Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kösz
ha felakadna, akkor pont, hogy elzárna, és nem folyna a benya, de még a motorba sem. Lehet valami kis kosz miatt nem tömített tökéletesen. Legközelebb óvatosan kocogtasd meg a karbit, hátha eláll. Amúgymeg Benzinszűrő.
Emberek.

Történt ma reggel hogy indultam volna dolgozni. Moci egész éjszaka állt, karbit nem csesztettem, nem terepztem. Motort kitoltam(dt80lc2), szépen pöfög, semmi rendellenesség. Elszívtam a cigit, ülnék rá, erre látom hogy alul valami folyik belőle. A benzin volt a karbiból. Az ülepítő aljánál a leeresztő csavaros részből. Csavart ki se tudtam lazítani, be van rohadva. Most hazajöttem, szétkaptam a karbit, csavar mé mindig nem mozdul. De. Annál a leeresztő résznél van az ülepítőben egy hosszú üreges pálca, aibe ha belefújtam, ment a levegő kifele a leeresztő csövön. Ha befogtam a cső végét akkor nem tudtam átfújni. Összeraktam, lepróbáltam, és most nem jön a nafta a leeresztőnél.

Kérdésem az volna hogy szerintetek mi a fene lehetett vele?
Ha esetleg előjön a probléma megint, mit nézzek meg rajta?
Én a tűszelpre gyanakszom, hogy felakadhatott.
Szerintetek?
A régi DT-m kuplungjában 4 kopó lamella volt, ebben csak 1, de a szerkezet ugyanolyan. Ezt kétszer olyan nehéz behúzni alapból, és mindig elszakad a k*va bowden pár havonta, pedig pár variációt próbáltam már
fals levegő = olyan levegő, amit ott szív a motor, ahol nem kéne, mondjuk szimering, szétrepedt gumi szívócsonk, hengertalp stb

olajat megnézheted úgy mondjuk, hogy bekevered a benyádat 1:40-re, és a motorról az olajcsövet meg egy oda rögzített üres olajos flakonba rakod, a szívócsonkon, ahol volt az olajcső meg le kell tömíteni, hoyg ne legyen fals (gondolom oda van kötve a csonkra). elmotorozol vele 1 vagy 2 liter benyát (fontos h tudd hogy mennyit), megméred mennyi olajat nyomott ki...

kiszámolod az arányt, pl. hogy 2 liter benyához 0,5 deci olajat nyomott (ez mondjuk 1:40es keveréket jelent)...

tudom bonyolult, de másképp pontosan nem határozod meg.
Ha nem akarod, hogy sokat egyen, ne húzd a gázt, de ne b*szd el a motorodat a rossz karbibeállítással. (megszorulhat, melegszik, hamarabb kopik, és még mivel gyengébb is, több gázt kell húznod, hogy ugyanúgy menjen. ha az amortizációt is beleszámolod, akkor szegényebb keverékkel nem nyersz annyit a fogyasztásban, mint amit vesztesz a csökkent tartósság miatt) Mint amikor kiszmolták, hogy a "takarékos" 4T krossz, ugyan fele annyit eszik, de a szervizigénye miatt 2 vagy 4-szer(már nem emlékszem) többe kerül óránként.
Nincs, de nem is kell, mert alacsony fordulaton is nyomatékos. Amennyire tőle telik. Amúgy mielőtt megveszed, vizsgáld ki alaposan, az hogy én találkoztam egy 80assal ami a sok olaj miatt rossz volt, nem jelenti, hogy annak is biztosan az a baja. Amúgy ma megkergettem a kis kecskét, így, hogy kis hátszél volt és pólóban voltam, nem bomberben, óra szerint 85-öt ment a gép, az GPS szerint kb 80-81 kmph. Csak most kuplungbowden nélkül mászkálok, elszakadt. Jó volt tekeregni a belvárosban, aztán a pusztán vele. Már simán másodikból tolom az üreset kuplung nélkül a lámpa előtt :D.
nemrég cseréltem vízpumpa szimeringet..szal 3 évet bírt..de amúgy hallod..ez a motor túlélő..bármivel, bárhogyan, bárhol elmegy...imádom..legszívesebben soha nem adnám el
Igen!
apaljáraton cirkál,gűzhúzásra picit jobban morajlik.
ha járó motornál ,levett hűtősapkánál benézel a hűtőbe akkor látod ,hogy pl. alapjáraton majd gázrángatásra forgatja a vizet?
az kemény, azért ha van rá lehetőség mindenképp piros fagyálló/deszt víz 50-50 arányban adj neki, hogy ha eddig kibírta a szimmering ,akkor most már kapjon kenést
Nem 50 esben 80asban nincs póóóver.
lenne még egy kérdésem.

az 1987 es dt 50 esben található power szelep ?
Minden oké, nincs fura hang, remélem hogy a rendszer koszos:)
Nincsen fura hangja? egyszer nekem az olajpumpám behalt félig(piszkos volt a rendszer)..súroló hang jött a hengertől meg melegedett Vagy cska tényleg vízköves a hűtőrendszer
Naaa fasza..azt hittem drágább meg nehezebb keríteni hozzá ...akkor ahogy tudok veszek is bele és próba...
Amúgy tudom, hogy nem jó neki ha kevesel..ez egyértelmű...igazad van köszi...
Bocs, apum szétszedte,azzal is minden rendbe, ő azt mondja szerinte csak a hűtő lehet piszkos, vagy a benzin levegő arány a karbin nem jó.
mumi azt írta, 110-es.
Én nem jól emlékeztem.
Akkor bele kell próbálni egy 120-ast.
Az MZ M5 menetű jó bele.
60 forint.
A 2T úgy eszik, ahogy húzod.
Ha kevesel, 1-2X elkűldöd motorgenerál a vége.
Megéri?
Nekem mikor megvettem akkor volt benne fagyálló..azóta sose...3 éve..és semmi gond....a múltkor néztem az egész rendszert...csöppet sem vízköves...bár a tömszelence miatt tényleg nem ártana bele...na ha legközelebb le kell engedni a vizet akkor azt teszek bele
Köszi, ezt meg sem néztem:)
Elvileg nem dugulhatna el, nem vízkövesedhetne, ha fagyállóval járna mindenki.....
Az oldja az olajat, meggátolja a lerakódást...és nem utolsósorban keni a vízpumpa tömszelencéjét.
Olyan köll bele, ami nem báncsa az aluminijumot.
Nem szeretném, hogy sokkal többet egyen..szal lehet, hogy így belövöm csak ahogy lehet...eldől majd..amúgy mekkora a gyári főfuvi? meg mekkorával szoktak angyobbat beletenni?
Látod ezt írtam.
Mehet bele nagyobb főfuvi is...
Szerintem takarítsd ki az egész rendszert..az összes csövet, magát a hűtőt...hátha
Vízpumpán megvannak a lapátok?
Hordja a vizet, ha rárúgsz?