Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

még csak nem is a motorral van baj, hiszen már mentem vele hidegben és melegben is(külön külön, de úgy is, hogy pl terepen ahol jobban melegedett, aztán kimentem útra 50-60-70el ahol a hideg miatt visszahűlt és eközben végig szépen járt nem volt baja és egyformán jó volt.. egyszerűen csak akkor van baj, ha leállítom és így hűl vissza.
viszont azt nem rétem, ha van ötleted, akkro próbálgasd ki mindet..aztán kérj tanácsot...
szerintem gyertya.. ha fél meleg, akkor valami baj van.
viszont ha tolásra indul, akkor nem tuti, hogy elektronika
94-es dt80 lc2

mindig szépen indul, nyáron nem is volt még ilyen hibája sem, hogy állás után nemsokkal (de egy nappal utána sem) hogy nem indult.. ha leállítom, áll 1-2 hetet, akkor is szépen indul(szivatóval) közvetlen leállítás után valamennyivel(hőmérséklettől függ) nem indul, mikor a motor még nem hideg, és már nem olyan meleg mint volt. ilyenkor akármit csinálok vele, nem indul csak ha kicsit megtolom, de akkor egyből indul és semmi baja utána..
egyáltalán miféle détéről van szó, ugyanis valamikor a hetvenes évek óta elég sok típust legyártottak, 50cc től 400 ig

Az enyém ebben a hidegben is több nap állás után a legelső rúgásra indul. Természetesn szivatóval.
valszeg CDI hibás lesz a motorod...volt már itt nálam motor hasonló tünetekkel...hidegen beindult, felmelegedett, leállítotaad, egyből beindult, de ha vártál vele már nem indult...kicseréltem a CDI-t és jó lett
egy kérdés: ha hideg a dt, akkor indul (bár nem elsőre(már így télen), de néha arra is) ha meleg, akkor is.
és mindig, ha hideg ha meleg, ha leállítom közvetlen utána egyből indul, de ha kb 10 percet áll (ebben a hidegben, nyáron akár egy napot is..) szóval nem hűl le teljesen a henger, hanem még langyos/meleg, viszont már bőven nem olyan meleg mint volt, akkor egyszerűen ha szivatózom ha nem, ha gyújtás nélkül rúgok rá párat szívatóval/nélküle utána indítanám, akkor sem.(simsonom volt előtte, annál ez bevált, de a dt az picit professzionálisabb(utólag ezt be kellett vallanom :D), szóval úgy gondolom itt ilyenre nincs szükség :D( régebben először gyújtás nélkül szívatóval is rúgtam rá kettőt, utána indítottam, mondanom sem kell több kárt okozott mint hasznot(beköpte a gyertyát), azóta nem csinálok semmi olyat ami a simsonnál bevált hiszen ez elsőre indul szívatóval nem kell kínlódni vele..)

szóval ha már csak langyos a henger, akkor akár mit csinálok vele, már próbáltam kicsit megforgatni sebességben a motort hogy ha esetleg túl sok cucc van a hengerben akkor kijöjjön, de egyszerűen nem indul, csak ha betolom(nem kell tolni, éppen gurul 1 métert és tök könnyen beröffen) ezután már tökéletesen szuperál, de nem értem mi a baja ilyenkor..

józan ésszel gondolva, ha tolásra indul csak, akkor kevés neki az anyag és 1-2-t forog a főtengely mire annyi anyag bemegy, hogy begyújtsa, így mondom megpróbálom szívatóval, hogy kapjon több anyagot, de akkor sem indult(ilyenkor hiába rúgok rá 10-et is, semmi hatása)

így végülis talán gyertya a baja? de ahogy még nyár végén/ősz elején néztem, teljesen jónak tűnt, és sosincs vele semmi gond. csak most, hogy már ilyen hideg van(és félig lehűlt hengernél indítanám).

kompresszió is van, mert kapar a gép még 2-3adikban is földúton :D (mellesleg a hátsó fogaskerék gyárilag hány fogas? gyanús, hogy az enyémen nagyobb van hátul)
Az jóó, én most nem fogom teljesíteni sajnso a "szokásos" 10.000 es kvótát olyan 8500 nál tartok, nov. elején teszem el aludni a gépet. Csoda ha a 9000 meg lesz. Nekem egy gyűrűtörésem volt tavasszal, de akkor is hazahozott! Nagy tisztelet a kisdétének továbbra is
srácok mielehet a baj? 7 ezerfölé nempörög és dadog power meg ien :S kérlek segitsetek :DDDDDDDd
télen én is a simsont forgattam...volt tavaly szöges szettem rá de tavasszal eladtam a havernak....most az ő simsonján lesz télen... :d nekem marad a sima gumi DT télen alszik : hetente beindítgatással..
simoval szerintem is jó, főleg a swáblival, azt rárakod a lábtartóra és mehet de a dt sztem már magas oda
én kb 9ezret ebben volt egy motorgenerál meg egy baleset és már lassan 1 hónapja nem motoroztam
Szevasztok! Nyaszi én is Simsonnal nyomultam jól beöltözve és belvizeken marha jó volt. De akkor volt igazán jó miko kezdett olvadni és ilyen fura volt a teteje ilyen zúzmara szerű és kicsit tapadt 2 esbe úgy lehetett medmaxelni le sem tettem a lábam megm inden marha jó. Jön a tél és ha rokon nem tudja eladni a kis qadját akk mondom neki mennyünk majd ki. Elég olcsón és jó ha érdekel valakit szóljon 110 es qad de marha jó lábváltós 3 sebes de ha elengeded a gázt akkor nem hajtja szal 3 sebesség de ilyen robogó szerű. Szép kéken füstöl.
Üdv Mindenkinek!

Akit érdekel van egy 18-as illetve egy 21-es yamaha gyári felnim,
2db mitas enduro gumim plusz egy elsőkerék agyam ha valakit érdekel
Érdeklődni: valentin@totlcar.hu vagy 06302586920-as számon elér
én a simsonommal motoroztam télen,azzal is egy élmény volt,de én olyan szinten fel voltam öltözve,hogy mozdulni alig bírtam,de az biztos,hogy a 2 kerék télen kész élet meg veszély,nekem a jegen motorozás jött be igazán,főleg mivel tavaly sok volt a belvizes terület,volt bőven jég :D
de annyi tuti,hogy most ki fogom hagyni,kell egy láncszett .... xD
de egy quad tényleg vagányabb hóban,annyi tuti,jobban lehet vele csapatni szerintem,meg biztonságosabb is :)
én gondolkoztam egy dt blokkos go-kart építésén,az se lenne rossz hóban ... :D
Cseszheted a térdmelegítőt.
Amúgy sem biztonságos a 2 kerék a hóban.
Én tavaly próbáltam. Nagyokat lehet nyalni, tényleg jókat lehet driftelni, de ennyi.
Én ezért vettem quadot.
Lehet fázni fogok rajta, de legalább 4 kerék, és van egy feelingje...
Végre valaki aki 1 véleményen van velem. Én sem teszem le a mocit hidegben. Főleg hóban nem tudjátok milyen jól lehet driftelni hóban mocival? Nagyon jó csak mindig egyedül voltam és senki sem videózott le:( De már jöbn a hideg szerzek 1 jó maszkot meg 1 térd melegítőt.
eddig 7 ezret... de én majd csak akkor teszem el ha le esik az első hó vagy ha már nagyon fagy lesz utána jön a csinosítás
Gyertyát cseréltél?
Szépestét a fórumozóknak

Nem tudom ki, hogy van vele, de én azt hiszem lezártnak tekinthetem a szezont, több mint 5000 km-ert tettem a Dt-be, minden műszaki probléma nélkül egy defektet leszámítva

Ti? mennyi km-ert tettetek a tieitekbe?
enyémmel ius ez a bibi,csak nekem nem folyt el a víz,és úgy csinálja...nekedis az olajtartályon van a CDI? és csak az az egy elektromos doboz van rajta, a trafón kivűl ?!
A másik képet nem rakta ki. De itt van.
Tegnap kint a prérin. Yamaha DT 125 LC2. Szerintem szép hely nagy nyugi van ott. És ha jó lett volna a mocim csapattam is volna 1 et de így csak felet csapattam XD. Kék táska tele szerszámokkal. Szerencsé még nem kellet használnom őket. A babetta mókolt gyújtással beletettem a mociba má 220 KM ert. De a jövő héten már lessz CDI meg 1 használt kuplung kosár is. Már csak a blokkot kéne megragasztanom ahol elrepedt.
97es évjáratú yamaha dt-r...7,5nél dadog power nyitva kipuba nicns folytás már..már mindent próbáltam,szimeringektől kezdve a membránt a karbival játszottam,a powerral,a gyertya volt az első,és dadog 7,5 8nál...üresbe kipörög de akkor se valami jól..kompresszi van minden okés,de vlmi mégse :S