen fúrt motornál, ami gyengébb lett valamitől. (Esetleg egyszerűbb, ha méretsz egy kompressziót)
Aztán lehet tovább gondolkodni.

G.
Értem köszönöm esetleg.nem tudnál a karbirol egy beállítást mert tényleg olyan mintha azért bőgne fől mert a gáz lassan esik vissza ezért bőg fől ha jobban huzom a gázt !
Illetve egy pár szót irnal a bejáratáshoz?
Köszönöm szépen
Nem igazán életszerű a történet, mert terhelés nélkül förgetve nemigen szokott megakadni még a túlhevült motor sem.
KOnkrétan, a megakadni készülő motort,így szokás kiöblögetni, olynakor a beteg megnyugszik.
Vagyis ha terhelted a motort, és behúzod a kuplungot, hiába veszed el a gázt, felpörög? Nagy valószínűséggel szimeringet is cserélni kell, de minimum a karburátort behangolni.
Sziasztok!

Dt 50-em most kapott új dugot mit tanacsoltok a bejáratához olaj sebesség stb.
Illetve dugó előtt 60-át ment a motor érezhetően jobban gyorsul.már de sztem nem fog gyorsabb lenni mi ennek az oka ?
Illetve ami nagy problémám minden egyes valtaskor kivéve 1-2 ezres váltásoknál fel bőg a motor de megnéztem nem ér össze a gáz bowdennel mit tegyek ez ellen ?
Nagyon szépen köszönöm
Zolii!
Fordszám óra ,kuplungkar,kipufogódob,ülés(szakadásmentes),km spirál,olajszint jelző(ha nem kopott)hátsó gumi,elsőre ez jutott eszembe..mid van és mennyi?
Köszi!
Akkor nem vagyunk messze egymástól. :)
Hülyeség, nemhogy 130km után, de már 50km után se szabadott volna megszorulnia, ha jó volt a gépmunka és a szerelő.
Értem. Nos ebben az esetben mi segítene rajta? Újra egy fúrás? Köszi szépen a választ amúgy :))
Legközelebb inkább halgass a szerelődre!
Lehet, nem nagyon tetszett a dugattyúdnak a száguldozás és túlhevült (megragadt). Ilyenkor végig tudja karcolni a hengerfalat, anélkül, hogy eltörne a gyűrű, ezért is tudtad később beindítani és használni.
Biztosat csak akkor lehetne mondani, ha megnéznéd belülről a hengerfalat.

G.
Monor-on pesttől 25Km.
Szia.
Táboriék ott vannak a közelben (Újpest). Én őkat ajánlom.
G.
Üdv!

Vettem nem is olyan régen egy RD 80 LC2-est (elvileg ugyanaz a blokk mint a DT-é), ami egy kissé füstös volt, de betudtam annak, hogy kétütemű. Voltam szerelőnél is vele, de ugyanezt mondta.. A motor azóta megadta magát egy nagyobb kör után. Ha minden igaz eltört a gyűrű, mert elég fémes hangok jönnek belülről, ahogy mozgatom a motort.

Azóta kivettem a magát a blokkot, de nem nyúlok hozzá, inkább elvinném valakihez. Tudnátok mondani privátban egy normális szerelőt itt a közelben (Észak Pest megye, Újpest, Rákospalota), ahova nyugodt szívvel elvihetem?

Köszi
Sziasztok! Az 50-es Yamaha DT-men henger fúrás volt, így a szerelő azt tanácsolta h. 40-50-el menjek. 130. km-nél azonban kihúztam 60ig, majd behúztam a kuplungot, és odahúztam a gáznak. Ezután egyszerűen leállt a motor, majd bekellett tolnom. Most valahogy a hangja nem ugyan az, és 4edikben nem húz annyira. Mi lehet a baja? :O
Szia Zoliii!
Merre vagy helyileg?
yamaha dt 125
egyszerűbb meg gyűrűzni vagy vegyek egy dugot bel einkább?
nekem is van egy 80dt-m csak egy főtengely szimering kel bele és össze kel rakni,
Teljesen felújítottam csak megette a szimeringet, kb 2570km van benne, Szabolcsban van 90e lehet vinni
esetleg 1-2kép? nincs elöregedve a bör? mennyi lenne?
Sziasztok! Van egy Lc2-es dt-m nehezen indul, szinte csak tolásra, ha el indul 8e-nél nem pörög fejjeb, és ha vissza engedem a gázt, megáll, Légyszives segítsetek. Hozzászólásokat ravai.zsolt@hotmail.com-ra. Köszi
Heló nekem vannak 80ashoz motor alkatrészeim!20/4210032
Sziasztok! Most vettem egy LC2-80-ast és fel szeretném újítani ,van ötletek ,hogy kihez forduljak alkatrészek után ?
Köszönöm a segítséget!
Üdv!
Balázs
nekem kék a gépem, az ülés kezd kiszakadni, sima fekete, egy fekete de feliratost bírnék :-)
meg egy kormányszivacsot kell felhajtanom valamikor.
hali
műszerfalba, háttérvilágításnak jó az 5W-os izzó?
kiégett az egyik és 5ös volt benne de nem vagyok biztos, hogy az kell bele, gondoltam 3W is lehet akár csak az előző tulaj rontotta el.
így elég erős a fénye. de ha Ti is 5öset használtok akkor megnyugszom :-)
Van piros őr ülés fehér yamaha irással..km spirált elvitték máér