Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

passz.Pedig a csapágynak tovább kellene bírnia mint a réz perselynek.
helló!
Nekem már a 2-dikat eszi meg!
amikor meg vettem a persely helyett csapágy volt de elkopott!
vettem egy használtat bele de még jó állapotban volt 1hónap alatt megette!
utána mi is csapággyal oldottuk meg de megint csak 1hónap múlva megette!
Ötlet?
Valószínűleg a berugó közlő fogaskerékre gondolsz.Az szinte mindben tönkre megy, ez az egyik gyengéje a Dt-nek.Mérettel nem tudok szolgálni de 1 perselyezés nálam megoldotta a problémát.
Így már érthető!
Bocsánat, hogy ilyen láma vagyok hozzá!
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Yamaha Dt 80 lc-nek levettük a berúgó tengely felől levő deknit, kiderült hogy nem is a berúgótengely fogai koptak el hanem a kis fogaskeréknek amit a berúgótengely mozgat. De az valami gány munka folytán lett megcsinálva, hegesztgetve. Nem kizárt hogy nem bele való fogaskerék lett beletéve.
A kérdésem hogy: a bele való fogas kerék hány fogas, átmérője és szélessége?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Én is az átmérőre gondoltam. És egyébként nem bonyolult. A lényeg hogy ezt a vékonyabb tengelyt használni, és hogy mégis passzoljon a gyári vastagabb helyére, perselyt köré. Másik lehetőség a csapágy csere nyilván. Kinek mi az egyszerűbb
Én a tengely átmérőjére, nem a hosszára gondoltam.
Amúgy elöl 13, hátul pedig 20 centi a villaszárak közöi táv.
nem, kipróbáltam, (sőt lábon hoztam haza) tudtam hogy van ez a hibája. Még így is megérte.
Bár most vettem észre, hogy a levegő állító csavarját a végtelenségig csavarhatnám, gondolom valaki ügyesen beletépte...innentől meg szerintem marad a csere.
Vagy ti a hosszáról beszéltek centiben?
Ez csak nekem nem tiszta? 20as tengelyre úgy tengelyre úgy rakjon 15ös csapágyazást, hogy perselyt tesz be? Nem nagyobb belű csapágy kéne?
Egy kérdés: Hazavitted próbakör és beindítás előtt?

Amúgy az a baja, hogy nem kap elég benzint, ez lehet az alapjárati keverék rossz beállítása miatt (csavar), vagy fúvókatömődés, kehelycső eltömődése a főfúvóka alatt.
lánckereket olyan vastagat raksz rá amekkorát akarsz, csak a lyukkiosztás egyezzen. ha neked 20as a hátsó tengely, akkor esztergáltatsz 2db 2,5centi falú perselyt és meg van oldva.
Üdv!
Sikerült hozzájutnom egy 1997-es évjáratúként hírdetett DT 125R-hez.
Akivel cseréltem, mondta hogy a karbit be kell lőni, mert szar az alapjárata. Elhoztam, mert még így is jól jártam a biznisszel..
Aztán itthon kiderült az igazság. Semmi alapjáratom nincs, meg ha be is indul, pörög a motor egyből, mintha rajta lenne a szivató. Mentem vele egy kört, alacsony fordulatról elnyeleltem, megfulladt, majdnem meg is állt.
Szétszedtem a karbit, megtakarítgattam. Kiszedtem a membránt, az egyik lap alatt volt ganyé, azt kitakarítottam.(azthittem megvan a hiba)
Összeraktam. Még szarabb, csak tolásra indul, alapjáratról még csak hírekből se, hallott... amúgy fordulaton szépen megy, egyszer fulladt csak meg, ja és ugyanúgy pörög...
Esetleg valakinek volt már ilyen baja, mert lassan ott vagyok hogy kibaszom ezt a karbit, aztán veszek nem vizesmelegítésűhűtésűfluxuskondenzátoros dellortot.
Válaszokat előre is köszönöm!
Ja és annak a lehetősége nincs kizárva, hogy én vagyok hülye az egészhez.
Nekem hátul 20-as a tengely arra rá lehetne faragni?
A lánc pedig 520-as, kawa klx 300R.
Hello!
Lenne pár eladó cuccom!
DT 125 LC2 YPVS 150 henger:
http://aprod.hu/hirdetes/yamah...
És egy Blokk:
http://aprod.hu/hirdetes/yamah...

Emailbe lehet érdeklődni: kolo_@freemail.hu
Helló! Elől cseréltem benne csapágyakat így ott 15, hátul még érintetlen és ott is 15-ös a tengely. a kerekek 17"-osak, szélességre 2,75 és 3,5". gumik rajta 150/70 és 120/60-as van
Szia! Mekkora a tengely átmérője és mekkora gumik vannak rajta?
Illetve mindkét kerék 17-es?
Pénz hiány miatt eladó: http://www.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/yamaha_dt_80_lc2-6231466
Tdr, annyiban különbözik csak a dt villátol hogy a féknyereg felfogatása 320as tárcsához van tervezve.
tdr
Mi az az első villa? Biztos nem 125 R.
Hellosztok.!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy DT80LC2 53V motorkódú blokk csapágy-szimering méreteket megtudná adni.? meg hogy honnan tudnám megrendelni. Előre is Köszönöm!
SM szett eladó! most egy yamaha dt125r-en volt, de bármire felvarázsolható. gumistul,tárcsástul, lánckerekestül, mindenestül, szép állapotban! 25ezer
Eladó supermoto kerékszett, fehér, alufelnik, gumikkal, tárcsákkal, lánckerékkel, tengellyel mindennel! TDR-ről valóak!