Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Tényleg nem piszkálódás, de ott van még ahol a dugó szélénél sérült a perem, ott látszik, hogy ki volt domborodva az ütéstől és lecsiszolta, szerintem egy olyan ad a hengernek is.
Enyémben is anno körülnézett, de gyűrű is csinált már hasonlót, azt a képen nem látom, hogy milyen.
Helló!

Fúú azt nem is néztem..... Látszik tényleg rossz a szemem. Az a sok por motorozáskor... Ránagyítva tényleg kitörés. Ezt benéztem rendesen. De van olyan amit én mondok mert láttam olyat már sőt az asztalomon is van a korábbi dugóm a nagy dt-mből. Tényleg köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet!
Ha az kipattintó nyílás, akkor miért omegadrót van benne?
Helló!
Azért sejtem nem csak a levegő csinálta azt a krátereket. De vmi kemény az biztos. Lehet összerakáskor nem volt szétborítva a blokk és nem lett kitakarítva a karter. De lehet az is amit emzoli írt pereg szét az alsó tűgörgő kosár. a dugónál a csapszegnél az gyári lik. Ott nyúlsz be csavarhúzóval a biztosító zégerhez és piszkálod utána ki. A hengeren nem láttam karcokat éppen bár lehet a szemem a rossz. Talán a dugón láttam 1 karcot éppen. Az a korom meg kipufogó oldalon van úgy nézzem. Szerintem ott lehet kicsi korom. De majd emzoli megmondja a tutit vagy aki többet tud nálam.
Hámlik az alsó görgő kalitkája.

Kisvártava körül fog nézni pár görgő az égéstérben.
Szerinted azokat a lyukakat a levegő vágta a dugóba? Valami ott táncolt a hengerben, valószínű, hogy a forgattyúsházban még ott van, simán szétbarmolhatta a hengert is. Képen függőleges vonalak látszódnak a henger falán, ha az nem csak az olaj, már régen rossz. Csapszegnél az a hiány az gyári? A dugó már csak papírnehezék. Oldala is koxos, lehet ovál a fúrás is. Igényesség. Nekem is volt ilyen jelenség, ha benne marad valami a hengerben, mindig szar lesz.
a DT125R-en nem csavarral kell feszíteni hanem van egy ilyen tekerős genyó amin vannak bevágások még meg is van számozva elég ha mind2 oldalon ugyanarra a számra állítja és egyenes is:)
Azért a legfontosabbat kihagytad. Egyenesbe kell majd állítanod a hátsó kereket, mert ahogy húzod a lánc oldalt, úgy fordul a kerék- az állítókat ugyanoda kell tenni mindkét oldalt. Ha ez nem elég, mert mondjuk kopott akkor szemmértékkel.
Hali srácok.

Megnyekkent az akksim. 1 nap alatt csontra merül. Ha feltöltöm, akkor is. Ha pár napig így használom a mocit, lesz valami baja? Nem cseszi szét a feszszabályzót?
Helló!
Láttam a képeket neked. Ez a dugó még nincs is elverve amúgy. Szerintem össze lehet rakni vele. Meg minek akarod ismét fúrni? Ha 50 km-t mentél az a henger még be sem kopott. Lehet picit anyaghibás volt a dugó azért töredezett le vagy kitudja. De a gyűrű horonynál nm láttam hibát. Amúgy a power tengelynek azon részéből kell szerintem reszelni amelyik gyárilag is le van szedve. Ha lent van a henger tedd bele a power tengelyt és forgasd. Ujjaddal meg tapogasd ki hol ér be a hengerbe ahol a dugó jár. Amúgy korábban írtam neked. Összerakáskor pasztát tettél a a hengerfej tömítésre?
Üdv: Viktor.
Hali Yamaha Yz 80-as hengert fel lehet tenni Dt-re?
Én úgy tudom hogy 90 elöttiek voltak ilyenek de majd a kollégák kijavítanak ha nem :)
Rendben köszi a segitséget
kilazítod a hátsó tengelyt illetve a két csavart a villa két végén, és azt a csiga alakú valamit elforgatod, meghúzod a kereket, ráülsz és mozgatod a láncot alul kell mozogjon egy keveset nálam kb 2 centit mozog, ne feszüljön az a lényeg. Fontos hogy mindig meghúzd a kereket mert ahogy húzod feszül a lánc remélem érthető voltam
Sziasztok kellene egy kis segitség meg kell huzni a lácot mert kicsit laza hgyan kell ..? nekem elötte robogom volt ...
Átszeretném kötni a helyzetjelzőket hogy akksiról világítsanak, kivitelezhető ez? Akksirol is első dolog a feszszabályzó vagy köthetem ugy hogy aksirol két szál gyújtáskapcsoló és világítás kapcsoló?
köszi, nagyon sokat segitettél
Halóó!
DT125R.(blokk) Ezekben milyen olaj pumpa van? Mint a DT 80ba?
Állítani hogyan tudok rajta? bowdennel? Lehet ezt valamihez mérni vagy állítani vagy valami, mert eléggé eszi az olajat meg füstöl is.
Kiégett az égő, eloxidálódott az érintkező, kábel sérült, csatlakozó szétjött. Ezek szoktak lenni.
Lámpa gond!

Hátsó lámpa nem világít, féklámpa megy, parkoló fény megy! Csak gurulás közben nem világít a helyzetjelző!

Ötletek valakinek?
A képekből én nem szűröm le, hogy R, de nem is szükséges bizonyítani, írtam h elhiszem, hogy úgy van A bolt oldalát én is láttam amúgy

Tényleg nem kötekedni akarok, csak az igazamat bizonyítani.
Az pedig hidd el hogy R-es.
1.:egy kis leirás róla
2.: Mikor megvettem nem volt rajta jobb oldali tankidom. Látszólag a 125R-é jó lett volna rá. Motorkovácstól vettem egyet bontva, de kisebb volt. Ezért bementem a Yamaha Máthéhoz, és biza 1991-es Yamaha Dt50R-3MN-hez kellett kérjem az idomot kemény 4200ft-ért. Itt a kép is.
Sziasztok! Hát ugye hétfőn viszem megfuratni a yamahám hengerét. De utsó utsó fúrás szóval meg kell reszelni a powert. Nos a powernél mit kell reszelni meg hogy? Mert ötletem sincs. A poweros képen amit feltettem ott meg olyan mintha már így is beleért volna a gyürü 1 kicsit a powerba. De a lényeg látjátok a képen ugye a dugattyúmat. Abban kérem 50 km er van meg a hengerfejben is. Mi a jó élet verte így szét? Légszűrő jó farsot sehol nem szív. Az előző gazdálya azt magyarázta hogy a kipuból szívta vissza a gép amit felxeltek mert ujra tömték a tompítót. De a Dugó amit a dott hozzá az 10X ilyen szétkaristolt össze vágott dugó. és most ez is így járt. Mi a fene van ezzel az uj dugóval nem is merem össze rakni mert megeszi. Hogy tudnám kiszedni belőle ezt a valamit?