Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Beszarás milyen változást csinált egy szaros végdob...megvettem szar volt, üveghang..szétvágtam kitakarítottam, gyapot bele...össze és bumm..gecijó a hangja...viszont a motor úgy kevesel, hogy nagyon( ) ennyit számítana az a kurva fojtás? alapjáraton már belőttem nagyjából viszont fent is, és részterhelésnél is kevesel...szal szombaton nekiugrok és beállítom faszán...nem si gondoltam volna, hogy ilyen változást idéz elő egy fojtatlan végdob
Nem nem!

Sima bogdenes fzr 100 a maga 100 mittoménhány pacaljával.

annak konkrétan könynebbvilt behúzni mint a sismonét.
Termosztát is kidobva:)
Számomra felfoghatatlan hogy miért forr a víz..
A termosztátot kipróbáltam fazékba, azzal nem volt gond szépen kinyit. Esetleg még valami ötlet?
Jaja, jó kis hidraulikus kiemeléssel, olyan ami 100Nm-t átvisz, 1 újjal, játszva :)
Hogy a viharba ne.....
Há onnan szívja ez a szopós karbi szűretlenül a keveréklevegőt.

Nektek! Nekem már nem....
köszönöm a segítséged mcadwee

írásaid alapján, meggyőztél, nekem is nagyon tetszett a gép csak ez a pár apróság miatt volt kételyem,
de megnyugtattál így valószínűleg 2 hét és az én tulajdonomban lesz.

szép napot !
karbit darabokra szedtem amikor generál volt, de amin féklevegőt szív az nekem lóg a levegőbe és a végét megolvasztotta a kipu, hogyha ott nem tud levegőt szívni az befolyásolja a karbi működését? Tűvel fogok játszani csak még ki kell találjam hogy a legegyszerűbb kiszedni a karbit. Köszönöm!
Előre is köszi!
Sziasztok!

Kis segítség kérés... Matricázni szeretném a motorom, és valamiféle sablont keresnék hozzá digitális formátumban (Első-hátsó idomra, esetleg sárvédőre meg fejidomra...) . Keresgéltem neten, de nem igazán találtam. Esetleg Ti tudtok valamit?
nem akarok az eszmecserétekbe beleszólni, de ezért amikor 20 centis homokban 6. gázból szoktam kerekezni ,mindíg tolom a kuplungkart ,hogy ne csússzon a k
Szerinted ha gyenge volna a puklung, hogy jönne fel akárhányadikban kerékre?
Elcsúszna mint a szar....

Üdv.
Most 2 hibát írtál le.
Az hogy lassan esik vissza a fordulat, valszeg kevesel alul.
Dúsítani kéne, a keverékcsavarral, ami levegőt szabályoz, magyarul el kell vegyél belőle, úgy hogy befelé tekersz.
DE!
Először a középtartományi hibát kéne orvosold, mert az elviszi az alját is.
Ha 8-10.000 között gyengül, akkor inkább sokall, mint kevesel szerintem.
Bár nehezen érezhető középen, ezért akasszák meg sokan.
Próbálj a tűn variálni, először emelj 1-et, ha rosszabb, akkor 2-őt vissza.
(Tudom szívás a DTR karbit kiszedegetni a helyéről.)
De ha már kint van, érdemes lenne főfuvit, és kehelycsövet takarítanod, meg azt a mipoláncsövet, ami a karbi jobb oldalán, hátul található, a légszűrő felől.
Ugyanis onnan lélegzik a kehelycső.
Ha dohányzol, kurva 1X-ű megnézni füsttel a járatokat....
Ha ezek megvannak, akkor írj.
Vagy ha elakadsz, fel is hívhatsz.
Adatlap, hirdetés, tel. szám.
nálam ilyen egy újjas ,bár kondizok, szóval lehet én vagyok túl erős

Amúgy a viccet félretéve nekem nagyon könnyen behúzható, kb mint egy újabb nagygépen
Az a furcsa, hogy ha kipróbálod egy nagy motor puklungját, az nem kemény.
Dobd ki a termosztátot, azután teszt.
Nekem 2 ujjal belehet húzni kényelmesen ha nagyon akarom egyel is és tökéletesen üzemel.
Nézőpont kérdése. Egy simsonhoz képest keményebb, főleg ha új benne a rugó.
olajat hol nézzem meg? , karbi jó, mit értesz a false alatt?
Apuci a 125r és az 50r között kb mennyi a különbség gázreakcióba? 50est beállítottam, gázt meghúzom fordulatot veszi ahogy elengedem alapjáraton van, de az enyémet nemtudom beállítani gázra tökéletesen reagál, de elengedem a gázt és lassan esik vissza a fordulat, nem mint egy 250es etz-nél de lassan barnára égeti a gyertyát, és 87ezerig olyan tol mint az állat onnan forog olyan a hangja mintha kiszegényedne a keverék aztán 9500tol 10500ig megint nagyot húz. Nem áttétel baja van, generál előtt is ugyanezt csinálta sehogy sem tudok rájönni mi okozhatja ezt, kérlek ha tudsz segíts.
olajat kap rendesen? karbi jól van beállítva? nem szív falsot?
az 1979-es DT-m is keverte. lehet akkor annál is az lesz.

alkatrész: felújításhoz mindent meg lehet venni, egy prox dugó 8000, főtengelyfelújtó készlet 6-8000, a hengert 4x vagy 8x lehet fúrni (a dugó márkától függ, hogy 0,25 vagy 0,5mm-enként van dugó) , főtengelycsapágyak is 2-3 ezerből megvan darabja. szimeringet nehéz találni, de motoroswebaruhaz.hu-n van. váz alkatrészeket bontóból lehet szerezni. szóval olcsó. egy 125öshöz képest biztosan, mert egy dugó árából kijön a generál.
Kedves mindekni!
A hengerfej probléma megoldódott, aztán a víz nem brugyog, és még mindig forralja a vizet, esetleg a hűtő nem lehet dzsuvás?
mcadwee köszönöm segítséged.

ez a szörnyeteg 4 sebességes,
1987 es gyártmány és saját magának keveri az olajat ? :O nem semmi.
saját érzésem szerint 4-5 körül forog ez is. és füstöl mint egy vonat.
füstje nem égett, vagy motorolaj illatú. sima 2T füst.

ha nálam lesz a gép a kipufogót megnézem,meg a karbi gyári számát. a többi az rutinvizsgálat

. még egy kérdés.

az alkatrész ellátás milyen ?
drága vagy megfizethető ?
Sziasztok!
Keresek Yamaha DT 80 MX-hez 6Vos megszakitós gyújtást, kompletten, lendkerék nélkül(nem nagy baj ha van) Levegős 5 sebességes blokk van bent.
Akinek van vagy tud segiteni, kérem dobjon meg egy üzenettel: baggio0513@freemail.hu emailcímre!
Köszönöm!
Érdemes beleolvasni az arolos fotogalériába.

Nem nagyon meglepő, de megint kiütközött, hogy minél sötétebb valaki annál biztosabb hogy ő jobban tudja:)