Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

én úgy tanultam a kompetencia az valamiféle hozzáértés
vannak ezek a bizonyos kompetencia mérések is általános és középiskolában. az is ilyesmi
van
gyújtás elektronikája valakinek esetleg ?
Sőt, mégtovább:

Az inkompetens a hálára mondat, egészen olyan, mint ha azt mondanám, a tyúkhúsleves inkompetens a megevésre:)

Inkompetens a szakács lehet, aki korábbanmondjuk csak aszfaltot főzött, vagy inkompetens lehet a sima menzai zabáló diák annak a kérdésnek az eldöntésében, hogy gasztronomiailag a tyúkhúsleves jó e vagy nem D:)
mégtovább:

kompetenciát szerez (vmilyen kérdésben) vagyis alkalmasságot szerez valamilyen kérdésben (mondjuk egy iskolában motorszerelésre) ez így helyes.

De kompetenciát szerezni "hálára" az nem lehetséges.

Kiérdemelni azt igen, de z megint nem kompetencia:)
Kompetencia:
Olyasmikre szokás hazsnálni, ha valakinek felhatalmazása, képessége, készsége,végzettsége van vlamihez, vagy valmire.

Például, (hogy motoros témánál maradjunk) a rendőrnek nincs kompetenciája (felhatalmazása, végzettsége stb) megállapítani, hogy az motor 50-es vagy 125-ös.
Arra viszont van, hogy gyanakodjon.
Iylankor a szabályos eljárás, hogy a motort lefoglalja és oylan szervízbe küldi, aminek VAN KOMPETENCIÁJA (végzettsége, képzettséges, képessége, stb) annak eldöntésére,hogy a motor 125 vagy 50.
(értelemszerűen, a szervíznek meg arra nincs kompetenciája, hogy feljelentse az illetőt, ha a motor nem oké)

A rendőr kompetenciája a gyanakodásig, és vizsgálat alá vonásig, a szervízé meg a szakvéemény kiadsáig terjed.

Tehát, a rendőr inkompetens a szakvélemény kialakításában, mert sem végzettséges, sem képessége, sem felhatalmazása nincs erre.

De mondhatnék mást példát is, az inkompetens szó hazsnálatára, pl a motorosboltos inkompetens annak a kérdésnek az eldöntésében, hogy myieln tűgörgő felel meg egy hajtórúdszembe.
Az ő kompetenciája addig terjed, hogy kiarhatja mennyibe kerül.

AZ általad perfelerált szókapcsolat (hihi) azért nem értelemes, mert a "hála" nem egy olan fogalom, amire kompetenciát lehetne szerezni a szó valódi értelmében.
HA úgy tetszik, ez egyfajta bikkfa-nyelv szerű hazsnálat mert a kompetenciát valamiylen megszerzett képességre, tudásra, akalmasságra szokás hazsnálni, a hála meg nem iylen, az egyfajta érzelmi megnyilvánulás.

Amire te gondoltál az a "nem méltó" a hálára.
A méltó és az alkalmas nem rokonértelmű szavak.
Meséljetek gyerekek.
Kb annyira értelmes,mint ez:

"Alkalmatlan a hálára"
Szerintem nem, bár nem indokoltad.
üdv mindenkinek!
érdeklődnék valakinek esetleg dt 80 lc 2berugo tengely lenne e?
Most Trollkodnék 1 kicsit de inkább nem.Leszarom! Én nem szólok bele senki dolgába!
tetszőleges méretű főfuvit (nagy dellbe) tőlem lehet vételezni pölö
110 es!
A csapágya meg van szorulva. Így is érdekel?
had beszéljek már én is veled telefonon vagy facebookon vagy ahol a többiekkel beszéltél lehet hülye vagyok de nekem kezd tetszeni ez a vitából lett valami és úgy érzem lesz ebből még valami
Az "inkompetens a hálára" értelmetlen mondatrész
Ennyivel még tartoztam magamnak annyival hogy nem vagyok gerinctelen ember hogy másokkal írassam le a véleményem.
Felhívtalak mert úgy gondoltam ezt a témát tisztázni kell.
És igen neked szakmai tapasztalatod van nekünk meg kevesebb meg próbáljuk a tanultakkal össze vetni.
A megszólítások meg a személyeskedés terén nekünk és neked is változtatnunk kell hát a hibáiból tanul az ember.
Erről a témáról most már tényleg ennyit.
További szép estét.
Mondtam hogy ne tedd fel, a beszélgetést, mert nem érdekel.
Többek közt azért is, mert nem másokra tartozik a beszélgetésetek.
De megint nem hallgatsz rám.
Mindenesetre jól esett hogy felhívtál.
Elhiszed, hogy egy idősebb ember, akinek gyereke van,nem akar senkinek sem rosszat?
Szinte a fiam lehetnél baszki.
Dobjátok már le ezt az önérzetesdit, és lightosodjatok már kicsit.
Mondtam, lehet szakmai ellenvetés, de a személyeskedést mellőzve....
Peace.
Én kiszálltam a témából most már
Apuci még ennyit mutatóba: Soma Kovács Benke

tiedet?

looooool xDDDDDDDDDDDDDDDDDD azt irja h én azt mondtam neki h te kértél meg h irjam le XDDD

tényleg vicc

16:48
Valentin Rossi Rácz

hát ajánlom is hogy csak viccel

16:50
Soma Kovács Benke

mármint hogy?

16:51
Valentin Rossi Rácz

hogy nem ezt mondtad neki

16:53
Soma Kovács Benke

nem mondtam neki! ott elkezdte nekem osztani a faszságait közbe játszottam a gépen nem is figyeltem arra amit mond csak végig aha jah legyen neked igazad meg stb aztán aztán kérdezte h te is abba asuliba jársz mert kérdeztem h mibajod a lecsóbával

és akkor utánna elkezdeett osztani téged
Ez a hsz vicc :D erre még én is azt mondom hogy csak nevess rajta :D
Apuci te ennyire gyerekes vagy szerinted majd pont somát kérem meg hogy ugyan írjon már oda helyettem ha valami bajom van veled én felvállalom és fel is vállaltam
Innentől kezdve azt hiszel amit akarsz de kicsit gondolkozz már ezen.
Nemááá
Szerintem nem ez a megoldás!
Nekem erről az egészről ez jutott eszembe:

0:35-től...
http://www.youtube.com/watch?v...

G.