Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

benzin van benne?

kap kaját?
másik gyertyával is ugyan azt csinálja?
aksival nincs baj, mondom h teker az önindító, a power is csekkol, tolásra is csak beröffen egy pillanatra néha és semmi több
akksi jól fel van töltve?
rúgásra, tolásra indul?
segítsetek!
Motorom (dt125x) egyik napról a másikra nem indul, teker az önindító de semmi néha egy pöffenés erejéig beindul, de amúgy semmi, beleraktam a pipába egy másik gyertyát és úgy néztem a szikrát, ahogy elkezdem indítózni ad egy két szikrát aztán semmi és mikor elengedem az önindító gombot, akkor még ad egy kis szikrát és ennyi. Egyszerűen nem tudom mi lelte a motort, eddig soha nem voltak ilyen problémáim, a motor szét volt szedve, arra gondoltam egy kábel szét csúszott akkor vagy vmi ilyesmi, körbenéztem a motor, de minden okénak tűnt.
Sziasztok.
Yamaha DT125R motorhoz keresek hengert.(95ös évjárat, elől hátul tárcsa) Valami normális áron ha tud valaki írjon légyszíves. atika199@freemail.hu
Köszi
Szia!
Nekem nincs ilyesmim, de kijavítanálak!
AZ elöl tárcsás hátul dobfékes dt-k azok nem a r-es szériából származnak(elöl hátul tárcsa) hanem az speciel az lc2-es!
Nem kötöszködésből, csak hogy tudd milyen motorod is van
Így már látom. Más elhelyezésre gondoltam.
Helló.
Nincs valakinek eladó dt 125r-hez 90-es évjárat elől tárcsa fék hátul dob fék,power szelepeshez,dugattyúja gyűrűkkel meg a mi kell hozzá?
Meg henger tömítés szett.
Meg venném ha lenne eladó.
Email cimemre írhatok:olah.laszlo2@freemail.hu
Vagy ide is jó a topikba.
Üdv.
igen. mondom:. tudom hogy vagytok páran Te is igencsak benne vagy akik vágják a mocikat. na most én hiába voltam nagy simsonos és egyéb motoros arc ifjonc koromban :-) ha egy ilyen blődségnél leakadok. (áhh ezt leírni hogy "voltam" meg "ifjonc" )
igaz baj nem történt, sztem menni fog ez így is, szal nem lesz baja azért mert megnyitottam ott a tömítést.
sőt majd mesélek milyen a gép.
respect és további együttműködésben bízom, pörögjön a fórum...
pl. tegnap fel lettem homályosítva azügyben is, hogy amitől annyira becsokiztam hogy a lyukas csavar le lett tömve sima csavarral az csak a karbi fűtése. szal nem létkérdés, de ha már van szeretném a mocit egyben látni.

de hogy miért van gyárilag kivágva a hengerfejen az a termosztét alatti lyuk az nekem továbbra is kérdés
Erről beszéltem.
Nem baj, én pozitívként értékelem, hogy legalább utánajártál.
itt egy bontott hengerfejen az a nyílás amit sosem vágunk ki.
hogy akkor a gyár minek tette oda?
nem hiszem hogy alatta átmenne a víz ha le van húzva a hengerfej sőt tuti.
viszont alul szépen ott vannak az átmenő nyílások.
és bocs a sok beírásért, látom hogy van keringés így is úgy is.
Küldtem egy emailt bushido ha meg ma tudnank beszelni az nagyon jo lenne
áááá képzeljétek..
voltam ma ilyen kis furatos csavart venni bontottan és volt szerencsém megnézni lc2 hengerfejet.
a termosztát alatt a vastag csőnél valóban van egy nyílás, de valamiért a tömítéseket nem vágják ki rá.
de e furat alatt vagyis körbe az öntvényben is vannak nyílások, így simán áramlik a víz oda is alulról oldalról.
én meg homály voltam ezekszerint nem néztem meg rendesen és azt hittem rossz volt az eleve benne lévő tömítés és mivel az alapján gyártották az újat még mindig azt hittem jobb ha kinyitom ott azt a lyukat.
szal elvileg így sem lesz baja mert legfeljebb nem 2 oldalról hanem 3 oldalról kapja a vizet a termosztát és vele együtt a vastag vízcső is.
a tömítettségből nem veszít a hengerfej alatt.
szal próba alá helyezem az újításom, de Apuci,
amit beszéltünk régen hogy "cikket" írok majd a hengerfej tömítés cseréjéről, na ezt nem írom bele hogy oda lyukat kell vágni
úgyhogy köszi a segítségeket képet holnap csatolok
A Tömítés nem zárja a nyílást, attól hogy előtte van, ha nem fekszik fel rá, akkor ott átmegy a víz. Belefújtál és nem ment át rajta a levegő? Vagy csak nagyon nehezen? A slagból is jön víz, ha fél centire vagy két millire teszed a végét a faltól és úgy nyitod meg. Azért olyan, amilyen, mert a víznek örvényesen kelljen mozognia! Ha egyenesen az egyik oldalon elmegy a víz, akkor a másik oldalt mi hűti?
itt lennék
Sziasztok!
Úgy hallottam hogy itt van valakinek egy új yamaha dt80lc2-es motorohoz egy új gyári hajtókar!
Aki tud valamit rőla irjon kérem mert nagyon fontos lenne.
köszi
hát mostmár elhiszem okés csak meg is akarom érteni.
valaki mutasson már fotón nekem egy hengerfejet belülről ahol ez a nagy vízcsőcsatlakozás is van légyszi sajnos én nem csináltam ilyet csak a tömítéssel együtt - lásd lentebb.
kérdés mi lesz ha egy ilyen megnyitott lyukkal rakom össze...
nem áramlik a víz helyesen pl.?
szia, ez a tömítés az álltalad készített kivágás !nélkül! a jó!
köszi!
beszéltem vele, már fontolóra vettem
de még keresgélek kicsit, hátha.....
Apuci videói között van, hogy hogy kell megcsinálni mechanikusra
sziasztok!

DT125R-hez keresek három vezetékes power motort emberi áron.
Köszi!
kissé bosszús vagyok most nem hiszem el hogy ilyen mák voltam..
nézegettem forgattam a hengerfejet
és csak nem stimmelt hogy a víznek hogy kell mennie.
na majd mondjátok meg légyszi ha elbaxtam..
lenne alul kis rés vagy furat hogy a vízcsőhöz átmenjen a víz?
akkor meg minek így alakították ki a hengerfejet hogy ott egy nyílás van?
és mégcsak nem is találok most képet sehol egy hengerfejről.
itt vannak a képek.
jobb felül látható a vastag vízcső csatlakozása.
a tömítésen semmi lyuk nem volt ott ahol én kiszeltem alá.
a hengerben a dugó körül ugye áramlik a víz akkor honnan menne át fel a vízcső felé ha a tömítés elzárja és miért van megnyitva a hengerfejen ez a lyuk ha a tömítéseken nincs?
köszönöm a segítséget!
sziasztok köszi.
már fenn van a hengerfej.
a tömítést olyanra vágták amilyen volt a régi ami fémből volt
tehát ami itt a képeken van olyan lett.
megpróbálok fotót keresni
mostmár nagyon érdekel elcsesztem-e..
csak azt láttam hogy a hengerfej alján ahol a vastag vízcső megy rá, egy háromszög alakú nyílás van, amit totál letakart a tömítés ami ott nem volt kivágva.
mondom ez így nem lesz jó mert lezárja az utat a víz elöl.
a régi HF tömítésen is megvolt a helye ahogy meghúzták és lezárta a nyílás előtti részt.
próbálok fotót keresni..
Üllés áthúzást vkinek?