Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A német Simson kupában van open 85 nevű kategória, ottan a gyors motorok főleg nsr 50 meg rg80 vázakkal mennek.
(r6eleje és társai:)
Suzuki meg a honda blokkra reparálnak kx85 meg valami rotax gokarthengereket.
Kurvára mennek velük.
Csinálják a perselyezést, de nem ajánlom, elég pontatlanok(kilóg a hengerből stb, és a minőség is ott van kb, mint az utángyártott, legalábbis ott, ahol nem az új gép árát kérik a perselyezésért. Errefelé legalábbis.
Mi kellene a suzukihoz? Én most szeretnék aszfaltra is valamit tzr-t nézegettem de nem nagyon van.
Másodunokatesómé lett. Enyém meg a kis suzuki RG, kedvet kaptam az aszfalthoz. Azóta már a suzuki is eladó lett, el ment a lelkesedés felújítás közben, lett másik is, így épp most árulom szétszedve.
Valami kertigépes nigger az tudni fogja mit lehet tenni.
Tényleg neked hova lett az mx?
Én sem arra írtam, csak, hogy kiakadtál az áron. Egyébként a hengert 45mm-ig fel lehet fúrni, de csak 42-ig lehet kapni gyári dugót hozzá, volt itt valaki aki 42,5ös direkt hozzávaló dugót vett valahol. Én anno 3ért vettem alapméretes hengert hengerfejjel. Megfúrattam, és azóta is megy, csak már nem nálam.
Nem a perselyezésre írtam,hogy megpróbálom,hanem az utolsó fúrásra.Hátha nekem nem lesz vele gondom!
Rosszabb esetben megfúratom azt a hengert,ami épp rajta van.

Perselyezés így meg sem fordul a fejemben,hogy írtátok mennyibe kerül.
Esetleg gyertya csere? Gyertyapipa?
benzin van benne kb 5L :)
próbáltam a hengerbe önteni benzint de úgy sem,nem csinál semmit még inditásra utaló hangot sem ad.
Pedig szikra fasza, arra gondoltam hogy lehet valahol megint csak szakat kábel van de hol a picsába?!
Mert legutoljára a tekercsnél volt 1 v 2 kábel ami összeköti a tekercseket azok szikráztak megcsináltam azóta jó volt. Akkor is volt szikra de gondolom inditásnál áthúz.
Fecskendővel lokj a hengerbe benzint ha úgysem indul gyújtás.
Benzin?
80dt ma megállt!
reggel még nehezen indult majd délutánra semmi!
szikra fasza karbi kitakaritva,tolom akkor világit a lámpa de semmi!
régen a tekercsnél szar volt egy kábel szikrázott , kicseréltem azóta jó volt néztem semmi baja,
Sziasztok!
Keresek a képen látható benzincsapot,Yamaha dt 50 supermoto-hoz.2005-ös, digites. Hol lehetne kapni,vagy esetleg lenne-e valakinek?Meg úgy általánosságban,hogy hol tudnék alkatrészt venni ehhez a típushoz?
Bizony sajnos egybe van a hengerfej is, akkor marad az utángyártott:-(
Nemtom sajnos Erik fijam (ikszdé)

Motorosfűrész ügyben nem vagyok jó, a kertigép téma az egy külön szakma.

De mintha rémlene valami perverzió, hogy azoknak egybe hengerfejük van, úgy meg olyan izé lenne, de lehet hogy van rá megoldás, csak én nem tom, mert sajnos nem értek az iylesmihez.
Zoli bácsi döglött stihl 044 es hengerbe lehetne perselyt operálni?
Ez öntöttvas ráadásul, jó szenes.
Döglött nicasilt kifúrni egy élmény...
Bár lehet hpgy csak én vagyok béna hozzá, de gusztustalan egy munka, kb mint rozsdás nyers vasöntvényt darálni.
Nem hiába drága a perselyezés, mert ezek nem is perselyes hengerek! Először ki kell fúrni, majd készíteni bele egyedi perselyt...
Úúúúúúúúúú az komoly,nem tudtam hogy olyan drága.
Aki nem mer,az nem is nyer,meg kell próbálni!:)
okés köszi!
Ahogy lesz rá időm szétnézek
Persze kb 30e új persely
Ez az évekig járhatsz vele meg kiszámíthatatlan!
Nekem volt már rá példa össze raktuk a motort bejáratás megtörtént +kb 600km finoman mentünk vele majd kivittük terepre kb 20perc vajnem cső gáz és gyűrűtörés
Meg ha azt nézed hiába utolsó fúrás,még ezzel a hengerrel évekig eljárkálhatok,ha vigyázok rá!

Meg ezeket újra lehet perselyezni,vagy tévedek?
Az jó ár,tekintettel arra hogy még többször fúrható.
Nekem is lehetne még többször fúrni,ha nem lenne olyan mély az a karc.
De nekem így is megérte a 6500 ft-ot postával,mert ha csak a hengerfejet,membránt,szívócsonkot nézem,az többe lenne!