Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

pedig a füstjének kékesnek kéne lennie, mert ugye ezek a 2 ütemű motorok álltalában kékes füsttel járnak. Egyébként ha eszi a hajtóműolajat, akkor annak sajátos szaga van, olyan mint amikor egy kopott motorú 4t-ből jön kékes olajfüst, ugyan olyan a szag. Aki tudja miről beszélek, az kb egy szippantásból megmondja.
nem tudom, de elég komoly gépmunka, és egy kis pénz is kellhet hozzá. De végül is, 2 henegres simsont meg babettát is csináltak, szóval ahhoz képest ez biztosan gyerekjáték
De komolyan mennyire lenne nehéz kivitelezni?
Ok köszi a segítséget.
Nem tudom hogy enné-e a hajtómű olajat. A füstje nem kékes.
Viszont a kipufogó tiszta olaj lesz ha megyek vele.
Honnan tudnám megállapítani ha eszi?
Egyszerűen az olajszivattyú bowden hosszával lehet állítani az adagolt mennyiséget, ahogy tekered szét az állítókát annál több olajat ad. És fordítva. De vigyázz, nehogy kevés legyen neki. Nem eszi a hajtóműolajat?
Hát gyárilag csak az egyik oldalt van, másik oldalit nem hiszem hogy találsz.
Varázsolni biztosan rá lehet, csak ahhoz kell egy varázsló
Sziasztok!
Van egy yamaha dt 80 lc 1-es motorom, és olyan problémám lenne, hogy nagyon füstöl a gép és elég sokat eszik.
Min kellene állítani hogy jó legyen?
Az olajkeverőn lehet állítani?
Hmm, pl. nálam lehet már megoldható lenne ez az akkus világítás, mivel egyedül a 35w os fényszóró izzó, minden más led, azaz minimális áramfelvétel. De nem alalkítom át, nekem jó így.
Yamaha yz 80-as hengert fel lehet varázsolni dt-re? A másik Kérdesem az hogy 80-as dt LC2-nek jobb oldalon van a hűtője és ahhzoz van egy szép kis idom olyan idomot nem lehet kapni a másik oldalra is hogy egyfromán nézzen ki és ne legyen csálé? Nem lenne semmi funkciója csak diszleti céllal
Úgy ahogy emzoli is írta.
2 tekercs van benne, egyik a töltésért, másik a világításért felel.
Ha a világítótekercset lekötöd, akkor megoldható, hogy a világításkapcsoló elé felkötöd az akksit.
De a töltőtekercs nem tud annyit, hogy visszatöltse az akksit.
Nem tudom, ha párhuzamban töltene a 2 tekercs, akkor elvileg a fesz-szabályzó ugyanott tiltana, viszont nagyobb lenne az áramerősség.
Úgy lehet elbírná, bár elektronikában nagyon nem vagyok otthon.
Csak az a gáz, hogy a powamotor sokat lezabál.

Gondolkodom még ledesítésen, külön áramkörről akksiról, úgyis jön a Karácsony, Ünnepi DT galéria is lesz....

Szerintem a konzol minimum 5 mm felett kell hogy legyen.
Figyeljetek a párhuzamra!
Érdemes maratni....
valaki nem tud Hajdú-Bihar megyében egy jármű dekorost aki a fehér 125ös DTR-re tudna jó matricaszettet tervezni?
A kis motorok egyszerűen ygengék ahhoz hogy egyenáramú világításrendszerük legyen.

Ahhoz, hogy kb 100 watt foylmatos egyenáramod legyen, nagyjából ennek a dupláját kellene váltóban megtermelni az átalakítási és tárolási veszteségek miatt.
A nagyobb motorok generátora 2-300 wattos, a DT nek meg gondolom békanyálon 100-120.
Ebből namigen lehet 55 wattot egyenárammal világítani tartósan.
Nyilván, mert ha alapjáraton már meglenne a max generátorteljesítméyn, akkor nyélen egyrészt kilowatt nagyságrendű kakaót kellene ön vagy elektropnonikusan szabályozni, ami finoman szólva is problémás lenne, a gnerátor akkora lenne mint egy ótóban, továbbá leállna alapjáraton:)

A kis motorokat meg úgysem illik kis fordulaton nyektetni, a generátorok úgy vannak méretezve, hogy a hasznos sáv alján már meglegyen a teljesítméyn.

Persze mindesz csak eredeti vellanyrendszerre igaz, átalakítgatott izére már nem.
így legalább ha nem forgatom csak pislákol
Kis motorokat azért nem csinálnak akkumulátoros világításúra, mert nem gazdaságos.
Apuci, Kopasszal akarunk csináltatni sr50re 260 as tárcsát, és az átalakítót szerinted ha kimaratjuk pl savállóbol vagy alu bol, én 20milis lemezböl gondltam hogy kimaratjuk méretre és akkor lesz ugy 10mm a villánál a csavaroknál és 10 ahova a nyerget csavarozzuk, szerinted elbírná ez a nyerget? úgyértem hogy biztonságos lenne? S6 átalakítót nézegetjük neten és kb olyat szeretnénk csináltatni.
tuti ? nem tud visszatölteni pár wattot? igazán megcsinálhatták volna hogy akksiról mennyen a világítás...
Milyen csapágy kerűlt bele? dugatyúm/prox/ gyűrű csapszeg van,csak kicsit kopott.megmérhetem mennyira .
dt-mhez keresek hengert,dugó-gyürüvel,csapszeg-zéger stb ....
yamaha dt 125 lc2-höz kellene.
most cseréltem benne főtengelycsapágyat,szerte-szét hullott a csapágykosár (gyújtásfelőli) .... -.-
Sziasztok! Ezt a fajta dt-t mék évtől kezfték el gyártani? És meddig gyártották? Pontos válasz kellene ha lehet, Köszi!
Nem. Leszopja az akksit, és baszni fog működésileg a powa...
Sziasztok.
125-öskbe(vagy az ilyesmi motorokba) c3 vagy c4 főtengelycsapágy való? C4-től csöröghet?ilyen van benne.
Előlre is kösz.
Elhiszem nem piszkálsz. Bár csak kézbe véve lehetne látni, hogy most szántott-e az a darab vmi vagy megúszta a henger. Nekem anno nem karcolt a dugó hanem kenődőt mint a vaj... De majd ha jön a srác akkor megmondja a tutit mi van a hengerrel pontosan.