Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Megy-e normálisan, indul-e normálisan, és a berugót...ha lemegy üresen akár csak egyszer is miközben próbálod, akkor már tudsz bőven alkudni...hazaviszed és megcsinálod...nem nagy gond ez, egy kis perselyt kell kicserélni, és jó..viszont típusbetegség
Eddig forgott üresben akár 10-11-et is...most nem..na mag sebességben sem tökéletes...végsebessége kb. 100-ról 80-ra esett...olyan volt mintha keveselne...adtam még neki naftát...(nagyon picit többet) és már meg olyan mintha sokalna...bár már mikor az övét csináltam fáradt voltam...holnap délelőtt jön és nulláról elkezdünk mindent...valamit csak sikerül alkotni..van most 110-es, 120-as, 130-as fuvi..valamelyikkel csak jó lesz
Üdv!Tudnátok segiteni,tanácsot adni egy DT 80-ast szeretnék venni és tanácsokat kérnék miket nézzek meg rajta.
Lehet nem kell neki a 120-as.
Nem feltétlen kell neki nagyobb főfuvi.
Meg lehet CDI folytása is.
Nekem 8-9 között ugrál, nem forog le az istenért sem.
De alapon sem...
Jah most látom hogy leírtad.....
Bocsi eddig szülinapi party volt a lányomnak....
Má nem vagyok szomjas....
Szia.
Az LC2 ugyanaz, mint a DTR.
Csak nem menetes a teteje, hanem belső seager-es.
Gumidugó ki.
Dórni, és a közepét megütöd lefelé, hogy meginduljon.
Utána rugózni fog.
Lenyomod a közepét, és a seager alá feszítesz kiscsavarhúzóval, majd kipattintod onnan.
Lehet nem fog felfelé kiugrani a dugó, mert szmötyis.
Párszor ütögesd meg megint lefelé.
Kézre-fejre figyelni....
Hali.

Na gratula, hogy a blokk a helyén! A teleszkóp szétszedése pont előtted írta le Apuci. A tetejéről kell kezdeni a szétszedést. A műanyag kupakot kipattintod alatta van a lemez. Azt lenyomod és kiveszed azt a zégert. Közben vigyázol, hogy szemedet ki ne lője a rugó és a többi dolog. A többi le van írva már. Ötletes a karbi és a légszűrőház összekötő szakasz. Simson alkatrészek mi mindenre jók.
Szevasztok! DT belőve...120-as fuvi, és a légszűrő tetejéből kivettem azt a kis gumi szűkítést...igaz nem forog üresben 12 ezerig, mint régebben, de viszont cserében minden fordulaton egyenletesen húz, egészen 8 ezerig sebességben, és a hangja...áhh Viszont haveromnak a Gianelli rendszerhez beleraktuk a 120-ast és nem jó...beállítottam a karbit, és olyan 7,5-8 ez6ernél ne forog többet ott megáll, és 7,5-8 között ugrál...mi a fasz lehet vele..már próbáltuk 130-assal is, de úgy sem...
Heló mindenki! Itt egy kép sorozat a gépem alakulásáról. Viszont még a telót meg kell csinálni. 1 valami még hiányzik a motorról de az látszik is. Nos ez a motor azt mondtátok lc2 es és a telót szét kéne szedjem a tetején a gumik alatt nincs semmi csavar csak 2 rozsdás alátét szerű valami ami nincs kifúrva és mind a 2 ő közepén van 1 mélyedés. Ott minek kéne lenni? Meg alul az inbuszoknál meg a leeresztőnél semmi baj sincs majd holnap szedem szét. De a tetején nem tudom az a 2 ő mi lehet. Erre lennék kiváncsi. Foto ha kell tudok küldeni. Ja nemtom mennyire látszik a karbiról a gumicső ami megy a légszűrőbe kiváncsi vagyok rájöttök e miből van. Előttem akitől vetem annak mosogató lefolyó csőből volt. Válaszotokat előre is köszi.
Teleszkóp szétszedése DT125R.
-----------------

A kormánykifliket fellazítjuk, ha már kint a kerék.
Lentebb engedjük a teleszkópokat, hogy a tetejük a 2 befogó közé essen.
Visszahúzzak az alsó befogókat.
Itt fellazítjuk a tetején az anyákat.
(így célszerűbb, mert nagyobbat fogunk mint satuban, és nem roppantjuk meg a szárakat véletlenül sem)
Kifűzzük a teleszkópokat, és a tengelybefogatásnál befogjuk satuba.
Eltávolítjuk a tetejéről a rugófesztítő anyát, lefelé feszítve, és úgy lazítva. (én tenyérrel szoktam lenyomni, s közben lazítom)
Ez kijött, kivesszük a távtartó csövet, és a rugót.
Ekkor a krómszár becsúsztatható a teleszkópházba.
Ekkor kell a célszerszám:
27-es kulcsnyílású anya, egy kb 20-as átmérőjű vascső az egyik felére heggesztve, felül egy T-szár hegesztve.
Ezzel fogunk ellent belül.
Alul 12-es inbusszal így már oldható a kötés.
Ekkor lefolyik az olajunk.
A szár és a ház találkozásánál kivesszük a helyzetelő seagert, és egy vagy több erőteljes rántással, szétrántjuk a teleszkópot.
Ügyelünk a sorrendre összerakásnál, rendesen érdemes kitakarítani a teleszkópot, nem megfeledkezni az alsó tömítőalátét (réz) kilágyításáról sem.
A gyár 10W-40-es motorolajat ír elő bele, Én spec Hidrokomollal használom (U68)
Jobban csillapít.
498ml kell bele száranként, azaz fél liter....
Sok sikert m.kinek.
Asszem régebben valaki írta ,hogy az olajleeresztő csavar furatán keresztül meg lehet akasztani a teló aljában lévő elforgó alkatrészt
Szia! Kb 2 hete cseréltem szimmeringet,oljat, az imbusz csavart nem tudok kihatjani,vagyis én nem tudtam, teleszkópot sem kell széthúzni, a rugót meg ilyeneket kiszedsz, és ahol becsúszik a szár a villába ott van egy műanyag porvédő,azt kis csavarhúzóval kiszeded óvatosan,és alatta van a szimmering, berakod az újat,vissza a porvédőt, ennyi. remélem segítettem
Ahogy már írták a szimering felett van egy fájat amiben található egy zéger szerű(igazából acél drót van meghajlítgatva cikk-cakkban) azt ki kell szedni és mivel úgy is új szimeringet raksz bele a régit nem sajnálva kitudod bányászni csak a telószárra vigyázz
erről vagyok beszélgetve:)
A Budfabb féle tényleg AM6 blokkos, feltöltős blokk tartja már a rekordot.

200 meg egyátalán nem ahogy mondod, ebben egyátalán nem sok, spa-ban a gp50-ben is mentek 210-et. Bár egy olyan motort látni kell az életben, csak akkor érti meg az ember :)
Üdv Mindenkinek!
Keresek Dt125-höz hátsó csomagtartót, hátsó kerékagyat, olajtartályra való légterelő idomot, első főfékmunkahengert.
Akinek van feleslegbe ilyen alkatrésze az írjon rám a valentin@totalcar.hu e-mail címen.
Előre is köszönöm.
nem a kéccázat sokallom, vag y a turbót kétlem.
Én meg javaslom keress rá melyik évben mennyi volt az 50es gyorsasági rekord.
(a kreidler környékén kereskélj:)
köszönöm szépen
Ez egy szépen megcsinált blokk.
Volt korábban Galéria belőle, viszont turbóval nem működött.
A mérésre már anélkül került sor.
Járatásról van vidi valahol a hálón, ott már csiga nélkül.

Jah és egy bedobozolt kasztniba lett építve, aminek a legkisebb a légellenállása...
az alsóval a magasságot a felsővel meg hogy jobbra vagy balra világítson
http://www.yamaha-tzr.eu/tunni...




ha jól emlékszem ez az a blokk, de még keresgélek neked
Sziasztok tudnátok nekem segiteni van egy DT 125 -ö az a gondom vele hgy a világitása nagyon fel világit jobb oldalra hol kell állitani rajta hgy az utat lássam ne a fa tetjét...elöre is köszönöm...
Láttatok a neten egy képet.
Az aztán cáfolhatatlan tény:)
Igen így van és 270.000 pénz volt csak a blokk.Én is láttam.....