Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lent a kuplungnál ami jön hajtás a főtengelyről a nagy fogaskerékre és a lamellák között arra a csillapításra, ha az kikopik mit lehet okozni neki?
holtjátékom van csak nagyon kint foga kuplúng
jó volt csak , a télen amikor össze raktam akkor nem álítotam be rendessen , szoval szerintem ott nem jó valami mert a lamellák jó állapotba voltak akkor , nem volt kedvem levenni a deknit megin
Én a helyedben azt a beállított csavart nem busztatnám.

Köze nincs a kiemelés magasságához.
Ha kicsit végiggondolod, akkor rájössz.

Mivel a DTR-nél elég beszorított a kuplung kiemelő kar holtjátéka, ugye karburátor úszóháztól kell húzzon, a bovdenházig.
Elvileg annyira kell beállítva legyen, hogy ha lekötöd a bovdent, akkor van hátrafelé, az úszóház felé minimális holtjáték.
Azon tudsz kicsit csalni, de holtjáték legyen mindenféleképpen, mert lesütöd a lamellákat.
Utána újra beállítod a bovdent.

De a fent fogást, általában lamellakopás okozza...
Az pedig csere.
De én megvárnám míg elcsúszik...
Pontosabban mire gondolsz? Agy kar?
Sziasztok!Valaki már talált ki valamilyen megoldást a 80-as DT lötyögő kuplungjára?Tudjátok a csillapítás kikopására.....
befelé óramutató járásával megegyező irányba.
befelé óramutató járásával megegyező irányba.
befelé óramutató járásával megegyező irányba.
sziasztok egy olyan kérdés merre felé kell tekerni a csavart a kuplung ház oldalán mert nagyon kint fog a kuplungom és nem igazán szimpatikus, azt szeretném kicsit bentebb fogjon, jobbra ,vagy ballra előre is köszönöm DT125 R 1992
Üdv DT-sek!
Hajt még ma valaki régi 125 ös DT MX-et? Elég ritka motor már de bontok egy ilyet ha érdekel valakit alkatrész szóljon.
köszi szépen!
Köszz a válaszokat egyépként a dugó nem rég lett cserélve , és a hengeren még látszanak a fúrás nyomai annyira friss , és nem lett semmi baja , mert a törött gyűrü a kipufogok távozott :D
http://www.50er-forum.de/wiki/...

ezt találtam elég jó, fordítás google-lel ha nem vagy németes.
http://www.kepesmotor.hu/yamah...
Eladó ha valakit érdekel!
Sziasztok! A képen látható motorról szeretnék pár dolgot megtudni.
Yamaha Dt50R Léghűtéses! Megbízhatóság, alkatrész van e hozzá, teljesítménye, végsebesség,és mennyi sebességes?
Illetve mennyivel rosszabb mint vizes társai?
Napi használatra szeretném,illetve alkakmanként Barátnőmhöz eljárni (70km) és gyenge terepre a telkünkre kijárni....
Ha valakinek van ilyen motorja,illetve tapasztalata akkor ossza meg velem is. Nagyon köszönöm a segítséget!
gyürüket csináltatni lehet,pl.: yamaha szakszervizben itt nálunk a környéken ... vagy esetleg tábori.
Bótból. Egyébként magába nem fogsz kapni gyűrűt, meg ne is gyűrűzd meg, nem autó ez. Ha kopott akkor fúrás, dugó.
yamah dt 125 höz honnan tudnék csak gyűrűket vásárolni dugattyú nélkül ? Valaki segitsen ! Köszi !
driver : gyári 125 ccm motor , a rezonátor is gyári
Melyik olajat javasolnátok blokkba erről az oldalról?

http://www.formula3000.hu/shop...
Megnéztem próbalámpával. Csak akkor nem világított arról a kábelról, ha az akksi pozitívját kötöttem le.
Valaki megnézhetné akinek 80-as van hogy a feszszabályzóba menő piros vezetékbe van-e áram akkor is ha le van kapcsolva a gyújtás.
ezt DTR kipu ha jól látom. a kurvaannyát megnézem már énis nekem mennyi:O
hali MXadacs
ez milyen ccm mocira vonatkozik?
gyári dobok ezek, vagy valami tuning?
legegyszerűbb persze egy feszmérő (nem elírás ) de ha nincs és vasárnap van és keresgélnél valami akkus dolgot akkor egy sima próbalámpát csinálsz, 2 vezeték egy 5wattos vagy 21es 12V-s izzóra forrasztva +- és méricskélhetsz is, nem kell szikráztatni-rövidrezárni a szegény akkut.