Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egy érdekes dologgal szembesültem ma...
rajt felejtettem a gyújtást a motoromon és nem használtam pár napig...
Ma reggel el akartam indulni vele de gondolom lemerült az akksi az üres, és az olaj visszajelző ledektől, és nem volt power check sem...
beindítottam, bemelegítettem, kb 5 perc alapjáraton, vagy talán 10 is volt...
Elindultam vele, és sokkal hangosabb volt, sokkal repedt fazékabb hangja volt, és sokkal durvábban ment, mint azelőt...
Éreztem hogy nyit a power, meghosszabbodtak a sebességek...
1km után, mikor (gondolom) visszatöltődött az akksi valamennyire, ismét a régi helyezet volt...
gyengébb lett, halkabb, nem éreztem a powert, rövidebb sebességek stb...
Mi lehet ennek az oka?
Hogy tudom megcsinálni hogy olyan legyen, mint akkor...?:D
én kéztől vettem gyári alapméretes hengert,gyári dugóval,kompresszió hiánytalan,hengerfejet hozzá,termosztát,hőgomba,csavarok,power szeleppel kompletten,tűgörgő csapszeg a dugóval persze,power vezérlő+servo motor,így volt 26e ft postával együtt,nekem szaküzletben 110e ft-ra mondták magát a hengert dugóval,így olcsóbban kijött.
nah de kérdésem,hogy 3 tekercs van az alaplapon a dt-n,1.: szikra,2.:világítás,3.:töltés,jól mondom ... ?
a power pedig a töltőről kapja az áramot,ha minden igaz,ha jól olvastam vissza.
no mármost akkor,nekem aksitöltőről ment a power (úgy néz ki megdöglött a töltő :D),így ez azt jelenti,hogy tekercs javítás lesz,de azért még kimérem,hogy nem szakadás van-e véletlenül.
mert aksitöltőről ment az üresvisszajelző,a hőfokmérő,és a power,a nélkül egyik sem,de világítás van(azaz világítótekercs jó).
csak azért kérdem,mert akkor újratekercselem majd unalmamban,egy szép napon akkor .... :D
Én azt mondom ha mindenki legalább a blokkhoz márkás cuccokat vesz a motor meghálálja athena, vertex stb
Én is így csináltam haverom dt-jénél és egy kis zörej nincs benne minden pászolt mindenhova egy év után is ugyan olyan csöndes szóval aki megteheti az csak márkát veygen :)
Szeirntem nem hülyeség, szeretem kikérni mások véleményét.
Szerintem az esztergályos sem emlékszik már rá. Ilyenkor egy pár századot szednek le róla, csak érintőlegesen, síkköszörűvel lett csinálva. Csak kíváncsi vagyok kinek, mi változott egy ilyen beavatkozás után. Tömítés szettet rendeltem a motoroswebáruház-tól, a 4000 ft-osat, de a hengertalp tömítés annyira vékony volt, hogy inkább a régít raktam vissza egy kis hőállő vörös csumi anyaggal.
Sziasztok
lenne 1 kérdésem van 1 gyári alap méretű henger és utángyártott dugó 25000FT rendes szaküzletből
Megéri?
milyen árra gondoltál érte?
De kell ahoz is.
Egy jó esztergályos gond nélkül csinál rá egyet.
Olyan gondom lenne hogy megyek a dt-vel egyszer csak ránt egyet mintha kihagyna de aztán semmi nem tudok rájönni mi 1000km alatt 2x csinálta mintha kihagyna a gyújtás gyertya jó karbi jó mi lehet a gond?
Ez nem egy Rd dx 125?
(1978 utáni)
és a fék? ahoz is kell ilyenkor vmi konzol nem? azt honnan lehet szermányolni?
ha a gyári agyakat rakod bele akkor csak küllő kell bele és olyan mintha úgy tervezték volna ehez az elsőagyhoz távtartók kellene a tengelyméret ugyan az
nem vágom amúgy ezeket a SM szetteket, hogy hogy kompatibilisek a gyárival, kell-e vmit átalakítani, vagy hogy bármi féle kerék rápászítható-e:S
Figyelem DT-sek!

Esetleg ha van valaki akit érdekel Sm szett az keressen engem :)
Van egy 17*2,5 elsőfelni ami teljesen új félig befűzve 320-as tárcsával és egy 17*3,5 hátsőfelni amibe ajánlatos a dt hátsóagyát befűzni.
Mivel nekem közbejött más a motoron és szükségem van a pénzre ezért adom el.
Érdeklődni: valentin@totalcar.hu 06-30-258-6920
Hello :)
DT-80-ra cserélnék egy Yamaha 1E7-est. Japán belpiacra gyártott. Hiánytalan, üzemképes, veterán. Bővebb infó: ha7jjz@gmail.hu
kiegyenlítőtartály
nem olyan pincében emeletesházban lakok na mindegy
Sziasztok !

NAGY SZÜKSÉGEM lenne egy Yamaha RD-125 LC ( energy induction ) service manualra.
Akinek lenne, legyen olyan jó hozzám és küldje el bármilyen formátumban az alábbi címre: ha7jjz@gmail.com

KÖSZÖNÖM :)
de lelehet egybe csak macerás, meg kel emelni a blokkot. kérdéses hogy megér anyit a hengerfej hogy 1 órát bontson az ember
A pincében nincs fagy....hisz azért tartják ott a bort is...
Tudsz hülyeségeket kérdezni....
Miért nem kérded az esztergályost?
Annyit szed le, amennyit kell.
Nem többet.
Ráhúzod a hengerfejet tömítéssel.
Bedugsz 1 2mm vastag forrasztóónt a hengerbe a gyertyanyiláson, beforditva oldalvást, hogy eléje a hengerfalat.
Rárúgsz a berúgókarra.
Ekkor összenyomja a dugattyú az ónt.
Az ón végét! megméred tolómérővel.
Mina robogót le lehetett vinni 0,7-re.
Alatta kopogott.
Jah és hengertalp tömítésekkel célszerű inkább variálni a magasságot.
Csak DTR-nél körülményes, mert nem csúszik le egybe a henger+hengerfej.
akkor gondolom a 20 fokos elég lessz mert pincében tárolom majd..köszi a segitsget...jajj majd el feljtettem megkérdezni hgy a bal oldalt az ülés alatt van egy tartáj mi lehet az ..kiegyelitö vagy csak disz...?
olyat ami nem bántja az aluminiumot olyat ami minél jobban bírja a hideget
sziasztok tél közeledik és kellene egy kis segitség ... ..szóval a dt-be fagyáló kell ezt tudom de hány százélékos fagyállo kell vagyis 20fokos elég e és milyen fagyállot vegyek mert van aluminiul hüttö meg acél(ezt a autos boltban kérdezték tölem ).? nos nem tuttam megmondani... -96 kiadásu a motorom..
A síkolással csökken a préstér magassága, tehát növekszik a kompresszió, ami plusz teljesítményt fog jelenteni, de túl nagy kompressziónál ugye elkezdhet kopogni, detonálni, ki hogy nevezi. 1 mm-től mindenképpen KEVESEBBET szedess le.
A hengerfej tömítés vastagságával, szoktak ilyenkor játszani. De miért síkoltattad? Szerintem a sík lapon 400 as vagy 280 as csiszolópapír, és egy fél óra szabadidő ,tökéletes síkolást eredményez. És tuti nem vesz le annyit ,hogy gond legyen.