Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Csak azért kérdeztem a kinai Minarelli am6-os blokkot , hogy érdemes-e megvenni.
Ha ésszel bánik vele az ember mennyit bir ?
Hamis nike ot hogy hívod? Nem nike nak? hamsi ngk-t?
Tegnap volt itt a biztosító fényképezgette a motort és azt mondta valoszinüleg totálkár de majd még jönnek és mérnek egyenesfutást meg nemtudom mit
Találkoztam nem egy kínai motorral már. Azért nem esik szét olyan könnyen, ha ésszel van használva(a 2t kínaiak ha nyúzzuk akkor a henger hosszában kettétörik, ez viszont igaz), meg képzelem, hogy milyen filléres az alkatrész hozzá. Volt egy, amiből 5 év után a sok ugratástól egyszercsak kiszakadt a blokk, eltört a felfogató, javítva lett és azóta is megy. Ettől független maradok a Yamaha blokknál
Hosszútávon nem olcsóbb, sőt amikor 1 szezon alatt
Már a 3.-at veszed. . . :DDD
Csak simán AM6!
Viszont egy hengerszett áráért egy komplett új blokk nem is rossz üzlet, ha az ember olcsón akar motorozni, de szétrepült az alsó tűgörgős kosara.
Csak akkor az nem Minarelli.
Már hamisítják azt is ne aggódj
Rx50 fórumon tudnak neked mesélni! Az eredeti minarellihez képest van pár modosítás, így az alkatrészek egy része nem passzol! Na meg milyen minőségü új blokkot kapsz 40 ezerért? Szart! Annyiért esetleg hengerszettet érdemes venni!
kínai? azt hittem olaszok csinálják.
A kinai minarelli am6-os blokkról véleményetek ?
Ma megkérdeztem az Omega motort, azt mondták 1 darab volt, nemrég lett eladva, és már nem is lesz mert leállították a gyártását.
De most megkérdem Yamaha szalonban is.
yamaha szervizben nem próbáltad még kérdezni,hogy esetleg tudnának-e rendelni hozzá.?
Használtam a keresőt, de nem találtam sehol erre vonatkozót, max azt, hogy Bushido megvette a gyárit. Amúgy órákon keresztül olvasgattam, de lehet én vagyok béna.
Azt ki:)
mondanám hogy mérd ki,de csavard le a gyertyapipát,és nézd meg van-e egyáltalán szikra,és mekkora,persze egyikkel-másikkal,mert ha egyikkel van,másikkal nincs,logikus hogy a cdi a ludas,én szerintem .... én hallottam olyat is hogy a cdi-t ki lehet mérni,de lehet csak rámondta az aki nekem mondta .... nem tudom :)
vagy a legegyszerűbb,keresel valakit akinek dt-je van ugyanaz mint neked,és kipróbáljátok hogy megy-e vagy sem .... ha van olyan ismerősöd persze ...
Yamaha DT80 LCII AKCIÓ 2011.11.10-ig! Alkalmi vétel! Új motor vásárlás miatt ennyi az ára, és ha nem kel el eddig a dátumig, akkor beszámítják a kereskedésben, ahol nyilván drágábban adják tovább. Nagyon szép állapotban. Made in japan, nem brazil. Minden gyári rajta. 110 ccm-es Malossi henger van rajta, ez nem sufnituning (elég drága tuning, de nem rövidíti le az élettartamot, de így van tartalék). 50es papírokkal használtam Budapesten, gond nélkül. Németorszégból behozott motor, papírjai megvannak, ott is a 110-es henger volt rajta (nincs rajta köbcenti jelölés! ). Új, garanciás akksi, jó gumik, valós kilóméter, működő zárak (tanksapka, ülés, kormányzár), tárcsavédő, fékkarvédő gumiharang, index, tökéletes mőszerek, csomagtartó, gyári tükrök, egyáltalán nem eszi a vizet, tökéletes különolajzás, gyári festés, gyári matricák. Hidegen, melegen első rúgásra indul, teljesen üzembiztos, korát meghazuttoló állapotban. Megtekinthető Budapest, 11. ker.
tel: 30-513-9699
katonakiss@gmail.com

Ár: 120 000FT
Talán az, hogy "átvertek" a CDI-vel
máma jubileumot ünnepeltem jómagam és a kisgépem:DD
szímering? esetleg elfalsol valahol melegen?
próbáltam kisgáz, nagygáz, közepes gáz, gyújtás nélkül ugyanígy, hogy hátha akkor kap .. hagytam csutka gázzal állni, hátha akkor megy a hengerbe keverék, és a szívatót is kb 10-20%onként növelve próbáltam(gyújtás nélkül is), de tényleg sehogy sem volt jó.
Helló!
Nem biztos de nem a trafó lehet halálán és ezért nem volt jó a régi CDI-el sem a motor? Javaslom mérd meg a gyújtó trafó ellenállását! Az értéket sajnos nem tudom megmondani. De kis segítségnek az R-s dtnek és a 80 as dtnek meg tudom mondani az értékeit. Két helyen lehet mérni rajta. Az egyik ahol a vázra kapcsolódik és az az 1 vezeték ami a cdibe megy. A másik pedig a rögzítési pont és a gyújtókábel. Egyszerűség kedvéért Az első lesz az 1-es a másik a 2-es a felsorolásnál.
125 R:
1: 0.7-1.1 ohm
2: 5.7-8.5 ohm
80 lc/lc2:
1: 1- 1.6 ohm
2: 5.9-6.6 ohm
Kicsi eltérések lehetnek azért úgy nézd az értékeket. Aki esetleg tudja a 125 lc2 nek a gyújtó trafójának ellenállását az leírhatja.
De tudok amúgy az a jó hogy a fórumnak van keresője és senki se használja. Csak olvasni kellene néha:S
Ahogy "mondod"