Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Először nem ártana megtanulni, hogy mikor mondjuk azt, hogy nagy az áttétel... a nagyobb áttétel azt jelenti, hogy nagyobb a szögsebesség (fordulatszám) különbség... vagyis hátra nagyobb megy... vagy előre kisebb. Az utolsó mondatrész stimmel is, csak nem azt jelenti a szó, amire te gondolsz.
Na akkor csak igazam van a sok okoskodókkal szemben!
Ha most nekem 15 van elől akkor hátra 47-48 körül kéne hátra és akkor marad nyomaték és sebesség nőne 10-20km/h
Lánckerék témához:
Ha elölre kissebbet teszel, akkor csökken a végsebesség, ellenben nyomatékosabb lesz.
Ha hátulra teszel kissebb lánckereket, akkor nőni fog a végsebesség, de veszít a motor az erejéből.
Szóval nem mindegy, hogy előre, vagy hátra rakod a kissebbet...

G.
És akkor ez a klingerit tömítés teljesen bevállt mótszer? bocs hogy érdeklődök de negem is utolért a tömítés vég és elkeztem itt olvasgatni házilag csináltátok meg vagy valahol megcsináltattátok hogy pontos legyen? választ előre is kössz!
pedig az övé már egy szarrá gyilkolt retek 8bár van benne,. az enyém most lett bejáratva stb 10bár. minden sebesség szinte tök rövid
akkor most hogy van nekem 15/54 es és végre 65-megy
haveromnak 16/44-es és 105-megy végre
pont hogy rosszul mondod.. az 50es lánckerékkel többet megy végre tehát az a hosszabb áttétel
most lett teljesen felújítva és mindenki a lánckereket mondja hogy kisebbet vegyek hátra!Boltosok is!
Ne haverodéhoz mérd... És nem tudom rosszul, inkább gondolj először bele, mielőtt leugatsz. 50 fog az rövidebb áttétel, kevesebbet megy végsebességre, többet forog, és nyomatékosabb. az 54 fogas az hoszabb áttétel, többet megy végre.... kevesebbet forog...
80-as dt-d van? mert ha az ilyen áttéttel megy 65-öt akkor ott nem az áttéttel kellene játszani, hanem a motort megnézni. (egy gyári 50-es dt mehet ekörül...)
Én segíteni próbálok...
Jó tanács. Ha nem tudsz centírozni sose állj neki küllőzni. Tapasztalt kezek szükségesek. Inkább vidd el egy bicikli boltba vagy valami műhelybe, ahol rendesen kicentizzék. Mert sufniba kétlem, hogy kitudnád hozni egyenesre. Amúgy én úgy tudom, hogy kivágnak egy küllőt berakják a helyére az újat, azt meghúzzák (közben persze forgatják...) és így tovább...
rosszul tudod haveromnak a 80dt 16/44-es volt és 105ment
Nekem 15/54-es és 65vég. pont hogy most pörög mint a disznó és sebesség semmi
Helló!
83-as évjáratú 80dt-hez milyen aksi kell bele?
Én már mindenfélét hallatom 6v 12v stb....
Nem, pont hogy lassabban. Mivel 4 foggal kevesebb van rajta...
Nyomatékosabb lesz, meg többet fog pörögni.... gyorsabb semmi képp nem lesz, csak nagyobb áttétellel.
Nekem mostani áttétem 15/54 végre 65km/h
50-el 75körül menne?
Sziasztok ! Szeretnék 2000 évjáratú Dt 125 r venni , és abban kérném a segítségeteket hogy ha megnézem a gépet mit nézzek meg rajta alaposan , illetve mire kell ezeknél a típusoknál különös képen vigyázni ?
50-esJT használt..
Sziasztok!Újból kellet küllőznöm egy Yamaha Dt 125ös motorom első kerekét.A befúzéssel nem is volt gond viszont a centírozás nem megy.Hogy kell le húzgálni a küllőket hogy ne üssön a kerék van valami sorrend?
Sziasztok !
Nem tud valaki dt 80 Lc 2 légszűrőházáról képeket felrakni, de olyat amin látszik, hogy milyen csavarokkal van összecsavarozva .
Előre is köszönöm !
Kell bele főtengely meg kuplung , ha nincs neked akkor henger meg hengerfej is
ahha milenne az a párc cucc ? ám nem tudsz eladó 80-as blokk-ot ?
125 lc2 de össze lehet rakni ha szerzel hozzá pár cuccot
hali engem érdekelne egyben ha 80-as!mennyi az ára?
Eladó minden a képről egyben vagy külön is ,mindent nagyon olcsón el lehet vinni
nekem nem lemez volt alatta hanem valami ragacs szar és ereszt sziszeg stb.
Mitől ment szarrá?