Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

na úgy néz ki nagyobb fúvóka kellene bele fullad nagy gázra de egyszer elkapta a fordulatot és 7 ezernél ahogy megindul olyan volt a hangja mint egy 250-es crossnak mikor nyit a power
Felvolt rakva egy darabig egy eléggé magas áron, csak időközben összetört meglátom menyit fizet a biztosítò, ha elég akkor megcsináltatom, ha nem akkor megy a bontóba
okok köszi
Én mikor kivettem, tejes gázra rántva egy kicsit fulladt, tehát szegény lett a keverék.
na akkor megnézem mi történik nemsokára jelentkezem
ennek a gumicsőnek a levételével nagyon sok mindent meg tudsz állapítani.Pl hogy szegény e a keverék vagy dús ahogy te is mondtad.
akkor dús keverékem van :D akkor ha kiszedem azt a gumicsövet jó lesz?
Ezért kell nagyobb fúvóka, hogy több levegőhöz több benzin is menjen.
Tapasztalat alapján. Amúgy szegény keverékre pár jel: melegszik, gyorsan veszi fel a fordulatot, terhelés alatt fulladhat, szaggathat, egy gázfröccs után lassan esik vissza az alapjárat, a gyertya fehéres színűre ég ki. Dús keveréknél komótosabban reagál a gázra,durvább a motor járása, nem pörög ki teljesen, hirtelen esik vissza a fordulat, itt is fulladhat. Gyertya feketésre ég ki. sok közös tünet is. stb stb stb
és azt honnan tudom megállapítani hogy milyen most a keverék?
Nem. A tiéd elmegy még 100 000km-t. Amúgy a gép előző beállításaitól függ, ha pl eddig túl dús volt a keverék, akkor !lehet! pont jó lesz, és teljesítményt növel, ha eddig kicsit szegény volt, akkor nagyon szegény lesz -- melegszik, nem megy, megszorul.
szóval ha nemcserélek fúvókát és leszedem a szűkítő gumicsövet akkor szétmegy a gép?
DT 50 R /DT 50 MX(így találsz a blokkhoz alkatrészt) kb 1989-92. Az biza 50-es a blokk és henger, ha nem gyári az a henger, akkor max 64ccm lehet maratás nélkül, egy polini, malossi vagy airsal "70-es" hengerrel. Airsal kilőve, mert az alu.
Szóval több levegőt adsz neki, de nem kell nagyobb fúvóka a lustáknak? Igaz, aki lusta egy fúvókát kicserélni, annak menjen is szét a motorja. Mi okozza az a "vákuumot"?
Hello mindenki!
van egy Dt-m amit cseréltem,nemtudom hanyas évjárat aztse tudom milyen tipus,elvileg 50es de 80as dugó van benne.
megtudná valaki mondani hogy mégis milyen lehet? amugy elég szar,a motor az működik,de lenne még rajta mit csinálni.ha valakinek vannak hozzá idomok az irjon.
a légszűrő fedelében lévő gumicsőről beszéltek? Dt80 LC2 ha azt kiveszem jobb lesz?
ez érdekes, nekem sokat változott.
Bár ez még akkor volt mikor már nem volt benne annyi kompresszió.
most míg bejáratós addig minden gyári.
Mert én nem is gumidarabok kivételéről, meg köbnyökben lévő szűkítők kibányászéséról bezséltem, hanem a rendszer kinyitásáról oylanra mint a korábbi huzsonloerős tzr-ek.
a szűkítő gumit én is kikaptam, de nagyobb és mélyebb hangon kívül semmi más változást nem tapasztaltam! pedig végig állítgattam a karbit mindenhogy de semmi különbség...viszont a hangja nagyon gyilkos!
Nem lesz iszonyatos torok hangja?
Leszeded az airbox-on lévő szűkítő pipát, ennek megfelelően nagyobb fúvókát beraksz mert így nem lesz akkora vákum a karbiba, hogy elegendő üzemanyagot tudjon szívni, a power legyen jól beállítva. A kipufogót megnyitod , elég csak a dobot az is fog rajta, és már sokkal jobb a teljesítmény és úgy harap mint a disznó.
De ha már csak a szűkítő pipát leszeded azzal is nő a teljesítmény, nem muszáj bele nagyobb fúvóka ha nem akarod szétszedni a karbit. Én még plusz szoktam olajat adni a benzin mellé. 10literhez egy fél decit.
Jut még eszembe:

Lehetne fogni egy régebbi menős szettet, és lemásolni, kinyitogatni a 22 loerőnek megfelelően, vélhetően a kipu sem ördöngősség.
Még ha szarul is sikerül a másolás akkor is loerőkkel vastagabb lenne mint a gyári.
Hátőő, igen...
Régen a DT 22 loerős volt ma meg 15 vagy emnnyi a csúcsmodell.
(ezért bátorkodtam a kollégának említeni, hoy ugyan a mina blokkot elég könnyű kinyitn 8 loerő környékére, gyárilag nem annyival jön ki, hanem nem egészen nyéggyel. Nyolcvanas ugyan ez, elég könnyen 13 vagy mennyi loerő kinyitva, de nem gyári állapotában, úgy valami hat akármennyi rémlik.)
Ebben esetleg tud valaki segíteni?
Egy hetet állt a motor kb. a 30-ik rugásra indult be szivatóval.Van esetleg valami trükk,amivel könnyen indul hidegen?Esetleg gyertya csere, bár szikra az van megnéztem.