Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja és ma cseréltem le minden olajat, és hűtő vizet!
Értem! és az miért van hogy nagyon kokszol,fehér füst de valami brutális, lecseréltem a hajtómű olajat 10-40 esre! és castrol pover 1 2T-t raktam bele, de még mindig füstöl és persze melegszik nagyon...
keresés ebben a topikban: fent jobb oldalt!

Váltókar szimmering mérete- 12X21X4 DTR
Annyira 1x-ű, hogy kézzel az 50-60 C-fokos vizet sem tudod megfogni, mert égeti a kezed.
Szerintem csak egy dolog, amit most fedeztél fel, és megijedtél tőle.
Szia.
Véleményem szerint ebben a 25 fokban, az 5 perc járatás elég ahhoz ,hogy forró legyen a hengerfej. De az is lehet, hogy még nem forgatotta meg a vizet és azt hirtelen felforrosítja. Nekem az a tapasztalatom, hogy először jól felmelegszik, és utána vissza hűl (menet közben). És ez a hőfokmérőn is jól látszik. Dt-nél ezt tapasztaltam, vagyis a 125R-nél.
Sziasztik, lenne még egy olyan kerdesem, ha be indítom a motort jaratom 5 percig , ez ido alatt nagyon meleg a hengerfej, az minek a jele lehet? Megsult? Vagy mennyi ido alatt kellene bemelegednie?
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a váltókar tengelyén van egy szimering a dekniben, és ennek mi a mérete. Pontos méretei? Mert nekem csúnyán elszállt mert csöpög az olaj rendesen belőle.
Előre is köszönöm!
Szia!
Egyszerű. Kicsavarod a betöltőkupakot (kapjon levegőt) És a dekni legalsó csavarját kicsavarod. Azon keresztül fog lefolyni. Elvileg a csavaron egy réz alátét is kell legyen, ha nincs akkor pótold!
Sziasztok! lenne egy olyan kérdésem, hogy a hajtómű olajat hogyan kell le engedni? vagy kiszedni? előre is köszi!
Szevasztok. Olyan kérdéssel/ kéréssel fordulnék hozzátok, hogy a mai nap folyamán a power tengelyen a power motor oldali részen lévő tengelyvég anyagfáradástól eltört.... (DT 125 R)
Keresgettem ebayen meg mindenhol power tengely, esetleg szerintetek meg lehetne ezt még valahogy csinálni ?

Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Keresek yamaha DT 50 2001es motorhoz baloldali idomot ami tanktól indul.vízhűtőt takarja el.
Kérem akinek van vagy tud ajánlani olyat akinek van ilyen az kérem jelezze itt, vagy email címemen:kissgaborka@postafiok.hu
Az nem lehet, hogy csak a karburátornál van valami bibi?
akkor hagyjuk majd csak jövőre
De láttam.. :) a rugós tag és róla a rugó már akkor ki/le volt szedve mikor feltettem a kérdést csak nem akartunk úgy neki állni faterral, hogy nem tudunk róla semmit. Megtudjuk csinálni de előtte szerettünk volna többet tudni róla :)
Előfordulhat habosodás, a szintetikus és a normál olajak keveredésekor.
Légbuborékok keletkezhetnek az olajban, ami nincs előnyére kenéskor.
Arol 2T koxol is, nem is kicsit..
Tehát hajtómű olajat 10w-40 et rakjak bele, a keveréknek pedig Castrol Pover 1 racing 2 t? ha benne marad az arol 2-T akkor milyen problémái lehetnek?
".. Ha nem tudod megcsinálni,ne is kezdj,hozzá semmihez,mert ki fogod dobni.. "

Elhiszed, hogy ezt nem fogja látni?
Csak azt hogy szét lehet szedni.
És már lehet a garázsba szereli is ki a rugóstagot....
Emlékszem a galériára, direkt nem kerestem meg, pedig eszembe is jutott egyből.
De tudom milyenek az emberek.....
Talán a keverék olajzáshoz nem Arol 2T-t kéne használni.
Oda Castrol Pover 1 kell, viszont akkor ajánlott ezt leengedni teljesen, nehogy összevesszenek.
jaa pont ezért tettem fel, mert a leírásban is benne van:

".. Ha nem tudod megcsinálni,ne is kezdj,hozzá semmihez,mert ki fogod dobni.. "

nem részedre hanem amannak akartam trollkodni na


Oda írtam, házilag nem javítható!
Csika lengéscsillapítókat javít, jó ideje.
Ne trollkodjál itt, a motorodat szétszedted, úgy adtad el, mert nem tudtad összerakni.
Horgyá fát!
Értem, de most mikor be indítom brutálisan füstöl és nem az a megszokott benzin füst szag van.... pedig arol 2T van benne... nem tudom mi lehet az oka ennek...
A szivattyú felett, meg a vízpumpa található.
Egyenlőre maradhat, ha nem csúszik a kuplungod, és ki is emel rendesen.
Hidegen nem fullad le sebességbe rakáskor?
Az lehet a sűrű olajtól.
Amúgy az a keverékolajzás csöve.
Az a mipolán cső a nyomó oldal, a fekete az ejtőtartálytól jön.
A kereszthornyos kis csavar, a légtelenítője.