Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Én azt javaslom,ha még nem nagyon csináltál ilyet, akkor, ha odaadod pl annak az embernek aki fúrni fogja, ő általában meg fogja adni a méreteket, hogy milyen átmérőjű dugattyú kell bele, és ahoz mértem fogja fúrni a hengert. Nagyon sok dugattyű méret van, külöböző gyártyók szerint.
Azért mondom, mert ha megveszel egy 0,25-el nagyobb dugattyút mint amilyen volt benne, de ha a mesterember azt mondja, hogy hát nagyon tojásalakú a henger és több jön le mint 0,25 akkor gáz.
Egy jó szakember múszerrel meg tudja mérni a henger tojásodását. Előfordulhat, hogy ilyen helyzetbe kerülsz. De ha valaki nagyobb tapasztalattal bír akkor bíráljon felül. Sok szerelőmókus van még itt.
Ajánlom a: http://motoroswebaruhaz.hu/
rengeteg alkatrész van. De ha rákeresela googleba kidob még egy párat.
Ez bizony így van. . . :) ezen már csak egy supermotó szettel lehetne tovább rontani
Ülj rá egy szimó blokkos póni rometre, menj 60-nal és érezd meg mit szabályoz a tengelytáv. ugorj fel egy rollerre és nézd meg mit szabályoz az első villa dőlésszöge, terepen meg pláne, ha kap egy ütést elölről.
lökettérfogat=furat alapterület * lökethossz.

Ha 80ccm az alap térfogat, és tudod a gyári furatot akkor elosztod a 80at [(½gyári furat)²*3,14]-gyel,(ez a furat "alapterülete", vagyis a keresztmetszetének területe) -- a lökethosszt megkaptad eredményül.

az új, nagyobb furatméret felét a négyzetre emeled, majd megszorzod 3,14-gyel(alapterületet megkaptad) és szorzod az előbb kiszámolt lökettel. (vagy ha a manualból kiolvasod a löketet az is jó). így kb 84-85ccm-et kapsz eredményül(amikor amazt írtam kiszámoltam), de mivel nem pont 80ccm volt alapból se...

Megfelel?
Az attól függ, hogy milyen állapotban van. Ha cserélni kell a láncszettet, az is ha egy o vagy x gyűrűset veszel
25 000 Ft
fékbetét garnitúra: 10 000 Ft.
Ha a motort nagyon szépen fel akarod újítani, mert ugye ahogy kinéz, nem hiszem, hogy karban volt tartva. Én azt mondom érdemes ténylegesen felújítani mert utána ha valami van akkor csak szívsz vele.
Az vagy 80 000Ft amiben csapágyszett, hajtókar, szimering szett, tömítésszett. dugattyú, stb.
ez eddig csak 125 000Ft
És még ki tudja hogy mihez kell nyúlni.
Én februárba vettem és azóta 100 000Ft-ot költöttem rá úgy hogy motorhoz és a festéshez nem is nyúltam.
Lassan többe van egy kismotor mint egy fiatalabb nagy motor.
Csáóó !
1979 évjáratú Yamaha DT 125 keresek motorblokkot !
árban meg tudunk egyezni !
Térfogat számítás:D
Csak azt ne feledd hogy a 125-ösnek amiből kivetted, teljesen más a váza, lengővillája mint az 50-es vázadnak! Ez a nem mindegy.
Ezt mi alapján számoltad ki? :D
Megérné? Szerintetek? Még ha ráköltenék egy 100 ast szerintem úgyis megérné nem? Meg tudom hogy én újítottam fel.
Szia! Csak nem értem, hogy miért gyártanak életveszélyes hátsó felfüggesztéseket. Mert vannak olyan hülyék, mint én és megveszik a 125-ös motorba való felfüggesztést és belerakja egy 80-asba. Ennek a rugónak pont az a szépsége, (szakértőtől hallottam) hogy menetközben puhul mert akkor a motor javarészt hátra dől. De lehetséges, hogy átvert, ha életveszélyes. Merre laksz? Esetleg egy próba kör rajta? És garantálom, hogy nem fogsz vele se eleseni, se meghalni.
Ez nem felújítva van, hanem elcseszve....
Azzal hogy így kiemelted a hátulját, csökkentetted a villaszöget, (első villa szögét) és rövidítetted a tengelytávot.
Így alulkormányzott, instabil, mindamellett életveszélyes lett.
Egy gépjárművön ilyesféle átalakítások, amik a közúti forgalomban résztvevő egyén, és a többi közlekedő életét veszélyezteti, a törvény szabadságvesztéssel bűnteti.
Ez konkrétan nem az eredeti állapot, nem belevaló alkatrészekkel.
Attól még hogy nincs rajta rendszám, ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint a műszakis gépjárművekre.

Kicsit el kéne ezen gondolkodnod, mielőtt valaki elesik, vagy meghal vele, és utána elperelik a házat is a fejetek fölül....
Ám irreálisan drága.
Ezt amit leírtam ne oltásnak vedd, csupán jótanácsnak.
Ne haragudj ha nem pontos, csak a kérdésedre akartam válaszolni. Hogy nem csak 2 csavar lett kicserélve.
BENNE van a légyszaró meg a fuvi a blokkodban?

Forgótárcsás?

DDD:)
Szia! Sport légszűrő, olajcserék, karbon membrán, fúvókák... Ezek hol, ha nem a blokkban vannak? (Kipufogórendszer, henger)
teljeskörűen felújítva csak a blokkhoz nem nyúlt senki
83ccm
Yamaha Dt 50 es supermotora szeretne az egyik haverom sportkipufogó rendszert venni . Ajánlani tudnátok esetleg jóféléket ? maximum 40 k ba . előreisköszi.
Hali az lenne a kérdésem, hogy elméletileg a gyári dugattyúméret a 80-as DT-nél 49mm és hogy az 51mm-es dugó kerül bele , mekkora lesz? kb hány ccm? :D Köszi előre is! ;)
hali nekem is van dt és lenne pár kérdésem a dugatyót iesmit hol rendelted mert én is felszeretném ujitani a gépet esetleg ha küldenél egy linket nekem Yamaha dt 125 lcm van ehez szeretnék egy dugó szettet
sziasztok érdeklődnék nincsen e valakinek DT 125 R hez villágítás kapcsolja eladó, meg központi teleszkóphoz alsó szilent
Sziasztok!
Na hétvégén szétszedtem a dt-m mert már 6000-ig pörgött csak.
És a dugattyú úgy kotyogott benne mint ha nem lenne rajta gyűrű.
Csak a kipufogó nyílásnál néztem meg é ott látszott mindkét gyűrű.
pedig áprilisban mértem rajta kompressziót akkor volt benne 9 bar.
Mikor régen felújítottam a DT-met abba volt 10 bar. És azóta 3000km-t mentem vele. A fene gondoltam, hogy így elment a kompresszió. Pedig nem tört semmi.
Úgyhogy jöhet a felújítás. Sajnos majd csak tavasszal.
De ki tudja még az is lehet hogy eladom.
legalább kanyarba stabilabb lesz
télleg jól néz ki, csak így nagyon lelalacsonyodik a gépezet