Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Na hajrá remélem, sikerülni fog és összejön tavaszra
nanana :) mit melózol?
beszereztem egyet, most kipróbálom a lemezt, mert a klingerit szerű cuccokkal eddig csak szoptam :S
igen azt a topicot már olvasgattam, most ezt az oldalt nézem amit linkeltél, mert ezt még nem láttam.

igazából hétfő óta melózok rendesen, és eddig mind két reggel úgy keltem fel, hogy most fel kell kellnem, mert dolgozni kell a pénzért ami megy be a TDM alapba
Én ahogy látom elég jó csapat a tdm-eseké motorozz.hu-n van is topic ami eléggé pörgős
remélem jövőre megdatik egy ilyen találkózón résztvenni!


de jó lenne!
http://yamahatdm.uw.hu/tdm-tal...

gugliba találtam Apué amelyiken nagy plexi van és sitromsárga
VI. ker, Jókai tér, egymással szemben van két készítő
nem nem ilyen probléma nincsen. 1be kuplungal kicsit alacsonyabb az alapjárat mint üresbe. És ez zavar
Kint voltam cigizni, elmélkedtem.

Olyan kérdéseket fel sem merek tenni itt a fórumban "motorosok között", hogy kuplungholtjáték....

Viszont eszembe jutott a pesti gurulás estéje:

Megérkeztem Eszterlánchoz, és kérdeztem:
-Minden oké a motoron?
-Ő izé megint nem jó a váltó, nem tudom néha betenni üresbe.

Egyből kuplungra nyúltam, rettentő holtjáték.
Beállítottam.
A spirálon csavartam vagy 4 menetet kifelé!

Jó lett.
Gyors váltójavítás.....

Alapvető dolgokkal úgy gondolom a motoros tisztában van.
De néha úgy gondolom, itt az alapoknál kell kezdeni....
Igen, vagy minimális gázzal. (A szívató ekkor érvényesül a legjobban)
5000km-el ezelőtt volt szét borítva, semmi beverődés lamellákon szinte nincs is kopás, valami elszabadult benne mert lett egy kis hangja is
Érdekes volt nekem hogy nincs beverődés meg a lamellák is szépek pedig egy kerekezni szeretek meg csúsztatom is a kuplungot (elég sokat szerpentinezünk) Főtengely centírt nemtudok kintröl nézni sehogy, igaz? Nem is dugó hangja meg nem is csapágy hangja van nemtudom mihez hasonlítani, de holnap kiderül ha leveszem az oldalát, lehet csak olaj kellene bele másik mert már 7ezer fölött járok ezzel az olajjal
köszönöm!
Köszönöm és mindezt gázadás nélkül kéne neki nyújtania?
A nyomólapot beállítottad?
Megnézted hogy nem üt -e?
Kiemelt állapotban körbeforgatod.....
És a nyomólapot figyeled nem üt -e.
Jah meg nem árt leszedni a beverődéseket a kosár éleiről....
A cső paraméterei pár dolgot befolyásolhatnak. Főleg egy gyárihoz képest. Nyilván ha nincs változás nem kell állítgatni.
Köszi holnap megint bontás lesz valamiért nem emel ki a kuplungom teljesen
Tompító cseréhez nem igényel főfuvi cserét.
Lehet el sem mászik semmi rajta.
Kerestem, meg is van, de sajna nem tudom melyik méret az odavaló.
De lepattintod a lánckereket, körbetörlöd ronggyal a szimmeringet, és leolvasod a méretet.
Ki tudod venni, a belsejében van egy távtartó gyűrű, ami lehúzható a tengelyről, és magából a szimmeringből.
Utána fogsz egy csavarhúzót.
http://www.expressz.hu/auto/motorkerekpar/hirdetes-28163069/

Kifogá
stalan állapotban eladó!
azt nemtudja valaki hogy a lánckeréknél lévő szimeringnek mi a mérete, és hogy kívülröl lehet-e cserélni?
rics írta azt hiszem hogy az övé keveselt a hangtompító csere után. miután rajta van sztem ugyis kiderül hogy keveselni fog-e
Hangtompítóról van szó, nem hurkáról.
Igen. Ha igényes akarsz lenni, és hosszútávra tervezed a motort, akkor másik fúvókák, jól beállítva az alapjárati keverék.
Ráadod a szívatót, úgy tartod, beindítod rúgással (jóesetben beindul, párat kell rajta rúgni lehet), vagy tolással. Miután beindult, akkor is úgy tartod. Az nem baj ha sokat kap, az a baj ha keveset, mert az még káros is. Amikor már kezd rendes értékre leesni az alapjárat, felengeded a szívatót(ha tovább tartanád akkor lefulladna, mert a meleg motor szívatóra leáll). Miután felengedted a szívatót, megvárod még tovább melegszik a motor kicsit, addig felveszed a bukót, stb, hadd pöfögjön. Aztán ízirájder öcsém