Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

"Mindemellett persze szépen meg is van ragasztva:)"
Én nem ragasztóztam semmivel :)
A lényeg hogy megoldódott, mostmár jó :)
Ezt most nem értem. Az árammérő hiányára gondolsz? Vagy hogy a motor nem 101-es? A vezetékekből sokat nem látok ki mert minden vákumcsőbe fut, eddig csak az akku szopat, más miden működik.
Van egy bizonyos műszaki szint, amit érdemes fenttartani amotoron, mert másképpen állandóan szívni fogsz vele.
Hol ezzel, hol azzal.
Árammérő hiányában a vezetékek összeérintésével kísérleteztem. Ha a test rajta van akkor szikrázik, ha lehúzom a testet az akkuról, akkor nem szikráznak. Illetve megint elkezdett a pozitív saru oxidálódni. 2 napja lett lepucolva mert vastagon oxidálódott volt.
Megeshet, hogy nincs test, mert akár hová nyúlok a mocin, mindenhol rozsda meg berohadt csavar van. Úgy vettem meg, hogy január óta be se volt indítva, nem használták, csak állt szegénykém. De ez hosszú történet. Köszönöm a segíséget, meg is nézem gyorsan.

Illetve Dt80 tulajok.

Volt olyan köztetek aki kiherélte a rezót?
Az érdekelne hogy folytás kivétele után, hogyan változott a motor teljesítménye, és a hangja nagyobb lett-e?
Azért írtam az akkumulátor testelését,mert élek a gyanúval, hogy az akku test pontja és a váz testpontja között nincs semmi :)
"nincs itthon árammérőm"

erre azt tudom mondani, hogy legyen.

Eygszerű multimétereket már egészen normálisakat árulnak pár ezer forintért, főleg öreg motornál sokszor pótolhatatlan szerszám.
Azon a piros vezetéken mérjem, ami a feszszabályzóba megy?
Ha nincs itthon árammérőm, egy izzóval, pl1wattossal, tudom helyettesíteni az árammérőt?
Kiveszed a gyulakulcsot.

Lekötöd az akkuról a testkábelt, és bekötsz egy árammérőt.

Ebben az állapotban, SEMMIYLEN áramfolyást sem szabad mérned.
Ez derékszögetlen volt egyértelműen.

A harmadik képen látszik, hogy a felső gyűrű felett is hozáért a dugó a hengerhez, a másodikon meg az, hogay ugyn ott, de a másik oldlon, meg vígan koxos.

Mindemellett persze szépen mg is van ragasztva:)
Egy kérdés:

A mociban lemerül az akku 1 éjszaka alatt de csontra. Szerintem szar az akksi is, de arra lettem figyelmes, hogy a feszszabályzóba megy három vezeték. Egy piros egy fehér meg egy csíkos. Ha a csíkost a pirossal összeérintem, szikrázik. Csakhogy ez szikrázik, ha le van kapcsolva a gyújtás, kulcs kiszedve a mociból. Ez gondolom gáz, vagyis lehet hogy akkor az akksi jó csak valami leszoja reggelre? Dt80lc2-ről van szó.
Akinek folytás problémája van annak itt egy megoldás :
A rezó ennek a végének(lásd kép) a belső átmérője 19mm-kell hogy legyen , ha 22mm akkor dobd ki :D Általában ez a két változat van.
A motor jobban fog menni , és kiforogja a 10 - 12 ezret.
Remélem tudtam segíteni , de nekem is kellene egy kis segítség mert akarok rendelni a dugómhoz gyűrűt , és nem tudom honnan tudnék , valaki tipp?
most már télleg vigyázni kel a DT-vel könnyebb lett vagy 150 kilóval lehet szélesebb gumit kellett volna vegyél hátra mert ezt 6ban is gázra eltekeri
Én meg kidzsuváztam a hátsó lámpám.
Most már látni.
Eredmény: 1/2 m3 homok.
Hehe az úgy a jó én vettem 21/5w-os ledes égőt de az 5w része nagyon szar az nappal nem nagyon látszik de a fék az nekem is rohadtul nagyot világít :D
Sziasztok
Mért akar fe forrni a dt-m nek a hűtővize és mi ilyenkor a teendő azt tudom hogy rögtön le kell állítani de mi a baj?
A múltkor elmaradtak a képek amit a derékszögelés előtt csináltam a dugóról íme, várom a diagnózist mitől ilyen tényleg a derékszögelés hiánya miatt e?
Srácok a gyári dt blokkot fel lehet valahogy piszkálni ? mit kéne csinálni rajta hogy kiicsit több erőhöz jussak mondjuk mégegyszer ennyihez :) van benne valahol folytás ? Ha van akkor hol? Vagy van valami henger tuning vagy ilyesmi?
Helló!
Nekem is nem járó motornál van az hogy van helyzet jelzőm. Az lc2 -esen úgy van megoldva, hogy parkoló állásban az aksi kap szerepet helyzetjelzőnél. Ha jár a motor akkor meg a világításról. R-es dt-vel nem találkoztam. Nem tudom náluk van e ilyen lehetőség. Ezt csak azért mondtam mind neked, hogy a gyújtáskapcsolónál megkeresed a helyzetjelző vezetékét és ott rákötöd az aksi szálát. De amúgy nézegesd a kapcsolási rajzát és akkor kiderül, lehetséges e valahonnan áramot lopni gyújtás ráadáskor. Vagy keress a környéken vállalkozó szellemű elektronyikai szakit aki megoldja neked.
Alapvetően kétféle rendszer van amotoron a gyújtást leszűmítva:
egyenáramú
váltóáramú.

Mivel egyes bigyók csak egyenramról tudnak menni, illetve tárolni csak egyenáramot lehet, illetve, mert a generátor alapból váltóáramot termel, ezért az egyszerűség kedvéért a kismotorok nagy részéban a világítás nem egyenáramú, hanem váltó.

Ha te át akarod drótozni a hátsó lámpát a gyárialg váltóáramú rendszerről egyenramúra, akkor keresned kell valamiylen egyenáramú forrást a gyújtáskapcsoló után.

Ha ez nem vili, akkor valami gyakorlottabb haverral meg tudjátok oldani, hiszen csak a generátorról kell átkötni (váltóáramú rész)az egyenáramú részhez.
Amugy az olajzónál meddig elég egy liter olaj? Mert ha keverném 1:50 be akkor 900-1000 km ig elég lenne kb... igy meg megevett fél litert 300 km alatt...
És az miért baj, hogyha lóg tengely irányba?
Valamint ha most így hagyom akkor kapni fog alapjáraton is megfelelő olajat?
Nem nagyon szeretném kikötni ha nem muszály mert még a 80-asnál se nagyon szerettem állandóan kevergetni.
Én is úgy akarom megoldani, hogy kap fix pozitívot gyújtáskapcsolóról, magyarul gyújtáson menni fog az első hátsó helyzetjelző.
Nekem könnyebb dolgom van, ledesítve vagyok....
De majd csak a téli időben nyúlok bele, most nem busztatom...

Kap még ledes pótféket, meg ilyen faszzsákokat....
Én a helyedben ezt inkább nem forszíroznám....
Olyat lóg tengelyirányban mint az atom.
Dobd ki, oszt keverj bele 1:50-et.
Az a baj hogy ezt az egészet azzal a tudással amit fizika órán általános iskolában szereztem nem igazán tudom megcsinálni De azért nagyon szépen köszönöm hogy megpróbáltál segíteni