Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

minent meg lehet csinálni! akarással még kamaz dobféket is tehetsz bele

A radiális féknyergekről csak annyit, hogy tudtommal annak annyi az értelme, hogy pályagépekre találták ki, és mivel ott pálya függgő lehet a féktárcsa/csák átmérője, ezért a radiális nyerget a felfogatásából adódóan könnyen lehet tárcsaátmérőhöz alakítani. Mivel a rögzitő csavarjai a keréktengelyhez képest sugár irányúak.
Köszi! Ezen kívül már mindent sikerült megvennem hozzá
Dt-hez mindent meglehet venni csak akarni kell és megfelelő elszántsággal keresni.
Tábori tuning Mumi dt nek is ők csinálták ha jól emlékszem 15ezer kemény magyar forintért. Raknak a hajtókarba egy perselyt ami kap egy új tűgörgőt és csókolom.
amit én vettem az gyári hajtókar szett. sehol sem találtam. aztán meglett de azt mondták az utolsó nekik is és már rendelni sem, tudnak mert a gyártó is csak főtengellyel adott és ad el. úgyhogy gyorsan megvettem
Hát gondoltam, még a gyári javító szett sem egy olcsó mulatság:D
Mi az, hogy az utolsó darabot? Az utolsót az országban?
én tudtam :D utolsó darabot vettem meg :D már csak főtengellyel együtt tudsz venni az meg kib@szott drága
Hali! Yamaha DT 80as motorom van és a berugótengely nem tökéletesen működik! A tengelyen lévő fogaskerék az alatta levő spirálos tengelynek köszönhetően berúgáskor kifelé jön és ez a kifelé jövetel a csavaró hatásra jön ki. Előfordulhat hogy az olaj sűrűsége miatt ez a mozgás nem mindig jön létre vagyis nem jön kifelé és nem akad össze a közlő fogaskerékkel! És ezt azért kérdezem mert hidegen ezt csinálja és nem bírom beindítani viszont ha felmelegszik akkor 1-2 rúgásra indul! köszi a segítséget
Sziasztok!
2RA-s főtengely felújítót, LC2-es 80 as DT-hez lehetetlen szerezni?
Bármi megoldható. Túrsz itt aprón vagy vaterán neked tetsző nyerget, aminek a felfogatása egyezik, tehát megfelelő oldali, illetve a felfogató fülek iránya is egyezik. Ezután csak marós ismerős kell aki legalább 10mm vastag anyagból neki áll legyártani a konzolt.
Heló mindenki! Mivan akkor ha a babetta CDI-m meghajtja a gyujtás trafót a Gyári amit most vettem az meg nem.
sziasztok tudnátok segiteni...munkába járok a dt vel de reggelente nagyon nehezen indul el, mitöl indul nehezeh kapott uj gyergyát NGK vagy talán a karbit kellene kitisztitani ...segitsetek ....elöre is köszi...
5-ös magyar érettségim van, megy a szövegértés, viszont ha annyi motorral találkoztál, és rutinból zárod ki a lehetőségeket, miért nem oldod meg magad a problémádat? Filozófia: Nyár óta mi változott? Mi van akkor, ha "félmelegen" nem elég jó még neki a szívató nélküli keverék, de a szívatós meg már túl dús, hogy pöccre induljon? Gázt szoktál-e neki húzni, mikor indítod? Kehelycsövet is pucoltál a motorban? Amúgy meg alap, hogy hidegebb időben - a meleghez képest - több kaja kell neki. Szívató is ezért van többek között. Az optimális keveréket kg aránypárral adják meg, sűrűbb levegőhöz több benzin kell, hogy az arány megmaradjon, és az égés a lehető legjobb legyen. Sajnálatom módon - mivel nincs λ-szondád a motorban - két kézzel kell a motort a környezethez hangolni. Ez csak egy megközelítése a problémának. Akár indulhatnánk onnan is, hogy mi az, hogy megy a motor? Mihez viszonyítod, mikor még két azonos típusú motor se megy gyárilag ugyanúgy. Vagy onnan, hogy a meleg és egy sérülés miatt elvékonyodott kábel ellenállása sokkal nagyobb, így alacsony fordulaton nincs meg a kellő gyújtás, csak toláskor magasabb fordulaton. Tudom, nagyon elrugaszkodott, nem véletlenül. Kezdhetnéd ott, hogy új gyertya (jól beállított hézaggal) és kipucolt karbi! Vagy hozd el a motorszerelő műhelybe, majd a tanulók megcsinálják. El is viheted egy szakszervizbe, ott elhitetik veled, hogy nem árthatnak a motorodnak többet, mint te, ha hozzányúlsz otthon.
próbálj visszakeresni a fórumban a kereséssel, vagy keress fotógalériát/videót dt supermoto címen, hátha azon is átalakították a féket.. egyébként ha megfelelően üzembiztos a felfogatás akkor szerintem semmi akadálya..
Sziasztok!

Közületek foglalkozott már valaki első fék cserével 125-ös R-es DT-n? Én valami modern sportmotor fékére gondoltam, de nem tudom, hogy ez a radiál-axiál téma mi, hogy,merre... Szerintetek megfelelő közdarabbal fel lehet applikálni pl egy 6 dugós féket? Persze egy nagyobb tárcsával... Vagy esetleg volt erről szó korábban a fórumban?
ha kevés neki a kaja, akkor nem menne, meg miután leállítottam, vagy első indításkor nem idnulna, de ez mindig indul kivéve ha félhűlésben van.

szövegértés..
Gondolom az a karbi se volt átállítva télire. Hidegben kicsit több kaja kell neki.
Gyertyahézag?
nah én már sokat szoptam gyertyák miatt,mivel nem mindig az elektronika a hibás vagy stb ... az én simsonom az elején ugyanezt csinálta mint a te dt-d,meg a dt-m is,azaz vagy akart indulni vagy sem,vagy ledadogott,vagy egyszerüen lehörgött,stb...
hiába raksz bele megfelelőt,egyszer csak kisebb,vagy nagyobb hőértékűt is válthatsz,mert kötekedni fog,nembiztos hogy jó az a gyertya,vagy mit tudjam én.
a dt-m ngk br9es-sel beindul,de nem forog 7e felé,ledadog,bosh,superbosh-al be se akar indulni,vagy ugyanez,dadog vagy hörög,most egy champion van benne,még a ladában volt régen benne,ezzel mint a hülye megy,gyönyörüen kiég,pöcc-röff hidegen melegen.
de minden gyertyával van szikra,szép szikra persze,csak mikor benne van,akkor csinálja ezt,de nem köpi be a gyertyát meg semmi,ugyanúgy van vele szikra miután kiveszem a gépből,akár indult,akár nem ...
Azt ne feledd leszögezni, ha már Bosch gyertyát is említesz, hogy ott a nagyobb szám kisebb hőértéket jelent.
kép alapján ez a power szelep be sincs kötve...konkrétan hiányzik belőle az a forgató kerék...
nem igazán...de ha tökéleteset akarsz akkor ngk br9es-t veszel bele
értem, köszi szépen. majd megnézem most milyen van benne. más kritérium akkor nincs is nem?
NGK BR9ES...ez van a gyárim könyvben, de nekem pl bosh van benne..a lényeg, hogy 9es hőértékű legyen
mindent kipróbáltam, egyedül új gyertyát nem (alapból, milyen gyertya kell ebbe? nem is tudom :D) annyit tudok, hogy hosszú menetes